antradienis, rugpjūčio 11 d.
Komentarai
Uždarbis
Ar spartus atlyginimų augimas tirpdo Lietuvos konkurencingumą?
Lietuvoje atlyginimai sparčiu tempu auga jau kelerius metus. Neretai pasigirsta kalbų, kad per sparčiai augantys atlyginimai mažina Lietuvos konkurencingumą tarptautinėse
Aktualijos
Viešojo sektoriaus inovacijos
A. Grünwaldas: „Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“
„Viešasis sektorius turi užtikrinti visuomenės stabilumą“, – įsitikinęs Austrijos Federalinės valstybės tarnybos ir sporto ministerijos vyresnysis ekspertas bei viešojo sektoriaus inovacijų laboratorijos „GovLabAustria“ vadovas Alexanderis Grünwaldas
Verslas
M. L. Harritso: „Nebijokime kalbėti apie pelną“
Socialinis verslas turi visas galimybes iš viešojo sektoriaus perimti socialines paslaugas ir jas teikti visuomenei, tvirtina Švedijos socialinio verslo akceleratoriaus „Reach for Change“ direktorė Šiaurės šalims Marie Louise Harritso. Visgi interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei ji pripažino, kad kol kas valstybė mieliau renkasi palaukti ir vengia bet kokių permainų.
Komentarai
Kiaurasamčio ekonomika
Prieš dešimtmetį „The Economist“ gana taikliai apibūdino Rusijos ūkį kaip „kiaurasamčio ekonomiką“. Šalyje daug problemų, bet kol naftos kainos aukštos – gyventi galima. Kol į kiaurasamtį vanduo pilamas greičiau, nei iš jo iš išbėga, tol jame yra vandens.
Pramogos
„Eurovizijos“ nugalėtoja Conchita Wurst paskelbė serganti ŽIV
Eurovizijos laimėtoja Conchita Wurst prisipažino, kad turi ŽIV virusą ir jau kelerius metus reguliariai gydosi. 29 metų žvaigždė tvirtino, kad norėjo išlaikyti šią informaciją paslaptyje, bet jos buvęs vaikinas „pagrasino ją paviešinti“, - pranešė bbc.com.
Pasaulis
Gydytojas kaltinamas ŽIV užkrėtęs pusšimtį žmonių
Indija aiškinasi kaltinimus vienam licencijos neturinčiam gydytojui, galbūt užkrėtusiam mažiausiai 46 asmenis žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV).
Aktualijos
Vyras 30 moterų užkrėtė ŽIV, tarp jų ir kūdikis
Italijos teismas penktadienį nuteisė kalėti 24 metus ŽIV užsikrėtusį vyrą, per beveik dešimtmetį žmogaus imunodeficito virusu tyčia užkrėtusį 30 moterų, su kuriomis mylėdavosi be apsaugos priemonių.
Aktualijos
Valstybės tarnautojų skaičius Lietuvoje beveik nemažėja
Bent kelis kartus per metus iškylantis valstybės tarnautojų skaičiaus mažinimo klausimas radikaliomis reformomis nevirsta: Lietuvoje liepos pradžioje buvo per 30 tūkst. valstybės tarnautojų, jų per metus sumažėjo tik 440. Apie tai informuoja Valstybės tarnybos departamentas.
Gyvenimas
Londone galimai pavyko išgydyti ŽIV
Gali būti, kad Londone gydomas pacientas tapo pirmuoju ŽIV sergančiu asmeniu, kuris buvo visiškai išgydytas, o mokslininkams pagaliau pavyko įveikti šį mirtiną virusą.
Gyvenimas
Suteiktas leidimas finansuoti vaistus nuo ŽIV
Aukščiausiasis Teismas suteikė leidimą Valstybinei Sveikatos Apsaugos Sistemai (NHS) skirti pinigus naujo vaisto, kuris gali suspabdyti ŽIV plitimą, finansavimui.
Pramogos
Princas Harry atliko ŽIV testą
Paviešintas video įrašas, kuriame matoma, kaip Didžiosios Britanijos princas Harry pasidarė ŽIV testą. Taip vienas populiariausių karališkosios šeimos narių siekia didinti visuomenės supratimą apie šį seksualiniu keliu plintantį virusą.
Pasaulis
Princas apie besiartinančią mirtį žinojo jau anksčiau
Paaiškėjo, kad garsiam „The Purple Rain” dainininkui, Jahovos liudytojui Prince’ui šešis mėnesius prieš jo netikėtą mirtį buvo diagnozuota AIDS. Kaip teigia telegraph.co.uk, Prince’as jau kurį laiką ruošėsi savo mirčiai.
Sveikata
Būk saugus ir saugok kitus
ŽIV ir AIDS dažnai tapatinami. Vadinamasis žmogaus imunodeficito virusas ŽIV, kuris yra mažesnis už bakteriją ir gyvena tik žmogaus organizmo ląstelėse, patekęs į žmogaus organizmą naikina baltuosius kraujo kūnelius, imuninėje sistemoje atliekančius labai svarbų vaidmenį kontroliuojant infekcijas.
Pramogos
Dantistas Anglijoje tūkstančius galėjo užkrėsti ŽIV
Birželį vieno iš dantistų Anglijoje darbo licenzija sustabdyta po to, kai jis buvo slaptai nufilmuotas galimai pažeidžiantis infekcijų prevencijos standartus. Sveikatos sistemos ekspertai stvėrėsi už galvų – dabar jie turės įvykdyti bene didžiausią šalies istorijoje pacientų apklausą, mat bijoma, kad tūkstančiai pacientų galėjo būti užkrėsti ŽIV.
ŽYMA
VIEŠASIS SEKTORIUS