ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Aktualijos
Po Brexit lietuviai dažniau galvoja apie grįžimą į tėvynę: kur ieškoti pagalbos?
Nors viešojoje erdvėje aršiausiai eskaluojamas lietuvių emigracijos klausimas, visgi pastaruoju metu nemažai išvykusiųjų pasvajoja apie grįžimą į Lietuvą. Kaip tikina migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ projekto koordinatorius Justinas Uba, šiek tiek aktyviau apie grįžimą į Lietuvą pradėta domėtis Jungtinei Karalystei paskelbus apie ketinimą trauktis iš Europos Sąjungos.
Aktualijos
Migrantų diena Lietuvoje minima su nerimu
Antradienį švenčiama Tarptautinė migrantų diena. Šią dieną valstybės skatinamos aptarti migracijos problemas, kurių apstu ir Lietuvoje.
Aktualijos
Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas
Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių dienų įvykiai rodo ką kitą.
Lietuva
Situacija Lietuvoje nebevaldoma - krenta ministrai, streikuojantys pedagogai nebegauna maisto
Trečiadienio vakarą vykusiame susitikime apie 50 profsąjungų susitarė organizuoti visuotinę streikuojančius mokytojus palaikančią akciją.
Lietuva
Jungtinės Karalystės bankas stabdo veiklą Lietuvoje
Jungtinės Karalystės (JK) bankas „Barclays“ stabdo operacijų centro Lietuvoje veiklą – apie 460 darbo vietų ji perkelia į nuo 2016 metų Vilniuje veikiančią tarptautinę programavimo ir informacinių technologijų bendrovę „HCL Technologies“ (HCL).
Lietuva
Lietuvoje didėja nelegali prekyba alkoholiu
Nelegalių prekybos alkoholiu, tabaku ir degalais vietų skaičius šiemet augo daugiau nei 2 kartus, teigė viešosios įstaigos „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys. Pasak jo, valdžios didinami tabako ir alkoholio akcizai skatina jų nelegalią gamybą bei prekybą, ypač pasienyje su Kaliningrado sritimi bei Baltarusija.
Lietuva
Su lietuviška kortele - pinigai bet kuriame pasaulio bankomate nemokami
SEB bankui nuo kitų metų vasario ketinant nebeapmokestinti grynųjų pinigų išėmimo bet kurioje pasaulio šalyje, kiti šalies bankai tokios naujovės kol kas nežada.
Lietuva
Baltijos šalių universitetų diplomai bus pripažįstami automatiškai
Seimas planuoja ratifikuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų mokyklų diplomai būtų pripažįstami automatiškai.
Anglijoje
„Brexit“ priežastys susijusios su Lietuva
Urszula Gacek – lenkų politologė, buvusi politikė, Europos Parlamento (EP) narė, daugelį metų gyvenanti Jungtinėje Karalystėje. Ji papasakojo apie „Brexit” priežastis, kurios galėjo būti susijusios ne su finansiniais aspektais, o netgi su emigrantais iš Lietuvos.
Lietuva
Pavojus parduotuvėse: maisto produktuose - adatos
Šią savaitę pirkėjai Lietuvoje skundėsi dėl rastų adatų maisto produktuose. Trys adatos rastos bananuose, viena – atvėsintoje mėsoje. 4 skundus gavusi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) mano, jog produktai buvo sugadinti prekybos centruose ar sandėliuose.
Lietuva
Lietuvis sukūrė unikalų vaizdo klipą apie gimtinę
Turbūt dažnas lietuvis užsienyje yra susidūręs su klausimu: „kas ta Lietuva?“ Egzotiškiausius pasaulio kampelius išnarstęs keliautojas Jokūbas Laukaitis sumanė, kaip į šį klausimą atsakyti greitai ir efektyviai. Atsakyti taip, kad visi ne tik žinotų, kas yra Lietuva, bet ir norėtų ją aplankyti.
Lietuva
Seime istorinis sprendimas - legalizuotos kanapės
Parlamentarai priėmė įstatymo pataisas, kuriomis įteisino savo sudėtyje kanapių turinčius medikamentus.
