ketvirtadienis, vasario 25 d.
Verslas
Startuoliai
Lietuva 2020-aisiais laukia naujų „vienaragių“
Lietuvos startuolių ekosistemai 2019-ieji buvo įspūdingi: šalyje pagaliau išaugo „vienaragis“ – drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“. Ekspertai ir rinkos dalyviai mano, kad „vienaragių“ Lietuvoje artimiausiais metais gali atsirasti ir daugiau, o pagrindiniai pretendentai galėtų būti „Tesonet“ ir „CityBee“.
Aktualijos
Būstą Anglijoje nuomoja (ne)teisėtai
Spėjama, kad Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra apie 10 tūkst. būsto nuomotojų, iš kurių atimta teisė verstis šia veikla, tačiau jie ir toliau sėkmingai tuo verčiasi pasinaudoję įstatymų spragomis.
Aktualijos
Būsto nuomotojams – nauji reikalavimai, gali brangti nuoma
Vyriausybė įpareigojo būsto nuomos paslaugas teikiančius asmenis ir kompanijas pašalinti tam tikrą pastatų apdailą. Šie darbai nemažai kainuos, o išlaidų našta gali kristi ant klientų pečių.
Aktualijos
Vyriausybės būsto nuomos schema skatina imigrantų diskriminaciją
Paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės parlamentarai nusprendė nekreipti dėmesio į eksperto išvadas, kad Vyriausybės būsto nuomos schema, kurios būsto nuomotojai turi atsakomybę tikinti nuomininko migracijos statusą, skatina diskriminaciją prieš imigrantus.
Pramogos
Už būsto nuomą siūloma atsiskaityti seksu
Jungtinės Karalystės žurnalistai išsiaiškino, kad šalies būsto nuomos skelbimuose nurodomas „alternatyvus atsiskaitymas“ reiškia ne ką kita, o seksą mainais už stogą virš galvos.
Aktualijos
Namas ne sau, o nuomai. Kaip tokį įsigyti JK?
Savo praeituose straipsniuose mes pasakojome apie būsto kreditavimo (paskolų) kriterijus perkant nekilnojamąjį turtą nuosavam pragyvenimui (Residential). Šiandien mes norime aptarti kitą nekilnojamojo turto pirkimo variantą – pirkimo, norint išnuomoti (Buy-to-let).
Aktualijos
Nesąžiningiems būstų nuomotojams – tūkstantinės baudos
Nesąžininingi būstų nuomotojai nuo šiol galės būti nubausti baudomis iki 30 tūkst. svarų sterlingų. Taip Vyriausybė nusprendė pažaboti žemų standartų ir gyvenimo sąlygų nuomojamų būstų rinką Jungtinėje Karalystėje (JK).
Aktualijos
Kokia atlyginimo dalis JK išleidžiama būsto nuomai? (grafikas)
Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad Jungtinėje Karalystėje būstui išleidžiama atlyginimo dalis gali skirtis net dvigubai – tai priklauso nuo regiono, kuriame gyvenate.
Aktualijos
Būsto nuomos kaina Londone patraukliausia per ketverius metus
Anstyvas ruduo paprastai – pats intensyviausias mėnuo tarptautinėje būsto rinkoje. Į Londoną plūstanti naujų nuomininkų banga lemia tai, kad rudens pradžioje būsto nuomos kainos paprastai būna auksčiausios metuose. Tačiau nekilnojamojo turto ekspertų duomenimis, šiemet Jungtinės Karalystės sostinėje nuomos kainos neįprastai krenta.
Aktualijos
Žadama riboti būsto nuomos kainas
Aukštos ir nesustojančios augti būsto nuomos kainas šiandien laikomos viena iš didžiausių problemų Jungtinėje Karalystėje, todėl žadama jas apriboti.
Anglijoje
ES piliečiai jau dabar praranda teises JK
Jungtinės Karalystės (JK) bankai lengva ranka nebedalina paskolų šalyje gyvenantiems ES piliečiams. Kaip aiškino eli aukšti pareigūnai, didėjant nerimui dėl „Brexit”, nebėra šalies banaki nebėra garantuoti, ar imigrantai iš ES vis dar yra „saugi investicija”.
Verslas
Startuolio viza padės į Lietuvą prisivilioti daugiau talentų
Bet stebuklingu magnetu, traukiančiu inovacijas, netaps.
Aktualijos
Būsto kainos kils dar labiau
Jungtinėje Karalystėje (JK) šiemet numatomas būsto kainos kilimas dar 2% dėl šiuo metu esamo laisvo nekilnojamojo turto trūkumo.
Aktualijos
Namo nuoma Anglijoje. Ką būtina žinoti?
Susirasti tinkamą išsinuomoti namą Anglijoje neretai tampa sunkiu uždaviniu. Beveik visiems viename ar kitame gyvenimo etape tenka nuomotis būstą, tačiau tinkamos vietos paieškos gali virsti loterija, kurioje laimi ne visi.
Aktualijos
Būsto nuoma JK: uždraus agentūrų mokesčius
Daugiau nei po šešių mėnesių, kai Vyriausybei buvo pateiktas pasiūlymas, paskelbta, kad oficialiai planuojama uždrausti agentūrų taikomus mokesčius šalyje norintiems išsinuomoti būstą.
Aktualijos
Būsto nuomos kaina JK krenta pirmą kartą per septynerius metus
Nekilnojamojo turto ekspertai skėsčioje rankomis – pirmą kartą per septynerius metus Jungtinėje Karalystėje užfiksuotas būsto nuomos kainų kritimas.
Aktualijos
Nuoma Anglijoje: už imigrantų pasų tikrinimą gresia teismas
Vyriausybė sulaukė grasinimų teismu dėl prievartos būsto nuomotojus tikrinti nuomininkų pasus ir atlikti imigracijos tarnybos darbą. Negana to, paaiškėjo, kad vykdant šią veiklą padidėjo diskriminacija užsieniečių ir etninių mažumų atžvilgiu.
Aktualijos
Sunku patikėti: Londone krenta būsto nuomos kainos
Specialistų teigimu, Londone būsto nuomos kainos per pastaruosius metus nukrito net 4,2 proc. Tiesa, nekilnojamojo turto ekspertų teigimu džiaugtis dar anskti, mat jau pastebėtas kainų kylimas iki šiol buvusiuose pigesniuose rajonuose.
Temos
„Vinted“ įkūrėjos M.Mitkutės lyderystės metas
Mildos Mitkutės, aprangos keitimosi ir pardavimo platformos „Vinted“ vienos įkūrėjų bei vadovių, asmenybės ir verslo istorija primena pasakų fabulas. Tačiau ji pati sako, kad tai – tik ilgos kelionės pradžia.
Aktualijos
Pirmą kartą per 6 metus nukrito būsto nuomos kainos
Pirmą kartą per šešerius metus Jungtinėje Karalystėje (JK) pastebėtas būsto nuomos kainų kritimas.
ŽYMA
VINTED