sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Lietuva
Siūloma keisti privalomios karo tarnybos amžiaus ribą
Krašto apsaugos ministerija (KAM) siūlo iki 23 metų trumpinti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą amžiaus ribą.
Anglijoje
Anglijos lietuviui - išskirtinis apdovanojimas
Jungtinėje Karalystėje, Derbyje, gyvenančiam 91 metų Tėvynės apsaugos rinktinės kariui eiliniui Antanui Thomsonui (Tirevičiui) įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis.
Pramogos
Grėsmę įžvelgiantį JK ministrą rusai vadina bepročiu
Apie grėsmes iš Rusijos praėjusią savaitę kalbėjęs Jungtinės Karalystės gynybos ministras Gavin’as Williamson’as sulaukė atsako iš minimo šalies – ten teigiama, jog britų politikas prarado sveiką protą.
Pramogos
Britų armijos vadas perspėja dėl grėsmių iš Rusijos
Nesulaukusios papildomų investicijų Britanijos karinės pajėgos nebus pajėgios tinkamai atsikirsti į grėsmes iš Rusijos, įsitikinęs armijos vadas.
Pramogos
Kas jie – Osamą Bin Ladeną sučiupę specialiųjų pajėgų kariai?
Šiuolaikiniame pasaulyje valstybės karinių pajėgų dydis jau nebeatspindi jų efektyvumo. Tad kai reikia įvykdyti itin atsakingas užduotis, misija patikima labai mažiems, bet labai specifinių įgūdžių turintiems junginiams – vadinamosioms specialiosioms pajėgoms.
Aktualijos
Girtas dvi merginas nužudęs karys sulaukė bausmės
Girtas karys, važiuodamas namo po pasisėdėjimo su kolegomis, partrenkė ir nužudė dvi jaunas sportininkes. Per pėsčiųjų perėją ėjusias merginas kliudęs kariškis įkalintas šešeriems metams.
Verslas
Vilnius perėmė šilumos ūkį iš „Vilniaus energijos“
Vilniaus savivaldybės valdoma bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) šiandien galutinai perėmė prieš 15 metų išnuomotą miesto šilumos ūkį iš Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos įmonės „Vilniaus energija“.
Pramogos
Mažylis patikėtos užduoties susitikęs su Karaliene neįvykdė
Daugumai britų susitikimas su Anglijos karaliene reiškia kone didžiausią gyvenimo įvykį. Tokiems susitikimams, be abejonės, taikomas ir protokolas: reikia tinkamai apsirengti ir nepriekaištingai elgtis.
Pasaulis
Švedija: privaloma karinė prievolė įvesta ir moterims
Švedai nusprendė grąžinti priavalomąją karinę tarnybą. Pirmieji šauktiniai tarnauti pradės jau kitų metų sausio 1-ąją dieną.
Pasaulis
Švedija grąžina šauktinių kariuomenę
Švedija nusprendė nuo 2018-ųjų metų grąžinti privalomąją karinę tarnybą. Į kariuomenę bus šaukiami 18-iolikos metų sulaukę vaikinai ir merginos.
Pramogos
JK karinės pajėgos neapgintų šalies
Neseniai pasitraukęs iš karinės tarnybos Generolas Richard Barrons savo ataskaitoje paskelbė, jog Jungtinės Karalystės kariuomenė nesugebėtų apginti savo šalies, jeigu plataus masto puolimą vykdytų Rusija ar kita šalis, turinti stiprią kariuomenę.
Pramogos
Spragas britų armijoje užpildys užsieniečiai
Teigiama, kad pastaruoju metu Didžiosios Britanijos karines pajėgas palieka vis daugiau karių, o laisvas pozicijas leista užimti užsieniečiams, gyvenantiems ūkanotajame Albione ne trumpiau nei 5 metus.
Lietuva
Šauktinius kamuoja psichologinės bėdos
Šauktiniai kariai, kurie jau pradėjo tarnybą paskirtuose arba pasirinktuose daliniuose, ėmė skųstis sveikata. Tiesa, ne fizine, o psichine. Šią savaitę, kaip rašė portalas delfi.lt, į medikus kreipėsi du kariai iš Klaipėdos Dragūnų bataliono.
Lietuva
Šauktinių vietos kariuomenėje tirpsta
Daugiausiai karių savanorių sulaukta Šiaulių ir Klaipėdos regionuose. Ten jau sustabdytas prievolininkų šaukimas į karo tarnybą. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, Klaipėdos regione savanoriai ne tik užpildė visas šauktiniams skirtas vietas, bet dar yra 30 proc. rezervas.
Lietuva
Kas ir kaip gali būti atleidžiamas nuo tarnybos kariuomenėje?
Aprimus pirmosioms aistroms, vieniems tapus šauktiniais, kitiems – verktiniais, vis tiek niekur nedingo tie, kurie dėl sveikatos, šeimos, esamų įsipareigojimų, religinių ar pacifistinių priežasčių iš tiesų negali eiti į kariuomenę.
Lietuva
Sumokėta bauda nuo privalomosios karinės tarnybos neatleis
Grąžinus privalomąją karo tarnybą buvo sudaryti ir paskelbti jaunuolių, turinčių atlikti pareigą tėvynei, sąrašai. Juose – 36 tūkst. vardų ir pavardžių. Iš jų su Krašto apsaugos savanorių pajėgų regioniniais karo prievolės ir komplektavimo skyriais (RKPKS) susisiekė tik trys tūkstančiai jaunų vyrų, o tai yra tik 8 proc. visų šauktinių.
Lietuva
Po šauktinių sąrašo paskelbimo emocijos liejosi laisvai
Vakar ryte paskelbtas šauktinių sąrašas į privalomąją karo tarnybą sukėlė tikrą audrą interneto platybėse – vieni sveikino laimėjus laimingą bilietą, kiti gautą kvietimą prilygino gedului. Patys skambiausi pasisakymai, žinoma, nuaidėjo socialiniame tinkle „Facebook“, kur kiekvienas drąsiai reiškė nuomonę, patarimus kaip išsisukti iš šios prievolės ir ko griebtis, norint jos išvengti.
Lietuva
Žadėjo, kad tarnaus 3 000, pakvietė virš 30-ies tūkst.
Krašto apsaugos ministerija sudarė pirmąjį šauktinių sąrašą. Iš pradžių skelbusi, kad šiuo šaukimu į tarnybą bus pakviesti trys tūkstančiai jaunuolių, ministerija visus suglumino pakvietusi daugiau nei 37 tūkstančius!
Lietuva
Lietuva karinėse pratybose tikrina savo raumenis
Lietuvos kariuomenė susirūpino atsargoje esančiais kariais. Kad būtų aišku, kiek jų ir per kurį laiką, gali atvykti į šaukimo punktus, nuspręsta patikrinti, kaip veikia mobilizacinė sistema. Tūkstantis rezervo karių iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės apskričių gavo šaukimo pranešimus. Šią savaitę, ketvirtadienį, jie privalėjo atvykti į nurodytus šaukimo punktus ir patikslinti asmens duomenis bei pasitikrinti sveikatos būklę, pranešė Lietuvos radijo ir televizijos Naujienų tarnyba.
ŽYMA
VILNIAUS ŠILUMOS TINKLAI