šeštadienis, vasario 27 d.
Pasaulis
COVID-19 pandemija
„BioNTech“ ramina: vakcina tikriausiai saugos nuo naujos viruso atmainos, galimos adaptacijos
Vienas iš Vokietijos biotechnologijų įmonės „BioNTech“ įkūrėjų antradienį sakė, jog „labai tikėtina“, kad jos ir amerikiečių „Pfizer“ sukurta vakcina apsaugo nuo mutavusios koronaviruso atmainos, aptiktos Jungtinėje Karalystėje, tačiau bendrovė yra pasiruošusi esant reikalui per šešias savaites adaptuoti vakciną.    
Aktualijos
COVID-19
Ingrida Šimonytė: laikantis ribojimų, 500–700 naujų atvejų lygis bus pasiektas sausio pabaigoje
Jei žmonės laikysis nustatytų ribojimų, naujai nustatomų koronaviruso atvejų lygis iki 500–700 naujų atvejų nukristų sausio pabaigoje, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Pasaulis
Mirties nuo koronaviruso atvejų pasaulyje skaičius viršijo 50 tūkst.
Koronaviruso pandemija visame pasaulyje jau pražudė daugiau kaip 50 tūkst. žmonių, o beveik trys ketvirtadaliai mirties atvejų užregistruoti Europoje, rodo
Aktualijos
Koronavirusas
Susisiekimo ministras: „Dėl medicininių apsaugos priemonių pasaulyje vyksta kova“
Pasaulyje ir toliau plintant koronavirusui, dėl šalims reikalingų medicinos apsaugos priemonių vyksta kova, teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
Aktualijos
Koronavirusas
Prieš vidurnaktį nustatyti dar septyni koronaviruso atvejai, bendras skaičius – 48
Lietuvoje naktį iš ketvirtadienio į penktadienį nustatyti dar septyni nauji koronaviruso atvejai, bendras jų skaičius pasiekė 48.
Aktualijos
Koronavirusas
A. Veryga: daliai gyventojų nespėjus grįžti, jiems teks likti užsienyje
Daliai Lietuvos gyventojų nespėjus grįžti ir kirsti Lietuvos sienos, teks laukti karantino pabaigos užsienyje, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Aktualijos
Koronavirusas
Lietuvoje patvirtinti dar du koronaviruso atvejai, bendras skaičius auga iki 14
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvoje patvirtinti du nauji koronaviruso infekcijos atvejai, bendras patvirtintų atvejų skaičius išaugo iki 14, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Aktualijos
Virusas
Lietuvoje patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai
Lietuvoje antradienio vakarą patvirtinti du nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, bendrą jų skaičių šalyje išauginę iki trijų, pranešė Vyriausybė.  Pasak pranešimo, du nauji koronaviruso atvejai patvirtinti antradienį 22 val. Daugiau detalių nepateikiama.  Kovo 11 dieną, trečiadienį, Vyriausybėje vyks trumpoji spaudos konferencija, kurios metu žadama pateikti daugiau informacijos žiniasklaidai ir visuomenei. Joje dalyvaus sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Antradienį ištirti 15 mėginių. Iki šiol iš viso atlikta 290 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. Šiuo metu Lietuvoje stebimi daugiau kaip 5,5 tūkst. žmonių, kurie grįžo iš viruso labiausiai paveiktų teritorijų užsienyje. Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 dieną iš Italijos grįžusiai 39-erių šiaulietei.  Dar prieš pasitvirtinant naujiems koronaviruso atvejams, antradienį visoms šalies savivaldybėms nurodyta pasiruošti izoliavimo patalpas.  Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių. Tokį sprendimą antradienį priėmė Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (VESOC), reaguodamas į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes. Dėl koronaviruso Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienį atnaujino kelionių rekomendacijas – siūloma atsisakyti kelionių į Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją bei visą Italiją. Iki šiol buvo siūloma nevykti į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą. Koronaviruso prevencijai iš valstybės rezervo Vyriausybė kovo 10 dieną skyrė 1,24 mln. eurų.  Šios lėšos skiriamos SAM asmeninėms apsaugos priemonėms – respiratoriams (80 tūkst. vienetų), rankų dezinfekavimo priemonėms (100 tūkst. litrų) – įsigyti.  Siekiant suvaldyti koronaviruso grėsmes, Vyriausybė vasario 26 dieną paskelbė ekstremalią situaciją. Tą pačią dieną iš Vyriausybės rezervo skirta 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms įsigyti. Koronavirusu pasaulyje užsikrėtė per 116 tūkst. žmonių, per 4 tūkst. mirė. Daugiausiai žmonių užsikrėtė Kinijoje, per 80 tūkst. gyventojų, antroje vietoje pagal užsikrėtusių skaičių yra Italija su daugiau kaip 9 tūkst. koronaviruso atvejų.
