trečiadienis, balandžio 14 d.
Pramogos
Užmigti per dvi minutes: kareivių naudojamas triukas
Vieni žmonės geba užmigti vos padėję galvą ant pagalvės, o kiti ilgai vartosi negalėdami užmigti ir pasimėgauti saldžiu nakties miegu. Tačiau specialistai atskleidė slaptą karinę techniką, kuri gali padėti užmigti bet kam vos per dvi minutes.
Komentarai
Šliaužianti deprivatizacija
Kai valdžia parduoda (ar atiduoda) savo turtą, tai vadinama privatizacija. Kai valdžia perka privatų turtą ‒ deprivatizacija. O kai valdžia prievarta atima turtą iš privačių savininkų, tai žinoma kaip nacionalizacija. Įdomu, kad žodžio, nusakančio reiškinį, kai privatūs savininkai atima turtą iš valdžios, kaip ir nėra.
Sveikata
Miegas – kūną ir sveikatą jungianti gija. Kaip ją stiprinti?
Sunku užmigti? Dažnai naktį prabundate? Atsikeliate nepailsėję? Visa tai vargina daugiau nei tris naktis per savaitę? Jei, skaitydamas šiuos klausimus, pritariamai linksite, o dieną jaučiate nuotaikų kaitą, esate dirglus, išsiblaškęs, stokojate kūrybiškumo ar pastebite, kad įprastas problemas tampa spręsti vis sunkiau, tam prireikia vis daugiau laiko ir pastangų, galbūt tai Jūsų prasto miego padariniai, pažįstami šimtams tūkstančių mūsų šalies gyventojų?
Sveikata
Išėjimas iš užburto nemigos rato
Dauguma kada nors esame kentę nuo nemigos. Beveik pusė suaugusių JAV gyventojų teigia per metus patyrę nemigą. Šį sutrikimą gali lemti daug fizinių priežasčių, kaip antai bandymas miegoti prie knarkiančio partnerio, kofeino vartojimas prieš miegą, pernelyg dažni snūstelėjimai dieną, nejudrumas, kai kurie vaistai, pavyzdžiui, nuo peršalimo, miego apnėja.
Sveikata
Gudrybės, kurios padės greičiau užmigti
Naktimis negalite greitai užmigti? O galbūt vos tik sumerkę akis pabundate nuo košmariškų sapnų? Išbandykite šiuos greitus patarimus, kurie galbūt pagerins jūsų miego kokybę.
Sveikata
Patarimas, kuris padės atsikratyti nemigos
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau užmiega. Stresas ir nerimas yra pagrindinės įtampos priežastys – ką gi atneš rytojaus diena? Visgi, neuromokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai paprastas triukas, kaip priversti save užmigti labai greitai.
Sveikata
Kiek galima ištverti be miego
Tikriausiai daugumai yra tekę bent kartą gyvenime nesudėti bluosto vieną naktį. Kitą dieną tikriausiai kritote į lovą tarsi medžio lapas. Tačiau sakoma, kad žmogus nemiegojęs gali išbūti ne vieną parą.
Sveikata
Neskubėkite nemigos gydyti vaistais
Pastarąjį pusmetį labai suprastėjo miegas. Dažnai neišsimiegu. Vakare negaliu ilgai užmigti, o ryte labai sunku keltis. Esu sveika, sporto klube lankausi porą kartų per savaitę. Vaistų jokių nevartoju. Kokios priemonės ar būdai galėtų man padėti? Simona, 21 m.
Sveikata
Gerai miegoti galima ir be vaistų
Ne visada blogai miegant reikia griebtis tablečių – 80 proc. žmonių padeda sutvarkytas gyvenimo režimas ar miego higienos reikalavimų laikymasis.
Sveikata
Per mažai miegi? Rizikuoji susirgti!
Puikiai išsimiegoję mes jaučiamės žvalūs ir energingi, o jei miegojome blogai ar per trumpai, tai ir savijauta atitinkamai būna daug prastesnė.
Sveikata
Naktiniai pabudimai: kas tai?
Nubudimai naktį yra normali miego struktūros dalis – visi žmonės bunda, net ir jauni, tačiau kai kurie nubudimai būna labai trumpi ir smegenys jų tiesiog neužfiksuoja, sako Santariškių klinikos Neurologijos centro gydytoja neurologė, miego sutrikimų specialistė Raminta Masaitienė.
Sveikata
Taisyklės norintiems geriau miegoti
Miego sutrikimų, dėl kurių mažėja darbingumas, silpnėja imuninė sistema, tampa sunkiau susikaupti ir atlikti kasdienius darbus, patiria kas antras žmogus.
ŽYMA
VAKSTYBĖ