antradienis, gegužės 26 d.
Aktualijos
Mokesčiai
G. Nausėda siūlo GPM sumažinti pajamoms iki 4 tūkst. eurų, skirti išmokas vaikams
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasiūlė laikinai sumažinti darbo mokesčius ir skirti vienkartines išmokas šeimoms su vaikais, siekiant skatinti ekonomiką krizės metu.
Sveikata
Kas yra Kavasaki liga ir kaip ji gali būti susijusi su COVID-19 sergančiais vaikais?
Retas vaikus puolantis sindromas, kuris gali būti susijęs su COVID-19 buvo užfiksuotas keliose Europos valstybėse. Anglijos sveikatos tarnyba NHS praneša,
Aktualijos
Koronavirusas
Sveikatos specialistė: senelių pasivaikščiojimai parkuose su anūkais – žaidimas su ugnimi
Sveikatos specialistai perspėja, kad karantino metu seneliai rizikuoja savo sveikata, kai plintant koronavirusui laiką su anūkais leidžia apgultuose populiariuose parkuose.
Pramogos
Princo Williamo vaikų mokykla imasi ekstremalių priemonių: 4 vaikai įtariami užsikrėtę koronavirusu
Keturi vaikai, besimokantys Jungtinės Karalystės princo George‘o ir princesės Charlotte lankomoje mokykloje, kur vieneri mokslo metai kainuoja 19 tūkst. svarų, baiminantis, kad gali būti užsikrėtę koronavirusu, leidžią laiką namie, skelbia „The Sun“.
Pasaulis
Klimato kaita ir mityba
Jungtinės Tautos: kiekvienam vaikui iškilusi „betarpiška grėsmė“
Pasaulis nesugeba apsaugoti vaikų nuo pavojų sveikatai, kuriuos kelia klimato kaita ir prasta mityba, sakoma trečiadienį paskelbtoje svarbioje Jungtinių Tautų ataskaitoje, kurioje perspėjama, kad kiekvienam vaikui iškilusi „betarpiška grėsmė“.
Aktualijos
Milijonas JK šeimų kasmet praranda apie 2000£: naudokitės vaikų priežiūros išmoka
HMRC duomenys rodo, kad apie 90% šeimų, turinčių teisę į neapmokestinamas vaikų priežiūros paslaugas, to nepasinaudoja - prarasta pagalba jiems kainuoja tūkstančius svarų per metus.
Lietuva
Į Seimą grįžta siūlymas neapmokestinti išlaidų už vaikų būrelius
Seime surengtoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Lauryno Kasčiūno ir Edmundo Pupinio spaudos konferencijoje „Neformalus vaikų švietimas: ką darome ne taip ir ką galime daryti geriau?“
Pramogos
Įspėjimas tėvams: programėlėje TikTok sklinda naujas „iššūkis“ vaikams - kišti monetas į „iPhone“ įkroviklius
TikTok plintantis „iššūkis“ ragina vaikus kišti „iPhone“ įkroviklius į sieninį lizdą, prieš tai į juos įstačius monetą.
Lietuva
Tyliai kraujuojanti Lietuvos žaizda: dingusių vaikų tėvai nepasigenda paromis, kartais neprisimena net vardo
Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, kasmet Lietuvoje paskelbiama apie 1000 paieškų dėl dingusių vaikų, dalies jų surasti taip ir nepavyksta. Pasak specialistų, pasitaiko atvejų, kai tėvai savo atžalos nepasigenda net kelias paras, neprisimena vaiko vardo arba iš viso jo neieško ir apie asmens dingimą praneša kiti giminaičiai.
Aktualijos
Vaiko teisių apsauga
Nuo vaiko teisių apsaugos reformos pradžios – beveik 2 tūkst. vaikų nepriežiūros atvejų
Lietuvoje nuo vaiko teisių apsaugos reformos pradžios per pusantrų metų nustatyti 1922 vaikų nepriežiūros atvejai, penktadienį pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.
