trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Sveikata
Vitaminas D prieš COVID-19: realus vaistas ar išpūstas burbulas?
Vitaminas D vaidina svarbų vaidmenį visuose mūsų organizmo procesuose. Tačiau dabar vienas mokslinis tyrimas teigia, kad jo trūkumas gali prisidėti
Sveikata
VIitaminas D – ir vaistas, ir nuodas
Vitaminas D (kalciferolis) – tai riebaluose tirpus vitaminas. Yra žinomos kelios jo formos, iš kurių žmogaus organizmui svarbiausios yra ergokalciferolis (vitaminas D2) ir cholekalciferolis (vitaminas D3). Vitaminas D3 yra gaminamas odoje, veikiant UVB tipo saulės spinduliams.
Sveikata
Vitaminas D – ir vaistas, ir nuodas
Vitaminas D (kalciferolis) – tai riebaluose tirpus vitaminas. Yra žinomos kelios jo formos, iš kurių žmogaus organizmui svarbiausios yra ergokalciferolis (vitaminas D2) ir cholekalciferolis (vitaminas D3). Vitaminas D3 yra gaminamas odoje, veikiant UVB tipo saulės spinduliams. Šiuo būdu gauname didžiausią dalį viso organizme esančio vitamino D3 – net iki 80–90 proc., o su maistu ir (arba) papildais jo gauname tik 10–20 proc. Iš augalinio maisto organizmas gauna vitamino D2, o iš gyvulinės kilmės maisto – vitamino D3. Ilgą laiką abi vitamino D formos buvo laikomos vienodai geromis, tačiau naujausiais tyrimais įrodyta, kad vitaminas D3 yra daug veiksmingesnis ir turi ilgesnę veikimo trukmę nei vitaminas D2. Vitamino D atsargos yra kaupiamos riebaliniame audinyje ir yra labai sunkiai pašalinamos iš organizmo (lengviausiai pasišalina vitamino D3 forma).
Aktualijos
Pabėgėlę iš namų išvarė agresyvūs jaunuoliai
Nuo karo negandų bėgantys ir Jungtinėje Karalystėje prieglobsčio ieškantys svetimšaliai ir šioje šalyje nesijaučia saugūs: čia jiems grėsmę kelia nedraugiški ir agresyvūs vietiniai.
Aktualijos
Norėjo pavogti alkoholio, bet sugriovė parduotuvę, įtariami lietuviai (PAPILDYTA VIDEO)
Airijos sostinėje Dubline siaučiant audrai, viena gauja įsiveržė į „Lidl“ parduotuvę Talagto rajone, pavogė iš jos seifą, o tuomet pradėjo siautėti nuvarytu ekskavatoriumi JCB, tvirtina airių policija. Sulaikyti net devyni įtatiamieji, o du iš jų lietuviai. Vienas kaltinamas prekių vagyste, kitas turto grobstymu.
ŽYMA
VITAMINAS D