Lietuva
D. Grybauskaitė su JK princu Edvardu aptarė grėsmes ES, saugumo stiprinimą
Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį su Jungtinės Karalystės (JK) princu Edvardu aptarė dvišalius santykius, kylančias grėsmes ir Europos Sąjungos saugumo stiprinimą.
Lietuva
Ar vis dar esame lietuviai?
Neseniai tarptautinė tyrimų agentūra Ipsos paskelbė tyrimą „Tautybių įtraukumas“, kur analizuojamas įvairių šalių santykis su tautinėmis mažumomis, kurios neretai yra ir religinės. Buvo tirtos 27 šalys, Lietuva tarp jų nepateko, užtat pateko Rusija, Lenkija ir Švedija (beje, pastaroji nebuvo pripažinta labiausiai įtraukiančia tautines mažumas). Tikėtina, kad Lietuva būtų artimiausia Lenkijai, o ne Vengrijai, kurios uždarumas – išskirtinai didelis.
Aktualijos
Dvi Lietuvos sportininkės šalį papuošė aukso medaliu
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Pasaulio irklavimo čempionato nugalėtojomis tapusias Mildą Valčiukaitę ir Ievą Adomavičiūtę.
Anglijoje
Lietuvė paviešino, ką teko patirti emigracijoje
Šiau­lie­tė Bi­ru­tė Juo­die­nė Ang­li­jo­je pra­lei­do 10 me­tų. Iš­vyk­da­ma gal­vo­jo, kad tik pus­me­čiui – už­si­dirbs ir grįš. Išė­jo ki­taip. Prieš tre­jus me­tus mo­te­ris grį­žo į gim­tuo­sius Šiau­lius. Ji įsi­ti­ki­nu­si, kad su­grįš dau­ge­lis, nes tik čia jau­tie­si sa­vas, ga­li mė­gau­tis na­tū­ra­lia gam­ta, ko­ky­biš­ku mais­tu ir ty­ru oru. Vis­gi pa­gy­ven­ti ki­to­je ša­ly­je, pa­sak Bi­ru­tės, ver­ta, iš­moks­ti to­le­ran­ci­jos, man­da­gu­mo, pa­ma­tai, ką gim­to­jo­je ša­ly­je bū­tų ga­li­ma da­ry­ti ki­taip.
Lietuva
Siūloma keisti privalomios karo tarnybos amžiaus ribą
Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo iki 23 metų trumpinti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžiaus ribą.
Lietuva
Neapsiribojus alkoholiu, Lietuvoje vėl nauji draudimai, šį kartą - drastiški
Lietuvoje siūloma dar labiau sugriežtinti tabako prieinamumą – siūloma įteisinti vienodą cigarečių pakuotę, uždrausti demonstruoti jas parduotuvėse, neleisti rūkyti daugiabučių balkonuose, lauko kavinėse, paplūdimiuose ir kitose vietose.
Pramogos
Lietuvoje žinomas JAV milijonierius prisižaidė: atsidūrė už grotų
Mūsų šalyje puikiai žinomas, dažnai viešintis ir dar visai neseniai nepilnametę sužadėtinę lietuvę turėjęs Aaronas Perezas kovo 28 dieną papuolė į areštinę ir šiuo metu sėdi už grotų viename iš Kalifornijos kalėjimų. DELFI išsiaiškino, kad verslininkas nuteistas kalėti ilgesniam nei penkerių metų terminui. Bausmė jam skirta už nepadoraus pobūdžio medžiagos, vaizduojančios seksualinį elgesį su nepilnamečiais, turėjimą arba manipuliavimą ja.
Lietuva
Kainų skirtumai Lietuvoje ir ES, ar lietuviai perka brangiau?
Ne maisto prekių Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse kainų tyrimą atlikusi Teisingumo ministerija bei Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sako, kad skirtumai nėra labai drastiški.
ŽYMA
VAKANCIJOS LYGIS