pirmadienis, sausio 25 d.
Pramogos
JK staigiai krito maisto prekybos apimtys
Mažmeninės prekybos apimtys Jungtinėje Karalystėje šių metų rugsėjį mažėjo, maisto prekybos apimtims kritus sparčiausiu tempu per beveik tris metus, parodė ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Aktualijos
JK paliekančius europiečius keičia atvykėliai iš kitur
Naujausi statistiniai rodikliai atskleidžia naujausias migracijos tendencijas: į Europos Sąjungos piliečiai šią šalį renkasi vis rečiau, tačiau daugėja iš kitur atvykstančių žmonių.
Anglijoje
Britai atsidūrė turtingiausiųjų klubo dugne
Finansinio sektoriaus žinovams susirūpinimą kelia Jungtinės Karalystės ekonominės perspektyvos – jos yra prastesnės nei pasaulyje pirmaujančių šalių rodikliai.
Aktualijos
Emigracijos mąstai gali būti visai kitokie negu atrodo iš pirmo žvilgsnio
Lietuvoje neretai juokaujama, kad paskutinysis iš šalies išvykstantis lietuvis turėtų neužmiršti išjungti šviesos oro uoste. Žvelgiant į praėjusių metų statistinius duomenis, gali atrodyti, kad toks metas nenumaldomai artėja. Pasak Statistikos departamento, praėjusiais metais dėl neigiamos grynosios migracijos Lietuvoje gyventojų skaičius sumažėjo 27,5 tūkst. gyventojų ir tai yra tik šiek tiek mažiau nei 2016 m. Visgi šviesos oro uoste gesinti dar neskubėkite – tikėtina, jog praėjusių metų migracijos duomenys neatspindi visos tiesos ir slepia teigiamas migracijos tendencijas.
Lietuva
Atskleisti praėjusių metų emigracijos mąstai baugina
Per metus Lietuvoje sumažėjo 37,8 tūkst. gyventojų – šių metų sausio 1-ąją šalyje gyveno 2 mln. 810 tūkst. nuolatinių gyventojų. Daugiausiai gyventojų prarasta dėl emigracijos, taip pat daugiau žmonių mirė nei gimė.
Aktualijos
Po referendumo imigracija į JK sumažėjo ketvirčiu milijono
Nuo praėjusių metų birželį įvykusio ir Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš Europos Sąjungos lėmusio referendumo šalis tapo mažiau patraukli užsieniečiams: grynoji imigracija per šį laiką sumažėjo šimtais tūkstančių.
Pramogos
Dar vienas britų galvos skausmas – žmonės nustojo pirkti
Naujausia ne maisto prekių pardavimų statistika turėtų versti susirūpinti Jungtinės Karalystės mažmenininkus: skaičiai – bene blogiausi šį dešimtmetį.
Namie ir svečiuose
Grioveliai ir adatos
Patefonai netelpa į kišenę, yra sunkūs, plokštelės dulka ir užima daug vietos. Atrodo, jie jau turėjo seniausiai išnykti, tačiau dalis melomanų patefono neiškeistų į jokį kitą prietaisą, ir entuziastų vis daugėja. Gretindamasis prie jų, Gytis Kapsevičius prisimena šio aparato dalis ir ieško aukso viduriuko.
Aktualijos
Darbo Jungtinėje Karalystėje – kaip niekad daug
Paskelbus naujausius statistikos duomenis paaiškėjo, kad nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje dar labiau sumažėjo.
Verslas
Po 28 metų pertraukos „Sony“ vėl gamins vinilines plokšteles
Augantis vinilinių plokštelių populiarumas paskatino Japonijos kompaniją „Sony Music Entertainment“ vėl pradėti gaminti šio formato įrašus.
Lietuva
Emigracijos šuolis: gegužę statistika džiugino
Nors išvykstančių iš Lietuvos mastai nemažėja, tačiau pastarųjų mėnesių oficiali statistika byloja ką kita. Teigiama, kad gegužę, lyginant su balandžiu, išvykstančių skaičius pastebimai sumažėjo.
Pramogos
JK kaip reikiant susiveržė diržą
Pirmajį šių metų ketvirtį Jungtinės Karalystės ekonomikos augimas nesiekė net pusės procento, tai – kur kas lėtesnis tempas nei ankstesniais laikotarpiais.
Pramogos
Džinas įtrauktas į britų kasdienių pirkinių sąrašą
Britai išgeria tiek daug džino, kad ekonomistai nusprendė jį įtraukti skaičiuojant ekonomikos pokyčius. Šis alkoholinis gėrimas atsidūrė šalies gyventojo populiariausių prekių krepšelio sąraše.
Kultūra
Muzikos salėje – naujienos vinilo gerbėjams
Rytoj prasideda 18-oji Vilniaus knygų mugė, kurioje mirgės ne tik lietuviški ženklai, įspausti knygų puslapiuose, bet skambės ir lietuviškos muzikos naujienos. Viena ryškiausių – itin suaktyvėjusi vinilo plokštelių leidyba.
Lietuva
Lietuviški skaičiai, kurie nedžiugina
Lietuvoje realusis darbo užmokestis pernai, palyginti su 2015 metais, padidėjo 7,3 proc, uo tarpu vidutinis mėnesio atlyginimas į rankas (atskaičius mokesčius) išaugo 8,3 proc. iki 600 eurų.
Aktualijos
Į JK dirbti plūstelėjo rytų europiečiai
Nuo birželio pabaigos iki spalio išaugo Jungtinėje Karalystėje dirbančių užsieniečių iš vadinamųjų A8 valstybių, tarp kurių yra ir Lietuva.
Gyvenimas
Seksualinis priekabiavimas – Europos kasdienybė
Europoje kas trečia moteris ir kas penktas vyras patiria seksualinį priekabiavimą arba diskriminaciją dėl lyties. Ši liūdna statistika nuskambėjo iš Suomijoje vykusio Šiaurės Ministrų Tarybos ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos moterų ir vyrų lygybės ministrų susitikimo tribūnos.
Pramogos
Kur gyvena laimingiausi JK žmonės
Ankstesnės Jungtinės Karalystės valdžios pradėtas gerovės indekso projektas gyvenimo kokybę matuoja ne tik pagal pinigus. Ši statistika rodo, kur šalies gyventojai jaučiasi laimingiausiais.
Aktualijos
Paskelbti tikrieji imigracijos į JK skaičiai
Naujausi duomenys parodė, jog per pirmą 2016 metų ketvirtį nežymiai sumažėjo neto migracija. Palyginus su praėjusiais metais, tuo pačiu laikotarpiu į JK atvyko 327 tūkts žmonių, t.y 9 tūkst. žmonių mažiau.
Aktualijos
Kaip užsikirtusi plokštelė: imigrantai atima darbus
Kai kurie Jungtinės Karalystės politikai nemažina spaudimo šalies vadovams dėl spartesnio pasitraukimo iš ES proceso. Esą dėl to, kad imigrantai iš ES ir toliau atima darbo vietas iš britų.
ŽYMA
VINILO PLOKŠTELĖS