sekmadienis, lapkričio 29 d.
Aktualijos
Nepanoro susimokėti už grožio procedūras
Londono policija išplatino informaciją apie tris asmenis, kurie vienoje sostinės grožio klinikoje pasidailino veidus botokso injekcijomis ir išėjo nesusimokėję už brangias paslaugas.
Aktualijos
Saugokitės mokesčius renkančių sukčių iš HMRC
Jungtinės Karalystės (JK) mokesčių inspekcija (HMRC) perspėjo mokesčių mokėtojus saugotis apsimetelių sukčių, kurie reikalauja sumokėti dideles neva nemokėtų mokesčių sumas.
Aktualijos
Kaip sukčiai ant bankomato įtaiso slaptas kameras (nuotraukos)
Policijos pareigūnas ant bankomato Londone pastebėjo vaizdo įrašymo kamerą, kuri naudojama banko kortelių duomenims nuskaityti.
Aktualijos
Bankomatai – bendrininkai vagiant žmonių pinigus
Dešimtys žmonių neteko savo pinigų po to, kai pasinaudojo Rytų Anglijos mieste esančiais bankomatais: įrenginiai tapo sukčių įrankiais.
IT ir transportas
Atsisveikinimas su įgulomis
Jūrų transporte bei laivų statybos pramonėje žmones sparčiai keičia technologijos ir robotai. Šiomis tendencijomis sugebėjusiems pasinaudoti Lietuvos gamintojams atsivertų naujų galimybių.
Aktualijos
Kaip apsisaugoti nuo agentų aferistų
Ilgesniam laikui atvykus į naują šalį dauguma pirmiausia bando pasirūpinti stogu virš galvos ir darbu. Susirasti tiek vieną, tiek kitą gali padėti draugai, giminės ar Anglijoje jau seniau įsikūrę artimieji. Tiems, kurie svetimame krašte bando pralaužti ledus ir įsikurti savo pastangomis, neretai tenka susidurti su agentūromis. Vienos siūlo darbą, kitos – būstą, trečios siūlosi palydėti į banką atidaryti sąskaitos.
Aktualijos
Prisidengdami Londono ataka aferistai renka pinigus „teroro aukoms padėti”
Praėjus kelioms dienoms po šeštadienio naktį pasaulį sukrėtusio teroristinio išpuolio ant London Bridge tilto bei Borough market turguje, aiškėja nelaimės mastas.
Aktualijos
Atsargiai: naujas būdas šnipinėti bankomatus
Neseniai pastebėtas iki šiol nematytas būdas vogti banko kortelių duomenis – jie nuskaitomi naudojantis bankomatais.
Pramogos
Kaip nepakliūti sukčiams į nagus
„Vagys“ – taip vadiname politikus, tačiau dažnai nepastebime tikrųjų sukčių aplink mus. Nelaukta žinutė, laiškas, skambutis ar prašymas – visas šis papildomas ir dažnai malonus dėmesys žmones išmuša iš vėžių taip, kad jie nė nemirktelėję naujųjų laikų sukčiams atiduoda pinigus, daiktus, o kartais netgi visą užgyventą turtą. Maža to, itin maloniu ir mandagiu elgesiu „geradariai“ savo aukas užliūliuoja taip, kad sukčiams išeinant jie būna kone pasirengę dar įduoti saldainį, dešimt eurų, atsarginius raktus ir laukti sugrįžtančių.
Aktualijos
Atsargiai: populiarėja naujo tipo sukčiai prie bankomatų
Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės bankų savo klientus perspėjo dėl naujo ir sparčiai populiarėjančio būdo apgauti iš bankomato pinigus imančius asmenis.
Verslas
Šalutinis efektas
Anksti pasistačiusi Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą Lietuva siekia tapti šių technologijų lydere Baltijos jūros regione. Tai padės plėtoti kitus verslus.
Aktualijos
Kortelių turėtojai, saugokitės sukčių!
Milijonams pirkėjų iškilo pavojus, kai vagys surado būdą, kaip pasinaudoti nekontaktinių kortelių technologijos spraga. Naujienų portalas express.co.uk pranešė, kad šiuo metu mažiausiai 58 mln. kortelių, kurioms nereikia PIN kodo, yra slapta naudojamos sukčių.
Aktualijos
Sukčiai nuomotojai tyko neatsargių aukų
Visa armija fiktyvių butus nuomojančių šeimininkų nusitaikė į Londono gyventojus. Apgavikai internete talpina melagingus skelbimus apie kambarių nuomą ir taip iš patikliųjų išvilioja užstatus. Tačiau apgavysčių schema atskleista.
Aktualijos
Sukčiai statybininkai nebegalės savintis klientų pinigų
Pagal naujai Jungtinės Karalystės (JK) Vyriausybės patvirtintą programą, statybininkai nebegaus atlygio iki tol, kol klientas nebus visiškai patenkintas atliktų darbų kokybe, - pranešė naujienų portalas telegraph.co.uk.
Aktualijos
Nusukę 42 tūkst. svarų pašalpų vis tiek išsisuko
42 tūkst. svarų pašalpų gavusi pora sugebėjo savo vaikus leisti į privačią mokyklą. Tačiau dėl valdininkų klaidos, nuo bausmės sukčių pora išsisuko.
Aktualijos
„Tiesos“ tyrimas: kaip sukčius telefonu bandė iškaulyti pinigų
„Darbas moterym fabrike“, „Darbas pakavime prie rubu reik tik rimtu zmoniu“, „Darbas warehouse Mokam 7,80£ tik rimti zmones“ (kalba netaisyta – aut. past.) – tokiais darbo skelbimais sukčiai internete vilioja vos į šalį atvažiavusius ir dažniausiai menkas anglų kalbos žinias turinčius naivuolius. „Tiesa“ atskleidžia sukčių veikimo schemą ir pataria, kaip darbo internete ieškoti saugiai.
Pramogos
„Boxing day” išpardavimai: įspėjimai ir patarimai
Neprisikirskite per daug nuo Kūčių likusios žuvies ar Kalėdinės žąsies – tikriems parduotuvių maniakams prireikės daug jėgų, stiprybės ir įgūdžių prasibrauti pro minias britų, šturmuojančių parduotuves per vadinamąją „Boxing day”. Ekspertai įspėja 70, 80 ir net daugiau procentų nuolaidų ieškančių internete saugotis šiuo laikotarpiu itin aktyvių sukčių.
ŽYMA
VAKARŲ LAIVŲ GAMYKLA