penktadienis, spalio 30 d.
Aktualijos
Sveikinimo kalba
G. Nausėda atkreipė dėmesį į švietimo svarbą
Minint valstybės atkūrimo 102-ąsias metines, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad privalome užtikrinti vienodai prieinamą švietimą visiems Lietuvos vaikams.
Anglijoje
Referendumus tyrinėjęs L. Mažylis: britai šioje srityje nėra stiprūs
Netikėtai Vokietijoje, Berlyne, atradęs Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto originalą lietuvių kalba Vytauto Didžiojo universiteto politologas, daktaras Liudas Mažylis tapo garsenybe.
Pramogos
Vasario 16-osios proga Anglijoje vyko filmo „Tarp pilkų debesų” premjera
Filmas „Tarp pilkų debesų” sužavėjo ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. Ši jautri Rūtos Šepečio knygos adaptacija ašarą nubraukti vertė net didžiausius kino kritikus, o Lietuvos kino teatruose tapo žiūrimiausiu metų filmu.
Lietuva
Lietuvių emigrantų nuopelnai: sugrįžo ir sukūrė Vasario 16-osios Lietuvą
Ir prieš daugiau nei šimtą metų, kaip ir šiais laikais, nemažai gabių jaunų lietuvių dėl įvairių aplinkybių savo kelio ieškojo svetur. Tik tuomet dauguma jų mokėsi, studijavo, kilo karjeros laiptais Rusijoje, ten įsitvirtino kaip specialistai, tačiau neprarado tautiškumo, rūpinosi laisvės gynimu ir klojo nepriklausomos Lietuvos valstybės pamatus.
Lietuva
D. Asanavičiūtė: lietuvybė niekada nepraras savo vertės
Kas yra Vasario 16-oji Jungtinės Karalystės (JK) lietuviams? Kokia ji yra šiemet? Ar laikui bėgant negresia šiai šventei, kartu ir visai lietuvybei emigracijoje sumenkti? „Išvykus tėvynės ilgesys labai stiprus, ir patriotiškumas gimsta net tų širdyse, kurie Lietuvoje nebuvo visuomeniški“, – pastebi JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, su kuria kalbamės likus kelioms dienoms iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos.
Lietuva
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vasario 16-osios proga
Brangieji,
Lietuva
Vasario 16-osios renginyje „Saldi laisvė“ – du tūkstančiai saldainių dovanų
Vasario 16-osios renginyje „Saldi laisvė“ – du tūkstančiai saldainių dovanų Vasario 16-ąją, 19.30 val., LNK ir Vilniaus miesto savivaldybė pristato šventinę transliaciją iš Vilniaus Katedros aikštės. „Saldi laisvė“ – tai LNK dovana žiūrovams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga: specialus Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas, saldi LNK instaliacija Katedros aikštėje ir pokalbiai su žinomais žmonėmis iš Gedimino prospekto degant laisvės laužus. Lietuvos gimtadienio šventę vainikuos LNK dovanojamas fejerverkas, „Bliko“ meistrų sukurtas pagal naujai suskambėsiantį kūrinį „Laisvė“, kurį atliks trylikametis Kristupas Šalna iš projekto „Lietuvos balsas. Vaikai” projekto ir Monika Marija.
Pramogos
„Canticum Novum“ choras iš Lietuvos Londone jaudino klausytojų širdis
Sekmadienio vakare nuskamėjo trečiasis ir paskutinysis „Canticum Novum“ koncertas Londone. Koncertas nuskambėjo Londono Lietuvių šv. Kazimiero bažnyčioje drauge su gerb. Kunigu Petru Tverijonu laikytomis vakarinėmis mišioms ir „Traite de Piano“ mokylos mokinių koncertu.
