trečiadienis, balandžio 21 d.
Lietuva
Po skandalo Sakartvele Ž. Pavilionis kontratakuoja: prezidentas nesigaudo ir nieko pats nedaro, o tik kritikuoja
Gitanas Nausėda per konferenciją su Estijos prezidente, paklaustas apie Žygimanto Pavilionio vizitą į Sakartvelą, sakė: „Šiandien po pono Ž. Pavilionio
Lietuva
Prezidentūra: COVID-19 nustatytas dviem E. Macrono delegacijos Lietuvoje nariams
Šeštadienį koronavirusas nustatytas dviem Prancūzijos delegacijos nariams, dalyvavusiems šios šalies prezidento Emmanuelio Macrono vizito Lietuvoje metu vykusiuose renginiuose, pranešė Lietuvos
Lietuva
Prancūzijos prezidentas Vilniuje: septynios svarbiausios citatos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį atvyko oficialaus vizito į Lietuvą. BNS pristato septynias svarbiausias citatas iš jo bendros spaudos konferencijos su
Aktualijos
Geopolitika
Konservatoriai įtariai vertina L. Linkevičiaus vizitą į Baltarusiją
Baltarusijoje apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad Minskas ima konstruktyviau kalbėti apie Astravo atominės elektrinės (AE) saugumą, tačiau konservatoriai tuo netiki.
Pramogos
Vytauto Juozapaičio vizitas į Jungtinę Karalystę: lankosi Londone, Noridže ir Glazge
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys, Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas prof. Vytautas Juozapaitis vasario 3–5 dienomis kartu su Lietuvos delegacija (Seimo Švietimo ir mokslo komiteto*, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos švietimo tarybos, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), universitetų atstovai) išvyko darbo vizito, kuriame bus aptariami dvišalio bendradarbiavimo aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse klausimai.
Pasaulis
Visi keliai į Maskvą: nacionalizmo pažadams neatsispyrė ir estai
Europoje stiprėjantys nacionalistiniai judėjimai vis garsiau kritikuoja ES ir Vakarus. Estijos pavyzdys rodo, kad tai veda prie šylančių jausmų Rusijai.
Pramogos
JK lankantis D. Trumpui, šalyje laukiami didžiuliai protestai
Šiandien tūkstančiai protestuotojų išeis į pagrindines sostinės gatves, taip pademonstruodami nepritariantys JAV prezidento Donaldo Trumpo politikai.
Sveikata
Suomijoje – pietų miegas darbo vietose: tam net samdomi ypatingi specialistai
Suomijoje, Helsinkyje, vis labiau populiarėja miegas darbo vietoje. Taip, supratote teisingai. Suomijos darbo sąjungų atstovai priėmė išvadą, kad keliasdešimt minučių trunkantis miegas darbo vietoje ne tik teigiamai veikia darbuotojų produktyvumą, bet ir turi įtakos įmonės klestėjimui. Be to, jei jau leidžiama darbuotojams valandą praleisti snaudžiant specialiai tam pritaikytoje patalpoje, už tą laiką darbdavys taip pat privalo mokėti, rašo Theqtimes.com.
Sveikata
Laiko persukimo poveikis sveikatai gali būti jaučiamas savaitę
Nors laiko persukimas dukart per metus jau tapo įprastu veiksmu, daugeliui žmonių šis laikotarpis atneša gana nemažai neigiamų pojūčių. Persukus laiką sutrinka žmogaus biologinis laikrodis, jautresniems tai paveikia tiek fizinę, tiek ir psichologinę savijautą: patiriamas stresas, kamuoja nerimas, nukenčia miego kokybė ar net kankina nemiga. Miego sutrikimai – bene dažniausia problema, su kuria susiduria laiko persukimui jautresni žmonės. Kaip sau padėti?
Pramogos
Užmigti per dvi minutes: kareivių naudojamas triukas
Vieni žmonės geba užmigti vos padėję galvą ant pagalvės, o kiti ilgai vartosi negalėdami užmigti ir pasimėgauti saldžiu nakties miegu. Tačiau specialistai atskleidė slaptą karinę techniką, kuri gali padėti užmigti bet kam vos per dvi minutes.