Pasaulis
Mama nužudė 2 metų amžiaus sūnelį ir iššoko iš 11-to aukšto su vienerių metukų vaiku rankose
30-ies metų moteris šiuo metu yra kritinės būklės. Subadžiusi savo 70 metų amžiaus tėvą ir nužudžiusi vyresnėlį, 2 metukų amžiaus sūnelį, ji iššoko pro langą 11 namo aukšte su kitu vaikeliu, vienerių. Vaikas žuvo.
Pramogos
Brangenybę 2 metų dukrai padovanojusi K. Jenner buvo apkaltinta švaistymu: geriau paaukotų labdarai
Nors Kalėdos – jau praeityje, pramogų pasaulyje vis dar aidi nuostabos dėl garsenybių dovanų savo atžaloms. Visai neseniai realybės šou žvaigždė Kim Kardashian pasigyrė šešiametei dukrai nupirkusi originalų Michaelo Jacksono švarką, tačiau panašu, kad jaunėlė jos sesuo Kylie Jenner gerokai ją „praspjovė“.
Pramogos
Vaikai ir drabužiai: trys svarbūs žingsniai apsirengti pačiam
Nors dažnai suaugusiems atrodo, kad aprengti savo mažuosius patiems bus kur kas greičiau ir paprasčiau, visgi, net ir daugelis psichologų pripažįsta, kad gebėjimas vaikui apsirengti pačiam yra didelis ir svarbus žingsnis didesnio pasitikėjimo savimi ir savarankiškumo ugdymo link. Norint šią užduotį savo vaikams palengvinti juos reikia ne tik skatinti ir mokyti tai daryti, bet ir labai svarbu žinoti, kaip šią užduotį savo mažiesiems paversti kur kas paprastesne.
Pasaulis
Konservatyvus Estijos laikraštis apie darželio „Männy" poelgį: tai - rasizmas prieš baltuosius
Estijos žiniasklaida jau kelias dienas nerimsta dėl vietos darželio „Männy” poelgio: rašoma, kad darželio vadovybė pasidalino Kalėdinėmis nuotraukomis bei vaizdo įrašu, kuriose užfiksuoti tik juodaodžių bei maišytos rasės vaikai.
Sveikata
Vaikų poilsio stovykla – pramoga ar rizika?
Visi norime pailsėti ir kažkaip įdomiau organizuoti poilsį savo vaikams, todėl dažnas tėvelis atiduoda savo atžalas į vaikų poilsio stovyklas. Tačiau, ar mes viską žinome apie jų saugą?
Sveikata
Utelės – išsprendžiama problema
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad vaikams po ilgesnių atostogų grįžus į ugdymo įstaigas, galimas užsikrėtimo utėlėmis protrūkis. Nors utėlėtumas (pedikuliozė) – itin nemaloni problema, tačiau su ja susidūrus nereikia išsigąsti. Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip šių parazitų atsikratyti.
Lietuva
Seime priimta rezoliucija, sauganti užsienyje gyvenančių lietuvių šeimas ir vaikus bei įgalinanti individualų skundą dėl pažeistų vaiko teisių
Seime buvo pritarta mano inicijuotai rezoliucijai, kuri skirta padėti užsienyje gyvenančių lietuvių šeimoms ir jų vaikams. Rezoliucija parengta surinkus duomenis iš Europos Žmogaus Teisių Teismo bylų ir visų atsakingų Lietuvos institucijų.
Pasaulio lietuviai
Prezidentūroje surengta kalėdinė šventė užsienio lietuvių vaikams
Lietuvių bendruomenės vaikai iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Kaliningrado srities ir Ukrainos dalyvavo kalėdinės eglutės šventėje Prezidentūroje, kur susitiko su Lietuvos pirmąja ponia Diana Nausėdiene.
ŽYMA
VAIKAI