Pramogos
Sekminėse – ir nuoga dainuoti ketinusi „Eurovizijos“ atrankos pažiba (nuotraukos)
Jau ateinantį sekmadienį Londone vyksiančioje Jungtinės Karalystės lietuvių šeimų šventėje „Sekminės 2017-Lithuanian Fest“ ant scenos žengs ir dainininkė, žinoma dėl savo įspūdingos išvaizdos, trankaus ritmo dainų, pasirodymų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ir pažado koncertuoti nuoga.
Aktualijos
Vasario 16-osios aktas bus eksponuojamas Lietuvoje
Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai sutarė, kad Berlyno archyve rastas Lietuvos nepriklausomybės aktas bus eksponuojamas Lietuvoje, o ateityje bus svarstomos galimybės perduoti dokumentą.
Aktualijos
Berlyne rastas Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba
Vokietijos diplomatiniame archyve Berlyne trečiadienį rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba.
Pramogos
Londone greitai koncertuosiantis Marius Jampolskis atskleidė kur semiasi įkvėpimo
Grupės „Čilinam” narys, aktorius Marijus Jampolskis atskleidė, kad dauguma humoristinio šou „Vyrai meluoja geriau. Šeimynėlė“ komiškų situacijų gimė „iš gyvenimo”.
Pramogos
Su grupe „Čilinam” į Londoną atvykstantis R. Rudokas jau ruošiasi kaitavimo sezonui
Balandžio 2 d. su grupe „Čilinam” į Londoną atvykstantis R. Rudokas prisipažino, kad pusę metų intensyviai dirba, o kitą pusę metų mėgaujasi aktyviu gyvenimu užsiminėjant jėgos aitvarų sportu.
Pramogos
Thomas Anders Londone surengė „Modern talking“ fiestą
Šeštadienį vakare Londono O2 arenos stogas kilnojosi nuo populiariausių praėjusio amžiaus ritmų – tūkstančiai gerbėjų, o tarp jų daugelis lietuvių, šėlo grupės „Modern Talking“ sielos Thomas Anders koncerte.
Aktualijos
V. Landsbergis: Lietuva patiria branduolinį šantažą
Minint Valstybės atkūrimo dieną pirmasis faktinis nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis išreiškė susirūpinimą dėl šalia Lietuvos sienos Baltarusijos vykdomų Astravo atominės elektrinės statybų.
Aktualijos
Sveikinimai Lietuvai – nuo Meksikos iki Japonijos
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų, skirtų Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai. Užsienio šalių vadovai Lietuvai linki klestėjimo, o visiems šalies žmonėms – laimės, sėkmės ir gerovės, pranešė Prezidentūra.
Aktualijos
D. Trumpas pasveikino Lietuvą, bet užsiminė ir apie Ukrainą
Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pasveikino Lietuvą artėjančios Valstybės atkūrimo dienos proga ir padėkojo už paramą Ukrainai bei pagyrė už augančias išlaidas gynybai.
Pramogos
SEL koncertas Londone: Egidijus Dragūnas gerbėjus mokė skristi
Neabejotinai žymiausia ir viena ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos grupių SEL su lyderiu Egidijumi Dragūnu priešakyje sekmadienį pasirodė legendiniame Londono klube „Troxy”.
Pramogos
Dėl SEL koncerto lietuviai apgulė Londoną ir Dubliną
Užteko vienos sėkmingiausių istorijoje Lietuvos grupių SEL lyderiui Egidijui Dragūnui užsiminti: „Jei nekoncertuoju Lietuvoje, atskrisite į mano pasirodymus Anglijoje ir Airijoje.“ Šią žinutę išgirdo šimtai gerbėjų, kurie dėl savo dievaičio skris kelis tūkstančius kilometrų iš gimtinės.
Pramogos
Egidijaus Dragūno gerbėjai Londone verkė iš laimės
Penktadienio vakarą Londone vyko įspūdingas Egidijaus Dragūno ir grupės „SEL” koncertas. Į garsiąją „O2 Brixton Academy” koncertų salę daininkas pritraukė minias gerbėjų. Stebėti abejingų nepalikusio šou rinkosi ne tik lietuviai.
ŽYMA
VASARIO 16-OJI