šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Aktualijos
Paaiškėjo prasčiausios pradinės mokyklos Anglijoje
Švietimo departamento oficialiuose dokumentuose pateiktas ilgas prasčiausiai įvertintų pradinių mokyklų sąrašas. Pranešama, kad 364 valstybinės mokyklos neatitinka valdžios standartų. Pernai tokių mokyklų buvo 365.
Lietuva
Sprendžiama iš užsienio grįžusių vaikų integravimo problema
Švietimo bendruomenė padeda integruotis iš užsienio grįžusiems vaikams, tačiau viskas prasideda nuo gerų norų, o ne nuo reglamentų, sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Aktualijos
Airijos mokyklose - lietuvių kalbos mokymas
Airijos bendrojo ugdymo mokyklos nuo rugsėjo siūlys mokytis lietuvių kalbos.
Aktualijos
Dėl biudžeto skylės, mokyklose trūksta elementarių priemonių
Praėjusiais metais premjerė Theresa May pritarė švietimo reformai, kuri finansavimą šiam sektoriui nukirto gerokai, praėjus metams, panašu, kad šis sprendimas atsisuko prieš pačią premjerę.
Lietuva
Seimas tėvus nori auklėti baudomis
Lietuvos seime įregistruotas siūlymas piniginėmis baudomis bausti vaikų į priešmokyklinio ugdymo programas neleidžiančius tėvus.
Aktualijos
Tėvai visoje Britanijoje planuoja boikotuoti pradinukų egzaminus
Tėvai visoje šalyje vienijasi prieš Jungtinės Karalystės švietimo sistemą. Piktinamasi, kad pradinukai apkraunami per dideliu mokslo krūviu, kuris kenkia jų psichinei būklei.
Aktualijos
Geriausia Anglijos mokykla – Rytų Londone
Rytų Londonas dažnai kelia asociacijas ne su pačiais geriausiais socialinio gyvenimo rodikliais, tačiau nuo šiol šią sostinės dalį galima pristatyti kaip vietą, kurioje yra geriausia šalies vaikų mokykla.
Lietuva
Lietuvoje bus ankstinamas mokyklinis amžius
Nerimstant diskusijoms, kad Lietuvoje vaikai pradedami ugdyti vėliausiai iš daugelio Europos šalių, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė teigia, kad moksleivių amžių šalyje bus siekiama mažinti jau nuo 2019 metų.
Pasaulis
Norvegai: musulmoniškos skaros trukdo gauti gerą išsilavinimą
Norvegijoje siekiama įteisinti draudimą musulmonams. Jeigu vyriausybė pritars pateiktam įstatymo projektui, tuomet islamą išpažįstančios ir švietimo įstaigose dirbančios moterys negalės darbe dėvėti visą veidą dengiančių musulmoniškų skarų.
Aktualijos
Planas naikinti nemokamą maitinimą vaikams paveiks tūkstančius
Jungtinės Karalystės premjerės Theresos May planas nebeteikti nemokamo maitinimo mokyklose skurdžiai gyvenančių šeimų vaikams sulaukė kritikos. Ekspertų teigimu, daugybė sunkiai dirbančių tėvų dėl naujos politikos per metus neteks kelių šimtų svarų sterlingų.
Anglijoje
JKLJS pirmininkas Vladas Oleinikovas: „Didžiausią nerimą kelia JK švietimo perspektyvos”
Oficialiai prasidėjus „Brexit” procesui ne tik Jungtinės Karalystės (JK), tačiau ir daugelis Europos Sąjungos (ES) sektorių susidūrė su nežinomybe. Švietimas – vienas iš jų. Apie tai, kaip šalies pasitraukimas iš ES darys įtaką tolimesnėms studijoms ar čia jau studijuojančiam gausiam būriui lietuvių studentų, „Tiesa” kalbėjosi su Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) pirmininku Vladu Oleinikovu.
Lietuva
Lietuvoje priešinamasi mokslo metų ilginimo projektui
Pasigirdus kalboms, kad Lietuvoje planuojama ilginti mokslo metus, pirmadienį Vilniuje, prie Švietimo ir mokslo ministerijos, dėl tokių Vyriausybės ketinimų prasidėjo protesto, kurioje dalyvavo šimtai mokinių ir dešimtys mokytojų.
Kultūra
Vilniaus aukcione pirmąkart pristatomas Š. Saukos kūrinys
Kovo 31-ąją vyksiančiame 47-ajame Vilniaus aukcione žiūrovai pirmiausia kviečiami atkreipti dėmesį į išeivijos dailę.
Aktualijos
Lytinis švietimas taps privalomas visose Anglijos mokyklose
Švietimo sekretorė Justine Greening patvirtino, kad jau greitai lytinis švietimas taps privaloma pamoka visose Anglijos mokyklose.
Aktualijos
Mokytojai vaizdo kameromis filmuos netinkamą elgesį
Anglijos mokyklose mokytojai nešios vaizdo kameras (panašias į tas, kurias naudoja policijos pareigūnai) tam, kad galėtų užfiksuoti netinkamą mokinių elgesį pamokų metu.
Aktualijos
Th.May imigrantų vaikus siūlė palikti paskutinius mokyklų sąrašuose
Paaiškėjo šokiruojantys faktai apie Jungtinės Karalystės (JK) ministrės pirmininkės Theresos May planus imigrantų vaikus priverstinai palikti paskutinius kandidatų į mokyklas sąrašuose.
Aktualijos
Pradinė mokykla atsisakė namų darbų
Pradinė mokykla Škotijoje nusprendė atsisakyti beveik dviems šimtams mokinių kasdien užduodamų namų darbų.
Aktualijos
Pasinaudojo apie moksleivius surinkta informacija
Vidaus reikalų ministerija pareikalavo informacijos apie daugiau kaip 2,5 tūkst. moksleivių imigracijos detales.
Aktualijos
Vyriausybė nesutaria dėl studentų iš ES šalių
Jungtinės Karalystės kancleris Philip Hammond nepritaria premjerės Theresos May nuomonei, jog studentai iš Europos Sąjungos šalių būtų laikomi imigrantais.
Aktualijos
Škotija žada nemokamą mokslą studentams iš ES
Škotijos pirmasis viceministras Johnas Swinney pažadėjo, jog po „Brexit“ visi Europos Sąjungos šalių studentai galės nemokamai studijuoti Škotijos universitetuose, nors toks sprendimas šalia gali potencialiai kainuoti 300 milijonų svarų.
ŽYMA
VILNIAUS AUKCIONAS