šeštadienis, gruodžio 5 d.
Aktualijos
Paaiškėjo didžiausia grėsmė Britanijai
Rusija šiuo metu „neabejotinai“ kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei teroristų grupuotės, tokios kaip „Islamo valstybė“ (IS) ir „al Qaeda“, šeštadienį interviu žiniasklaidai pareiškė britų sausumos pajėgų vadas.
Aktualijos
Paaiškėjo pareigūnų klaidos dėl kurių nebuvo užkirstas teroro aktas
Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmų Žvalgybos ir saugumo komitetas pripažino, jog specialiosios tarnybos padarė klaidų, kurios leido teroristui mirtininkui Salmanui Abedi surengti išpuolį Mančesteryje praėjusiais metais. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „The Press Association“.
Pasaulis
Automobilis rėžėsi į baro lankytojus
Prancūzijos pietiniame Nimo mieste vyras anksti penktadienį nukreipė automobilį į žmones, susirinkusius prie vieno baro, ir du jų lengvai sužeidė, bet automobilis atsitrenkė į apsauginį užtvarą, o vairuotojas buvo sulaikytas, pranešė įvykio liudininkai ir vietos pareigūnai.
Aktualijos
Londone sulaikytos trys įtariamos teroristės, tarp jų paauglė
Didžiosios Britanijos policija areštavo tris asmenis, tarp jų vieną paauglę, pareigūnams atliekant tyrimą dėl įtariamos ekstremistinės veiklos, antradienį pranešė teisėsauga.
Aktualijos
Nuteistas išpuolį prieš Theresą May rengęs teroristas
Didžiosios Britanijos teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę islamistui, planavusiam įvykdyti mirtininko ataką prieš šalies premjerę Theresą May, pranešė visuomeninis transliuotojas BBC.
Pasaulis
Terorizmą šlovinęs vyras Paryžiaus priemiestyje įvykdė išpuolį
Paryžiaus priemiestyje vienas vyras, turintis rimtų psichologinių problemų, ketvirtadienį peiliu mirtinai subadė savo motiną ir seserį bei rimtai sužalojo kitą moterį.
Aktualijos
Išpuolį Londone įvykdžiusiam vyrui pareikšti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti
Vyrui, anksčiau šią savaitę Londone automobiliu pramušusiam apsaugines užtvaras prie parlamento rūmų ir sužeidusiam tris žmones, šeštadienį buvo pareikšti kaltinimai pasikėsinimu nužudyti, pranešė Didžiosios Britanijos policija.
Pasaulis
Trump'as pasisakė apie Londono ataką
JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino imtis griežtų veiksmų prieš „žvėris“, atsakingus už įtariamą teroro ataką prie Londono parlamento.
Aktualijos
Išpuolį prie Parlamento įvykdžiusiam vyrui pareikšti kaltinimai
Įtariamasis, ankstesnę dieną Londone automobiliu pramušęs apsaugines užtvaras prie parlamento rūmų ir sužeidęs tris žmones, kaltinamas pasikėsinimu nužudyti, trečiadienį pranešė Didžiosios Britanijos policija.
Aktualijos
Paaiškėjo, kas surengė teroro aktą prie Parlamento rūmų
Didžiosios Britanijos žiniasklaida trečiadienį pranešė, kad įtariamasis, ankstesnę dieną Londone automobiliu pramušęs apsaugines užtvaras prie parlamento rūmų ir sužeidęs tris žmones, yra iš Sudano kilęs 29 metų Jungtinės Karalystės pilietis Salihas Khateras (Salihas Chateras).
Aktualijos
Po teroro akto, premjerė paragino gyventojus būti budriais
Didžiosios Britanijos premjerė antradienį paragino šalies gyventojus būti budrius po to, kai prie parlamento rūmų Londone automobilis parbloškė kelis dviratininkus ir pėsčiuosius.
Aktualijos
Incidentas prie Britanijos parlamento laikomas teroro aktu (naujausia informacija)
Ginkluoti policijos pareigūnai apsupo Jungitnės Karalystės Parlamenta po to, kai ankstyvą antradienio rytą automobilis rėžėsi į pėsčiuosius.
Aktualijos
Britas prisipažino Londone planavęs surengti ataką furgonu
Didžiojoje Britanijoje vienas atsivertėlis į islamą penktadienį prisipažino kaltu dėl to, kad ketino surengti džihadistų įkvėptą išpuolį furgonu prieš pirkėjų minias Londono judrioje Oksfordo gatvėje.
Pramogos
Paaiškėjo naujos detalės apie teroristinį išpuolį Mančesteryje
Susisprogdinęs mirtininkas, per kurio pernai surengtą ataką Mančesteryje žuvo 22 žmonės, Didžiosios Britanijos laivyno buvo išgelbėtas iš konfliktų krečiamos Libijos likus trejiems metams iki išpuolio, antradienį pranešė žiniasklaida.
Aktualijos
JK sustabdė bendradarbiavimą su JAV dėl IS įtariamųjų
Didžioji Britanija sustabdė bendradarbiavimą su Jungtinėmis Valstijomis dėl dviejų įtariamų džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) narių, kilus susirūpinimui dėl jiems galbūt gresiančios mirties bausmės, penktadienį paskelbė vyriausybė.
Pasaulis
Dėl įtariamo terorizmo pavojaus lėktuvas grąžintas į oro uostą
Kinų oro linijos „Air China“ ketvirtadienį pranešė, kad dėl „informacijos apie įtariamą terorizmą“ į Paryžių grįžo į Pekiną skridęs lėktuvas, tačiau Kinijos valstybinė žiniasklaida vėliau pranešė, kad pavojus veikiausiai buvo netikras.
Pasaulis
Festivalio metu automobilis įsirėžė į žmonių minią
Nyderlanduose mikroautobusui pirmadienį įsirėžus į būrį pėsčiųjų prie vieno didelio muzikos festivalio teritorijos žuvo vienas žmogus, o dar trys buvo sunkiai sužeisti, pranešė policija.
Pasaulis
Pareigūnai sulaikė porą, kuri ruošėsi detonuoti sprogmenis trijuose ES sostinėse
Kosovo teisėsauga sulaikė vyrą ir moterį, kaip įtariama, planavusius „teroro išpuolius“ prieš NATO karius ir ketinusius surengti išpuolių viešose vietose Prancūzijoje ir Belgijoje, penktadienį pranešė šaltiniai teismų sistemoje.
Aktualijos
Kovos su terorizmu pareigūnai atskleidė detalių apie Skripalių bylą
Didžiosios Britanijos policija toliau tiria incidentą Solsberyje ir tikrina kelias įvykio versijas, kurių kol kas neskelbia, antradienį pranešė Skotland Jardas.
Aktualijos
Šiandien lygiai metai, kai Londoną sudrebino teroro aktas
Jungtinei Karalystei sekmadienį minint pirmąsias atakos ant Londono tilto metines, ministrė pirmininkė Theresa May sakė, kad šalies ryžtas „tvirtai stoti“ prieš terorizmą yra stipresnis nei bet kada.
ŽYMA
VIDAUS POLITIKA