ketvirtadienis, liepos 16 d.
Komentarai
Valdžia
Matuojamės Europą
Pernai Lietuva minėjo dvi šalies pasirinktai vakarietiškajai krypčiai svarbias sukaktis – 15 metų narystės NATO ir ES. 15 metų yra nemažas laiko tarpas – visai netoli simbolinė pilnametystė, todėl kyla klausimas, kiek brandūs esame, palyginti su ES senbuviais? 
Komentarai
Pavasario džiaugsmai su rudens nerimu
Politinis chaosas Lietuvoje tvyro ilgiau nei gerą pusmetį ir galo jam nematyti, todėl neįmanomos jokios šio lauko prognozės.
Komentarai
Nauja valdžia ir nauja pasaulio tvarka
Estijoje bei Latvijoje suformuotos naujos vyriausybės, Lietuvoje ir Latvijoje išrinkti nauji prezidentai, naują politikos ciklą po Europos Parlamento rinkimų pradeda ES. Naujosios valdžios veiklos imasi destabilizuotos pokarinės pasaulio tvarkos ir vidinės politinės fragmentacijos aplinkoje. ES teks ieškoti efektyvių sprendimų didžiųjų pasaulio galių – JAV, Kinijos, Rusijos, ES – varžybose, o Baltijos lyderiams – naujų būdų, kaip užtikrinti savo valstybių svarbą tarptautinėje arenoje ir sumažinti visuomenių poliarizaciją.
Komentarai
Tefloninis populizmas
Tokiu terminu Varšuvos išplėstinių tyrimų instituto direktorius Sławomiras Sierakowskis apibūdina Lenkijos valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ vykdomą politiką, o jos lyderį Jarosławą Kaczyńskį vadina vienu labiausiai skandalams atsparių politikų šalyje ir už jos ribų.
Lietuva
Socialdemokratai po susitikimo su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais: „nelaimė Alytuje atskleidė valdančiųjų negebėjimą tvarkytis"
Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija susitikusi su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais suprato, kad ir politikams, ir gyventojams sudėtinga tikėtis gauti informaciją apie Alytaus gaisro pasekmes žmonių sveikatai ir aplinkai.
Komentarai
Tarp plaktuko ir bizūno
Vienas įtakingiausių šių laikų mąstytojų ir Lietuvoje graibstomų knygų autorius, Izraelio istorikas Yuvalis Noah Harari perspėja susiviliojusius valdžios teikiama galia: „Kai jūsų rankose plaktukas, visa kas atrodo kaip vinys; o kai jūsų rankose valdžia, visa kas atrodo kaip kvietimas kišti nosį.“ Lietuvos politikai turėtų šiuos žodžius išsikalti akmenyje.
Komentarai
Pavydas mus visus suvalgys
Užrašas ant vienos sienos Vilniaus senamiestyje skelbia: „Pavydas jus visus suvalgys.“ „Prieš tai išgaudęs po vieną“, – būtų galima pridurti. Išties, apakinti pavydo dažnai palaikome tokius sprendimus, kurie ilgainiui apkarsta mums patiems.
Komentarai
Trys milijonai dalių
Kai prieš keletą metų lankiausi Gruzijoje, labiausiai įsiminė pokalbis su garbaus amžiaus Tbilisio taksistu. Visą kelią jis emocingai keikė jau nebe prezidentą Michailą Saakašvilį ir amerikonus.
Aktualijos
Valdžia sulaukė kritikos dėl keisto dvigubų geltonų linijų piešimo
Vietiniai Aberystwyth miesto gyventojai piktinasi keistu apskrities valdžios sprendimu aplink stovinčius automobilius nupiešti dvigubas geltonas linijas.
