penktadienis, spalio 30 d.
Pramogos
Vaikai ir drabužiai: trys svarbūs žingsniai apsirengti pačiam
Nors dažnai suaugusiems atrodo, kad aprengti savo mažuosius patiems bus kur kas greičiau ir paprasčiau, visgi, net ir daugelis psichologų pripažįsta, kad gebėjimas vaikui apsirengti pačiam yra didelis ir svarbus žingsnis didesnio pasitikėjimo savimi ir savarankiškumo ugdymo link. Norint šią užduotį savo vaikams palengvinti juos reikia ne tik skatinti ir mokyti tai daryti, bet ir labai svarbu žinoti, kaip šią užduotį savo mažiesiems paversti kur kas paprastesne.
Gyvenimas
Mama pasidalino genialiu būdu gauti valandėlę atokvėpio nuo vaikų keliamo erzelio
Nieko nėra brangesnio, už tą gėrio, grožio ir meilės įsikūnijimą, kuris yra jūsų vaikas. Tačiau kiekvienam tėvui kartais reikia bent penkiolikos minučių tylos ir ramybės - atgauti kvapą, nesirūpinant, kad mažyliai tuo metu užsigaus, kreidelėmis perdažys šunį ar užsiims kita sunkiai sutvarkoma kūrybine veikla.
Pasaulis
Aštuonerių metų berniukas nusižudė neištvėręs tėvo auklėjimo metodų
Aštuonerių metų amžiaus berniukas į savo mirtį nušoko iš devinto daugiabučio aukšto Ukrainoje. Vaikas taip pasielgė po to, kai jį primušė tėvas. Pasak žiniasklaidos, tėvas vaiką skriaudė jau metų metus.
Gyvenimas
Tėvai raginami auklėti ne vaikus, o save pačius
Graikų filosofo Sokrato metodais pagrįstus mokymus socialiniams darbuotojams, pedagogams, vaikams bei jų tėvams rengianti organizacija „Juoda avis“ Lietuvos miestuose pristato paskaitą „Vaikas jau yra žmogus“.
Aktualijos
Tėtis įspėja tėvus: kalėjime atsidūrė, nes sudaužė dukters telefoną
Tėvas sako, kad buitinis konfliktas prasidėjo dėl dingusio šokoladinio batonėlio.
Gyvenimas
Vaikų psichiatras L. Slušnys: vasarą ledai neišvengiami, bet vaikų jais „papirkinėti“ nereikėtų
Kokiam maistui vasarą atsispirti sunkiausia? Žinoma, jog ledams! Ir jei alinant karščiui dažnas suaugęs supranta, jog piktnaudžiauti šiuo desertu vis dėlto nedera, tai vaikams, rodos, negalioja jokios taisyklės. Ar egzistuoja normos, kiek ledų per dieną galima suvalgyti mažiesiems, ir kaip tartis su atžalomis ne tik dėl kiekio, bet ir alternatyvų šiam skanėstui?
Gyvenimas
Psichologė apie „supertėvelius“: vaikams tobulų tėvų nereikia
Tik gražiausi rūbeliai, naujausi žaisliukai, geriausias darželis – suteikti tobulą vaikystę savo vaikui nori daugelis tėvų. Tačiau „Asmens sveikatos klinikos“ psichologė Rugilė Kazlauskienė perspėja, kad tobulumo siekis dažnai gali sukelti neigiamų padarinių, o balanso, kaip būti pakankamai gerais tėvais vaikui ir nekartoti savo tėvų padarytų auklėjimo klaidų, daugeliui reikia mokytis.
Aktualijos
Aštuonmečio, išmesto iš mokyklos dėl netinkamo elgesio mama įsiutusi: kokia mokykla jį priims jei jau buvo iš vienos išmestas būdamas vos aštuonerių?
Sarah Lowden iš Hullo rytų Jorkšyre sulaukė netikėtos žinios iš sūnaus mokyklos: jos vaikas Kieronas dėl elgesio problemų buvo išmestas iš mokyklos, kurioje mokėsi. Ji teigia, kad jai buvo paaiškinta, kad jos aštuonmetis sūnus kelia pavojų kitiems mokiniams bei mokytojams.
Aktualijos
Tėvai nemoko vaikų atlikti reikalų „ant puoduko”: mokyklos priverstos samdyti „sauskelnių keitėjus”
Vis daugiau tėvų nemoko vaikų atlikti reikalų „ant puoduko” - mokykla esanti Walsall, West Midlands buvo pirmoji, kuriai teko samdyti „sauskelnių keitėjus”, nes penkiamečiai nemoka naudotis tualetu.
Pramogos
Žvilgsnis į Kate Middleton kasdienybę: pasakė, kas jai sunkiausia būnant mama
Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton neslepia, kad būti mama nėra taip paprasta. Ji susiduria su tais pačiais sunkumais, kaip ir dauguma mamų. Jos teigimu, didžiausia problema – būdama mama ji jaučiasi vieniša, rašoma tinklalapyje babygaga.com.
Aktualijos
Velse įsiutęs tėvas primušė dvylikametį, skriaudusį jo sūnų ir numetė vaiką nuo riedlenčių rampos
Sekmadienį Lismore, Naująjame Pietų Velse įsiutęs tėvas smaugtelėjo dvylikametį berniuką, užgauliojusį jo sūnų, o po to vaiką numetė nuo rampos, kuria kiti vaikai važinėjosi riedučiais, riedlentėmis bei paspirtukais.
Aktualijos
Šokas tėvams: išaugs darželių ir kitų vaikų priežiūros bei lavinimo įstaigų kainos
Naujų tyrimų duomenimis šiais metais tėvai bus priversti mokėti didesnius mokesčius.
Temos
Sunkus vaikų auklėjimas
Vaikams auklėti skiriame gerokai daugiau laiko ir pinigų nei mūsų tėvai. „The Economist“ vyresnysis ekonomikos redaktorius Ryanas Aventas domisi, taip elgiamės dėl jų ar dėl savęs.
Pasaulis
Paskutinis penkiamečio noras išsipildė Kalėdų senelio glėbyje
Kalėdiniame filme „A father Christmas“ pagrindinį Kalėdų senelio vaidmenį atlikęs Eric Schmitt-Matzen manė, kad jam jau niekada nebeteks imtis jam gerai žinomo vaidmens. Tačiau šių metų gruodį jis sulaukė netikėto skambučio, kurį vyras atsimins visą gyvenimą.
ŽYMA
VAIKŲ AUKLĖJIMAS