šeštadienis, spalio 24 d.
Komentarai
Spyruoklės efektas
Būsto kainos karantino net nepastebėjo
Optimistiškai nusiteikę vartotojai Lietuvoje ne tik su ūpu grįžo prie kasdienio vartojimo rutinų, bet neatidėlioja ir itin stambių pirkinių.  Priešingai, Registrų
Komentarai
Vartojimas
Lizingo rinkoje jau ryškėja atsigavimo ženklai
Dėl koronaviruso sukeltos ekonomikos krizės pastaraisiais mėnesiais ypač smuko finansavimo paslaugų apimtis. Vis dėlto gegužės ir birželio mėnesiais lizingo bendrovės stebėjo pirmuosius rinkos atsigavimo ženklus.
Verslas
Indėliai
Išaugęs vartotojų polinkis taupyti ribos vidaus paklausos atsigavimą
Išaugęs vartotojų polinkis taupyti bei situacijos neapibrėžtumas ribos vidaus paklausos atsigavimą, sako bendrovės „SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Komentarai
Vartojimas
Žodis iš B raidės
Tarptautinių žodžių žodynas yra neplona knyga, pilna žodžių, kurių daugelis vartojami ir Lietuvoje. Čia turime ir absento, ir šiek tiek makiavelizmo, be to, vaflių. Bent vienas žodis iki šiol išsiskyrė – boikotas, kuris techniškai mūsų šalyje šį tą reiškia, bet praktiškai – nelabai.
Verslas
Žiedinė ekonomika
M. Kono: „Jei nieko nekeisime, Žemėje gyventi bus neįmanoma“
Ekonomikos sėkmę vertėtų matuoti ne ūkio augimo sparta, o žmonių gyvenimo kokybe, įsitikinęs EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Masamichi Kono. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie tai, kodėl svarbu žiedinę ekonomiką plėtoti globaliai.
Verslas
Iš kur vėjas papūs: grėsmės svarbiausiems pasaulio ūkiams
Netylant kalboms apie galimą recesiją, pasaulio šalys fiksuoja lėtėjančias apsukas.
Komentarai
Nacionaliniai lietuvių vartojimo ypatumai
Vieno Lietuvos gyventojo faktinio individualaus vartojimo išlaidos, pašalinus kainų skirtumus, pernai pasiekė 90 proc. ES vidurkio, skelbia statistikos tarnyba „Eurostat". Pagal šį rodiklį, lietuviai aplenkė visas Vidurio ir Rytų Europos šalis, įskaitant Estiją, ir pasivijo Ispaniją. Kaip toks pasiekimas įmanomas, jei atlyginimai ir pensijos Lietuvoje yra mažesni nei daugelyje regiono šalių? Galbūt čia vertėtų prisiminti Aaron Levenstein citatą: „statistika yra kaip bikinis – tai, ką ji atskleidžia, sudomina ir intriguoja, bet tai, ką ji slepia, yra esmė".
Komentarai
Senieji maištininkai, jaunieji stagnatoriai
Ką tik paskirtas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos meno vadovas Sesto Quatrini interviu IQ neslėpė, kad jo dirigento karjera įsibėgėjo Niujorke ir Paryžiuje, o ne gimtojoje Romoje. Priežastis, anot pašnekovo, yra perpildyta Italijos rinka ir joje įsitvirtinę senieji vardai. Jaunam profesionalui ten tiesiog neatsiranda vietos.
Aktualijos
Paaiškėjo Londono rajonai, kuriuose gyventojai jaučiasi laimingiausi
Nacionalinio statistikos departamento atlikta apklausa bandė įvertinti, kaip Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai vertina savo asmeninę gerovę remiantis keturiais pagrindiniais aspektais: mėgavimusi gyvenimu, laime, savirealizacija ir nerimo lygiu.
Pramogos
Nematomos anglų elgesio taisyklės: perpratus jas gyvenimas Anglijoje taps geresnis
Kiekvienas svetimšalis, gyvenantis Jungtinėje Karalystėje savaip interpretuoja vietinių gyventojų elgesį, įpročius ir tradicijas, daro sau priimtinas išvadas, o šioje šalyje ne vienerius metus gyvenanti lietuvė Jolanta Paulauskienė su tautiečiais nutarė pasidalinti anglų antropologės Kate Fox įžvalgomis – juk anglai save analizuoja kur kas labiau nei kiti.
Pramogos
Iš Londono – į Mažąją Angliją
Ar žinojote, kuris Jungtinės Karalystės regionas gali pasigirti žemiausiu nedarbo lygiu? Kuriame mieste įsikūrę daugiausia sutuoktinių? Arba kur geriau neieškoti auklės darbo? Visi atsakymai – „Tiesoje“.
Verslas
Brangstančios paslaugos didina infliaciją, sako analitikai
Metinė infliacija Lietuvoje liepos mėnesį siekė 3,9 proc. Analitikai sako, kad daugiausiai lemia vidaus veiksniai, visų pirma dėl darbo užmokesčio dinamikos sparčiai didėjančios paslaugų kainos.
Komentarai
Lietuvos ekonomikos augimas išlieka spartus
Lietuvos ekonomika išlieka įjungusi aukštesnę pavarą. Nors likusią šių metų dalį gali būti nelengva išlaikyti tokį patį augimo tempą, bendra ekonominė situacija šalyje rodo aiškius pakilimo ženklus. Vis dėlto, didžiausia vidutinio laikotarpio rizika išlieka per menkas ekonomikos potencialo augimas.
Komentarai
Kaip augant pajamoms keičiasi lietuvių vartojimo įpročiai?
Pastaruoju metu vis sparčiau augantys atlyginimai skatina gyventojus plačiau atverti pinigines. Augantys atlyginimai ne tik didina gyventojų išlaidas, bet ir keičia vartojimo įpročius. Vis mažesnę dalį pajamų išleidžiame maistui, vis didesnę – kultūrai, pramogoms ir grožio paslaugoms.
The Economist
Visada „Coca-Cola“?
Naujasis bendrovės vadovas bando neapsiriboti kertiniu produktu
Komentarai
Kodėl valdžiai verta išnaudoti bandos efektą?
Daug naudingų sprendimų valdžia gali priimti atsižvelgdama į tai, kad žmonės linkę elgtis kaip dauguma, – veikia vadinamasis bandos sindromas.
Komentarai
Vartojimas prarado pagreitį. Ar ilgam?
Baiminantis kylančių kainų, šiek tiek suprastėjo vartotojų nuotaikos, ir Lietuvos gyventojai apsipirkinėja atsargiau.
Aktualijos
Teismas vertins migracijos apribojimus
Aukščiausiasis Jungtinės Karalystės teismas imasi tyrimo, ar legali tvarka, pagal kurią iš užsienio sutuoktinius gali atsivežti tik pakankamai uždirbantys šalies piliečiai.
Vilniečiai išleidžia du kartus daugiau nei panevėžiečiai
Daugiausiai per mėnesį vartojimo prekėms išleidžia vilniečiai, kurių išlaidos beveik du kartus viršija Panevėžio gyventojų išlaidas, rodo tyrimų bendrovės „Baltic Market Insights“ („Baltmi“) atliktas tyrimas.
Aktualijos
10 geriausių Anglijos miestų šeimoms
Ar žinote, kuriuose Anglijos miestuose geriausia gyventi? Galbūt ir įtariate, tačiau kur Didžiojoje Britanijoje tinkamiausia kurti šeimą? Štai, Yorko mietas buvo pripažintas pačiu geriausiu miestu šeimos lizdelio sukimui.
ŽYMA
VARTOJIMAS