Komentarai
Nemylėti valdžios
Šiaip – ir praktiškai, ir teoriškai – pilietis neprivalo mylėti valdžios. Taip, laimėje ir nelaimėje, varge ir džiaugsme gali tekti gyventi drauge iki mirties arba iki skyrybų. Bet gyvenant kartu – būti opozicijoje, išlaikyti distanciją, nesusitapatinti su valdžia – labai patartina tiek žmogui, tiek Bažnyčiai. Kad valdžiai pasikeitus neprarastum savęs.
Komentarai
Socialinis ar socialistinis teisingumas?
Prieš porą mėnesių Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui pasidalijus mintimis apie gyvulių ūkį, iš knygynų iššluotas George’o Orwello „Gyvulių ūkis“. Bet lygiai taip pat reikėtų perskaityti kitą šio autoriaus knygą – „1984“ – ir atkreipti dėmesį į joje vartojamą naujakalbę. Tai gera proga susimąstyti, kokią įtaką mąstymui turi žodžiai.
Gyvenimas
Nuo kitų metų Anglijos mokyklose - nemokami įklotai ir tamponai
Nuo kitų metų visose Anglijos mokyklose besimokančios mergaitės turės prieigą prie nemokamų moterų higienos priemonių, pranešė valdžia.
IQ Tema
Daugiau valdžios ir pinigų
Seime jau ne kartą svarstytos Savivaldos įstatymo pataisos dėl seniūnų rinkimų įteisinimo nepralaužia ledų
Aktualijos
Mokesčiai Anglijoje vidutiniškai kils 4,5 proc.
Po metų balandžio mėnesį vidutinis municipalinis mokestis (angl. council tax) Anglijoje padidės 4,5 proc., rašoma Bbc.com. Pasak Viešųjų finansų ir buhalterijos instituto, tai bus antras didžiausias mokesčių kilimas per dešimtmetį.
Aktualijos
S. Skvernelio Vyriausybės pusiaukelės apžvalga: kuo toliau – tuo sunkiau
Septynioliktoji Vyriausybė įpusėjo kadenciją, tačiau per likusį laiką įgyvendinti pažadą pakeisti Lietuvos politiką bus labai sudėtinga
Lietuva
Londone įkurtas lietuvių startuolis gavo el. pinigų licenciją
Lietuvių Didžiojoje Britanijoje įkurtas tarptautinių finansinių perlaidų startuolis „TransferGo“ gavo elektroninių pinigų licenciją Lietuvoje.
The Economist
Visi kronprinco vyrai
Muhammadas bin Salmanas pasistengė tapti vieninteliu Saudo Arabijos politikos arbitru
Komentarai
Kai netoleruoti šešėlio – per brangu
Atrodo, kad Lietuvoje norima pakeisti kovos su šešėline ekonomika kryptį. Metinėje šešėlinei ekonomikai skirtoje Vyriausybės organizuotoje konferencijoje ministras pirmininkas ir kiti jos dalyviai akcentavo visuomenės švietimą, piliečių sąmoningumo ugdymą ir viešumo svarbą mažinant šį reiškinį Lietuvoje. Iki šiol pagrindinė Vyriausybės darbo kryptis kovojant su šešėliu buvo efektyvesnis pažeidėjų identifikavimas, griežtesnė kontrolė ir baudos. Ar naujoji kryptis gali sumažinti šešėlinę ekonomiką?
Komentarai
Rinka turi trūkumų. O valdžia – ne?
Žmogaus gyvenimas yra ir bus netobulas. Kad ir kaip geriau gyvename, kad ir kiek protingesni ar aukštesni užaugame, visada įsivaizduojame, jog galima dar geriau. Jei vidutiniam viduramžių gyventojui papasakotumėte, kaip gyvena vidutinis žmogus XXI a., jis nepatikėtų, kad taip gali būti.
Pramogos
„TransferGo” pristato skubų pinigų pristatymo būdą – išmokėjimas jau kitą rytą
„TransferGo“ pristatė naujausią tarptautinių pervedimo būdą: pinigų pristatymas kitą rytą vos už 2,99£.
ŽYMA
VALDŽIA