penktadienis, rugsėjo 18 d.
Sveikata
Stebuklingas vitaminas C ir kiti mitai apie gripą bei peršalimą
Apie gripą ir peršalimą pasigirsta įvairių mitų ir įdomių faktų, kurie gana dažnai neatitinka tikrovės. Vieni mano, kad apsisaugoti nuo gripo ar peršalimo ligų galima vartojant vitaminą C ir vengiant šalčio, kitų nuomone, pasiskiepijus įgyjamas visiškas imunitetas. Tačiau specialistai pataria ne visada aklai pasitikėti labiausiai pasklidusia informacija.
Gyvenimas
Gripas toliau šienauja gyvybes
Jungtinėje Karalystėje siaučianti gripo epidemija aukų nesirenka – itin greitai plintantis virusas pasiglemžė jaunos merginos gyvybę.
Gyvenimas
Britanijoje siaučia mirtinas gripas
Jungtinės Karalystės medikai sunerimę – šalyje sparčiai plinta gyvybei pavojingas, australiškas gripas, kuris jau nusinešė net 48 gyvybes.
Pasaulis
Jauna motina mirė dieną po gripo diagnozės
Dviejų vaikų motina pasijuto peršalusi, todėl kreipėsi pas šeimos gydytoją. Praėjus vos vienai dienai po to, kai gydytojas diagnozavo gripą ir išrašęs vaistų ją išsiuntė namo ilsėtis, moteris mirė.
Pasaulis
Revoliucija: įprastinius skiepus pakeis pleistrai
Nepaisant to, kad vis daugiau suaugusiųjų yra nusistatę prieš skiepus, medikų teigimu kai kurie jų vis dar gelbsti pasaulį nuo pražūtingų ligų. Tiesa, kai kuriems žmonėms misija pasiskiepyti sunkiai įmanoma dėl labai didelės baimės.
Komentarai
Kokia verslo ginčų ateitis?
Lietuvos verslininkai ginčus linkę spręsti per teismus – nuo 2012 m. kasmet teismai sulaukia vidutiniškai 97 tūkst. verslo bylų.
Lietuva
Lietuvoje siaučia gripas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį.
Lietuva
Gripas šienauja lietuvius
Lietuvoje milžiniškais tempais didėja sergamumas gripu. Šiemet ši virusinė liga ypač pavojinga. Medikų teigimu, nemažai daliai gyventojų, ypač sergantiems lėtinėms ligomis, ji nepraiena be komplikacijų. Užfiksuoti ir pirmieji mirties atvejai.
Lietuva
Lietuviai į darbą traukia ir sirgdami
Žiemos metu gripas Lietuvoje dažnai susargdina šimtus tūkstančius šalies gyventojų. Ir nors medikai ragina kelias dienas pabūti namuose, kol savijauta pagerės, daugelis dirbančiųjų į tokias rekomendacijas numoja ranka. Sirgdami į darbą eina net 73 proc. lietuvių.
Sveikata
Gripo virusas į ligos patalą paguldo staiga
Susirgo ir kosti bei čiaudi kolegos ar šeimos nariai, o jūs tikitės neužsikrėsti? Ar žinote, kad čiaudint oras skrieja greičiau nei greitkeliu lekia automobiliai, todėl virusui jus pasivyti – vieni niekai? Sunkios ligos išvengti pavyks, jei esate pasiskiepiję nuo gripo. Nors sergamumas gripu ir peršalimo ligomis dabar auga, skiepytis dar nevėlu.
Sveikata
Peršalimui NE: lietuviškas antigripinas
Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas dalinasi savo žiniomis ir patirtimi, kaip be vaistų pagalbos išsigydyti užklupusį gripą ir sustiprinti imunitetą.
Gyvenimas
Atskleista: gripo vakcina veiksminga vos trečdaliui pasiskiepijusių
Anglijos visuomenės sveikatos tarnyba (angl. Public Health England) pranešė, kad praėjusią žiemą skiepai nuo gripo neveikė taip, kaip buvo tikėtasi. Skiepų veiksmingumas pasireiškė tik 34 proc. atvejų suaugusiems ir 35 proc. vaikams.
Pramogos
Anglijos medikai pataria nesirgti: greitosios galite ir nesulaukti
Širdies smūgį ar traukulius patyrę pacientai Anglijoje greitosios medicinos pagalbos komandos lauks dvigubai ilgiau, nei įprasta. Pagal slapta planą, greitosioms, kurios ir dabar laiku nespėja reaguoti į iškvietimus, duota daugiau laiko atvyki pas sunkiai sergančius pacientus. Medikai baiminasi, kad pacientai paprasiausiai neišgyvens.
Gyvenimas
Gripas siautėja visoje šalyje
Vilnius – tai dar vienas mietas, kuriame paskelbta gripo epidemija. Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sostinėje šios savaitės pradžioje jau viršijo epidemijos slenkstį – iš 10 tūkst. gyventojų sirgo 155 asmenys.
Gyvenimas
Gripas sėja mirties baimę
Lietuvoje gripas šiemet jau spėjo pareikalauti net dviejų aukų. Vakar nuo gripo sukeltų komplikacijų mirė 56 metų moteris iš Ignalinos rajono. Kaip pranešė užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, ji anksčiau niekada nebuvo skiepyta nuo gripo.
Pramogos
Chaosas dėl gripo vakcinų trūkumo
Daugybė vyresnio amžiaus pacientų ir kitų pažeidžiamų ligonių grupių atsidūrė pavojuje, kai Jungtinėje Karalystėje masiškai buvo atšaukti skiepai nuo gripo dėl šios vakcinos trūkumo, pranešė Dailymail.co.uk
ŽYMA
VERSLO GINČAI