šeštadienis, spalio 24 d.
Pasaulis
Vatikano svečių namuose, kur gyvena popiežius, nustatytas COVID-19 atvejis
Vatikanas šeštadienį pranešė, kad vienam asmeniui Šv. Mortos svečių namuose, kuriuose gyvena ir popiežius Pranciškus, testais buvo nustatytas koronavirusas. Anksčiau COVID-19
Pasaulis
Vatikanas
Atsistatydino vienas įtakingiausių Vatikano kardinolų
Vienas įtakingiausių Vatikano kardinolų, italas Giovanni Angelo Becciu, ketvirtadienį netikėtai atsistatydino, paskelbė Vatikanas ir nepateikė jokių paaiškinimų.
Pasaulis
Vatikanas: Popiežius nuolat stebimas dėl koronaviruso
Popiežius Pranciškus yra „nuolat stebimas“, ar jam nepasireikš koronavirusinės infekcijos simptomų, pirmadienį pareiškė aukšto rango Vatikano pareigūnas po to, kai
Pasaulis
Vatikanas išleido naujas gaires dėl seksualinių nusikaltimų pranešimų
Katalikų bažnyčia išleido naujas gaires savo dvasininkams, nurodančias, kad jie privalo kreiptis į policiją vos įtarus galimus prievartavimus. Ilgą laiką
Pasaulis
Vatikanas įpareigojo vyskupus visuomet pranešti policijai apie lytinius nusikaltimus
Vatikanas viso pasaulio vyskupus ketvirtadienį informavo, kad jie turėtų pranešti policijai apie kitų dvasininkų įvykdytus seksualinius nusikaltimus net tais atvejais,
Pasaulis
Vatikane atliktos kratos, policijai tiriant Šv. Petro bazilikos priežiūrą
Vatikano policija antradienį konfiskavo dokumentų ir kompiuterių departamente, kuriam buvo pavesta valdyti Šv. Petro baziliką, atliekant tyrimą dėl potencialiai neteisėtų
Pasaulis
Popiežius pakliuvo į nemalonų incidentą, kuris žaibiškai plinta internete
Antradienį, Naujųjų metų išvakarėse, popiežius Pranciškus, kaip ir kiekvieną kartą, išėjo pasisveikinti su tūkstantine žmonių minia.
Pasaulis
Bažnyčios pedofilija: kardinolas Georgas Pellas, trečias pagal ranką Vatikane, bausmės lauks už grotų
Kardinolą George'ą Pellą trečiadienį, po jo istorinio nuteisimo už lytinius nusikaltimus vaikų atžvilgiu, buvo nurodyta laikyti už grotų, kol jam bus paskirta bausmė.
The Economist
Katalikų bažnyčia
Netylant skandalams dėl dvasininkų seksualinių nusižengimų, stiprėja konservatyvūs popiežiaus kritikai
Prasidėjęs optimistine gaida, Pranciškaus pontifikatas nuklimpo vidinėse kovose ir skandaluose
IQ Tema
Antrasis popiežius: Benediktas XVI iki šiol nešioja garbingiausią Bažnyčios titulą
Netikėtas Benedikto XVI atsistatydinimas suglumino Katalikų bažnyčią. Net ir po penkerių metų pasigirsta skirtingų šio poelgio vertinimų.
IQ Tema
Tarp žiedų ir spyglių
Pranciškus atsisėdo į Šventąjį Sostą žadėdamas išvalyti Bažnyčią, tačiau tai padaryti nebus lengva
Aktualijos
Vienas aukščiausio rango katalikų dvasininkų apkaltintas vaikų seksualiniu išnaudojimu
Ketvirtadienį Australų policijai pareiškus kaltimus kardinolui George'ui Pellui dėl vaikų seksualiniu išnaudojimo Vatikanas leido jam atsitraukti nuo savo svarbių pareigų. Vis dėlto iš pranešimo tono spėjama, kad dvasininkas liks savo poste.
Aktualijos
Vilniuje – paskelbimo palaimintuoju iškilmės
Sekmadienį Vilniuje rengiamos arkivyskupo Teofiliaus Matulionio paskelbimo palaimintuoju iškilmės – beatifikacija. Planuojama, jog iškilmėse gali dalyvauti dešimtys tūkstančių maldininkų.
Aktualijos
Už storų Vatikano sienų tvyro įtampa
Vatikane vyksta populiariosios politinės dramos „Kortų namelis“ gyvenimiška versija: anonimiškuose popiežiaus vardą teršiančiuose plakatuose kardinolai atvirai nepaklūsta popiežiui.
Sveikata
Netikėti pagalbininkai buityje
Ar žinote, kad cukrus, tas „baltasis priešas“ gali būti puikus kasdienis Jūsų pagalbininkas buityje? Taigi, neskubėkime jo išmesti į šiukšliadėžę, net jei nutarėme maitintis sveikai ir arbatos nebesaldinti. Kaip, beje, neišmeskime ir išgertos kavos tirščių ar arbatos žolelių. Visa tai galime puikiai panaudoti savo aplinkoje!
ŽYMA
VATIKANAS