Aktualijos
Koronavirusas
Visi koronaviruso mėginiai Lietuvoje kol kas neigiami
Dėl koronaviruso tirto iš šiaurės Italijos grįžusio vyro mėginiai buvo neigiami, patvirtino sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.
Pasaulis
Japonijoje stovinčiame kruiziniame laive koronovirusu užsikrėtę daugiau kaip 500 žmonių
Dar 88 žmonėms buvo diagnozuota naujojo koronaviruso infekcija kruiziniame laive, stovinčiame viename Japonijos uoste, antradienį pranešė medikai.
Pasaulis
Žemynas, kurį ką tik pasiekė koronavirusas, ruošiasi blogiausiam: reakcija gali būti neadekvati
Sparčiai plintantis koronavirusas sukėlė sumaištį daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, tačiau Afrikoje – žemyne, kuris yra mažiausiai pasirengęs kovoti su epidemija – kol kas patvirtintas vienas susirgimo atvejis. Sveikatos apsaugos tarnybos vis dar ruošiasi blogiausiam.
Pasaulis
Kinijoje koronaviruso protrūkio aukų skaičius peržengė 1100
Kinijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų trečiadienį padaugėjo iki 1113, per parą mirus dar 97 pacientams, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.
Gyvenimas
Koronavirusas JK: keliems gydytojams diagnozavus virusą skubiai ieškomi jų pacientai
Anglijos visuomenės sveikatos priežiūros departamentas pranešė, kad sveikatos priežiūros darbuotojams buvo liepta savarankiškai karantinuotis, kai tik jiems buvo nustatytas koronavirusas.
Lietuva
Keleivis iš Vilniaus oro uosto dėl įtariamo viruso atvežtas į ligoninę
Iš Jungtinių Amerikos Valstijų per Varšuvą į Vilniaus oro uostą atskridęs keleivis su įtariama infekcine liga atvežtas į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą.
Pasaulis
Ar medicininės kaukės gali apsaugoti nuo naujo koronaviruso?
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, pabrėžia, kad medicininių kaukių dėvėjimas yra viena iš kvėpavimo takų infekcijų, tarp jų ir naujojo koronaviruso (2019-nCoV) infekcijos, prevencijos priemonė viruso paveiktose teritorijose.
Pasaulis
PSO pripažino koronaviruso protrūkį tarptautine ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi
Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra ketvirtadienį paskelbė Kinijoje prasidėjusį naujojo koronaviruso protrūkį tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai padėtimi.
Pasaulis
Koronavirusas nesitraukia: užfiksuotas didžiausias mirčių skaičius per vieną dieną
Kinijoje išplitusio naujo koronaviruso aukų padaugėjo iki 170, taip pat patvirtinta daugiau kaip 1700 naujų užsikrėtimo atvejų, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.
Pasaulis
Virusas
Skrydžius į Kiniją stabdo „British Airways“, „Finnair“ skraidys rečiau
Jungtinės Karalystės (JK) oro linijų bendrovė „British Airways“ trečiadienį pranešė stabdanti visus savo skrydžius į Kiniją ir iš jos dėl mirtino koronaviruso protrūkio.
Pasaulis
Žiniasklaida: sukurti skiepai nuo pasaulį šiurpinančio koronaviruso
Honkongo tyrėjų grupė jau sukūrė vakciną nuo koronaviruso, atsiradusio Kinijos Uhano mieste, antradienį pranešė Azijos šalių žiniasklaida.
Pasaulis
Virusas
Rekomenduojama į Kiniją nevykti
Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams laikinai nevykti į Kiniją, kol nebus suvaldytas šalyje plintantis koronavirusas.
ŽYMA
VIRUSAS