pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Aktualijos
Britanijoje siūloma darbininkams suteikti ženkliai daugiau teisių
Opozicinė Jungtinės Karalystės leiboristų partija pirmadienį paragino imtis masinės nacionalizacijos bei kurti naują schemą, pagal kurią darbininkai turėtų teisę į dalį įmonės dividendų, nors verslą tokia idėja gąsdina.
Aktualijos
Naujiems vairuotojams JK – komendanto valanda
Vyriausybė paskelbė planus, kurie palies ne vieną vairuotoją. Dokumentuose teigiama, kad asmenys, kurie ką tik išsilaikė teises du metus, pereinamuoju laikotarpiu, negalės važinėti automobiliu sutemus.
Komentarai
Kada išmoksime diskutuoti?
Lietuvos viešojoje erdvėje vis aktualesnis tampa diskurso kultūros stygius. Tokią apibendrinančią įžvalgą apie pastarosiomis savaitėmis vykusias diskusijas nesusijusiomis temomis pateikė aktyvūs jų dalyviai. Atsiribojant nuo klausimo, kokiam turiniui verta skirti dėmesį, tai stiprus signalas, kad laikas susimąstyti, kaip aptariamos pasirinktos aktualijos.
Aktualijos
Mokysis vairuoti greitkeliuose
Vyriausybei pateiktame įstatymo projekte teigiama, jog besimokantieji vairuoti žmonės galės savo įgūdžius tobulinti ir greitkeliuose. Pasak transporto ministro Andrew Jones, toks žingsnis padarys Jungtinės Karalystės kelius saugesniais.
Lietuva
Policija gaudys mėgstančius greitį kelyje
Artėjant rugsėjui Lietuvos keliais važinėjantys vairuotojai turėtų atidžiai stebėti, ar neviršija leistino greičio. Lietuvos kelių tarnyba perspėjo, kad jau nuo kitos savaitės baus visus vairuotojus, kurie net ir nežymiai viršijo greitį.
Pasaulis
Norvegai nori sekti savo vaikus
Norvegijoje gyvenantys tėvai, kurie augina mažamečius vaikus, norėtų visuomet žinoti, kur jie yra ir ką veikia bei su kuo bendrauja virtualiame pasaulyje. Net šeši iš dešimties tėvų pareiškė, kad norėtų prie savo vaiko planšetės pritaisyti sekimo prietaisą, kurio dėka jie viesuomet matytų, kur yra atžala, pranešė portalas thelocal.no.
ŽYMA
VIEŠOJI ERDVĖ