Sveikata
Naktiniai prabudimai gali signalizuoti apie rimtas ligas
Sveikas žmogus, jeigu jo nepažadina jokie išoriniai ar vidiniai (fiziologiniai, psichologiniai) trukdžiai, išmiega nepabusdamas visą naktį.
Sveikata
Miegas – kūną ir sveikatą jungianti gija. Kaip ją stiprinti?
Sunku užmigti? Dažnai naktį prabundate? Atsikeliate nepailsėję? Visa tai vargina daugiau nei tris naktis per savaitę? Jei, skaitydamas šiuos klausimus, pritariamai linksite, o dieną jaučiate nuotaikų kaitą, esate dirglus, išsiblaškęs, stokojate kūrybiškumo ar pastebite, kad įprastas problemas tampa spręsti vis sunkiau, tam prireikia vis daugiau laiko ir pastangų, galbūt tai Jūsų prasto miego padariniai, pažįstami šimtams tūkstančių mūsų šalies gyventojų?
Sveikata
Išėjimas iš užburto nemigos rato
Dauguma kada nors esame kentę nuo nemigos. Beveik pusė suaugusių JAV gyventojų teigia per metus patyrę nemigą. Šį sutrikimą gali lemti daug fizinių priežasčių, kaip antai bandymas miegoti prie knarkiančio partnerio, kofeino vartojimas prieš miegą, pernelyg dažni snūstelėjimai dieną, nejudrumas, kai kurie vaistai, pavyzdžiui, nuo peršalimo, miego apnėja.
Sveikata
Gudrybės, kurios padės greičiau užmigti
Naktimis negalite greitai užmigti? O galbūt vos tik sumerkę akis pabundate nuo košmariškų sapnų? Išbandykite šiuos greitus patarimus, kurie galbūt pagerins jūsų miego kokybę.
Gyvenimas
Ar žinote, kokia yra miego psichologija?
Daugeliui natūrali rytinė rutina asocijuojasi su mygtuko „snausti“ paspaudimu ir kelių papildomų saldžiausio miego minučių pasimėgavimu. Kaip rodo statistika, maždaug 85 proc. žmonių pabunda naudodami žadintuvą, o šis dažnai sugadina nuotaiką ar net sukelia stresą. „Bitės Profai“ siūlo pasinaudoti penkiais naudingai patarimais, kurie užtikrins malonų ir nesunkų pabudimą ryte ar ėjimą miegoti laiku.
Gyvenimas
Ar įmanoma iš vyturio virsti pelėda?
70 proc. žmonių vyturiais ar palėdomis yra dėl savo įpročių, kuriuos galima koreguoti, sako psichologė Aistė Diržytė. Anot jos, tokiems žmonėms nesunku tiesiog įprasti, pavyzdžiui, anksčiau eiti miegoti ir anksčiau keltis. Vis dėlto likusiųjų 30 proc. miego įpročius lemia genai, todėl net ir nuėję miegoti anksti jie atsikels vėlai.
Sveikata
Sunku atsikelti? Organizmas jums nori kai ką pasakyti
Jei atsikelti ryte ypač sudėtinga ir net po nakties miego jaučiatės pavargę, tai ženklas – kad organizmui reikia pokyčių. Daugelis žmonių, ypač žiemos sezonu, skundžiasi ne tik prasta miego kokybe, bet ir itin sunkiu pabudimu ryte. Pasak sveikatos specialistų, įtakos tam gali turėti fizinis ar emocinis pervargimas, nusilpęs imunitetas, miego režimo nesilaikymas. Rytinis nuovargis gali būti ir rimtesnių ligų priežastimi.
Aktualijos
Darbdaviai turėtų suteikti daugiau poilsio
Visuomenės sveikatos specialistai ragina darbdavius labiau atsižvelgti į personalo poreikį poilsiui ir siūlo darbovietėse sudaryti sąlygas kokybiškam jėgų atgavimui.
Sveikata
Patarimas, kuris padės atsikratyti nemigos
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau užmiega. Stresas ir nerimas yra pagrindinės įtampos priežastys – ką gi atneš rytojaus diena? Visgi, neuromokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai paprastas triukas, kaip priversti save užmigti labai greitai.
Sveikata
Viena avytė, dvi avytės...?!
Kaip įsiteigti sau miegą neskaičiuojant jokių gyvūnų.
ŽYMA
VIZITAS