šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Atradimai
Šimtametė iš Kauno: „Gyvenimo pasiekimas – kad nepakliuvau į Sibirą“
„Tokio ilgo gyvenimo Dievo neprašiau ir nesitikėjau, tik brolio žmona vis linkėjo šimto metų. Tas vienas linkėjimas ir išsipildė“, – Angelei Petrauskaitei ši likimo išdaiga atrodo juokinga.
Pramogos
Parlamente įsiplieskė nesutarimai
Jau seniai didžiojoje Britanijoje vykstantys debatai dėl lapių medžioklės per šias Kalėdas vėl plykstelėjo pasirodžius pranešimui, kad vyriausybė neketina tesėti rinkimų pažado leisti parlamentarams laisvai balsuoti šiuo klausimu.
Kultūra
Valstybės šimtmetį Kaunas nori įamžinti meniniais akcentais
Kaunas, regis, mielai parodytų Vilniui, kaip organizuoti svarbių valstybės sukakčių įamžinimą. Sostinėje valdininkams, menininkams ir visuomeninkams bergždžiai ginčijantis dėl skirtingai suvokiamų valstybės šimtmečio paminklinių akcentų, Kaunas planuoja dar kartą pademonstruoti tvirtos rankos ir greitų sprendimų politiką.
Pramogos
Jungtinės Karalystės miestuose žaibiškai daugėja lapių
Jungtinės Karalystės miestuose gyvenančių lapių skaičius per pastaruosius dvidešimt metų išaugo 4 kartus. Skaičiuojama, kad trims šimtams mieste gyvenančių žmonių tenka po vieną lapę.
Pramogos
Po švenčių bus išskerstos Londono lapės
Iš karto po naujųjų sutikimo ruošiamasi išnaikinti šimtus Londono teritorijoje gyvenančių lapių – to prašo didmiesčio gyventojai.
Pramogos
Londone pradedamas lapių naikinimas
Dėl žmonių ir elnių saugumo Stoke Newington’s Clissoldo Parke bus naikinamos lapės. Gyvūnų teisių gynėjai pasmerkė tokį Hackney tarybos sprendimą, – pranešė naujienų portalas standard.co.uk.
Pramogos
Iš viešbučio mėlynkailę lapę išviliojo svečiai
Į Londono Woolwicho rajone įsikūrusį viešbutį „Travelodge“ atklydo lapė mėlynu kailiu. Į viešbučio fojė įsiveržęs gyvūnas nenorėjo išeiti, tačiau galų gale gyvūną išprašė vyras, viliodamas bulvių traškučiais – jis žvėreliui nutiesė „bulvių traškučių taką“, kuriuo lapė ir susigundė.
Pramogos
Siūlomas įspūdingas atlygis už lapių žudiką
Pasirodo, už informaciją apie gyvūnų žudikus irgi atsidėkojama dideliais pinigais. Pietryčių Anglijos Surėjaus apykinkių gyventojai, turintys inforamcijos apie dvi lapes nelegaliais spąstais nužudžiusį žmogų, pretenduoja į įspūdingą piniginį atlygį.
Pramogos
Atsikratyti lapių londoniečiai samdo snaiperius
Norėdami iš savo sodų ar bent jau šiukšliadėžių išguiti miesto lapes, londoniečiai imasi krašutinių priemonių. Į lapes Jungtinės Karalystės sostinėje jau taikosi samdomi snaiperiai, rašo amerikiečių spauda.
Pramogos
Londono valdžia ragina šaudyti lapes
Šiukšes iškinsančiomis lapėmis nepatenkinti Londono gyventojai vietinės valdžios raginami ilgasnapes... šaudyti.
ŽYMA
VALSTYBĖS ŠIMTMETIS