sekmadienis, kovo 7 d.
Lietuva
Vizos humanitariniu pagrindu atvykusiems baltarusiams automatiškai nebus pratęsiamos
Nacionalinės vizos, pasibaigus jų galiojimui, humanitariniu pagrindu į Lietuvą atvykusiems baltarusiams automatiškai nebus pratęsiamos, atvykusieji gali pateikti prašymą dėl leidimo
Anglijoje
Britanijoje pradeda veikti milijonams honkongiečių skirta vizų išdavimo tvarka
Didžioji Britanija – buvusi Honkongo kolonijinė valdytoja – atveria duris Kinijos valdžios persekiojimo norintiems išvengti žmonėms: sekmadienį įsigalioja nauja vizų
Lietuva
URM siūlo nemokamai duoti nacionalines vizas režimo persekiojamiems baltarusiams
Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti nacionalines Lietuvos vizas. Toks Vyriausybės nutarimo projektas turėtų būti svarstomas
Aktualijos
Baltarusija
URM siūlo nemokamai duoti nacionalines vizas režimo persekiojamiems baltarusiams
Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo režimo persekiojamiems baltarusiams nemokamai išduoti nacionalines Lietuvos vizas.
Pasaulis
Reikalaus nuorodų į soc. tinklų anketas
Rusija keis elektroninių vizų išdavimo tvarką: teks papasakoti apie save viską
Pagal šiuo metu planuojamas įtvirtinti pataisas, nuo 2021 m. sausio 1-osios Rusijos Užsienio reikalų ministerijos sprendimu, pildantys elektronininius prašymus vizoms turės
Anglijoje
JK pristatė pirmąsias po „Brexit“ veiksiančios vizų sistemos gaires
Jungtinė Karalystė (JK) sekmadienį pristatė supaprastintą vizų išdavimo tvarką pripažinimą pelniusiems mokslininkams, tyrėjams ir matematikams, šaliai kuriant naują imigracijos sistemą, veiksiančią išstojus iš ES.
Anglijoje
JK pristatė pirmąsias po „Brexit“ veiksiančios vizų sistemos gaires
Jungtinė Karalystė (JK) sekmadienį pristatė supaprastintą vizų išdavimo tvarką pripažinimą pelniusiems mokslininkams, tyrėjams ir matematikams, šaliai kuriant naują imigracijos sistemą, veiksiančią išstojus iš ES.
Pasaulis
Vizos
ES ir Baltarusija pasirašė susitarimus dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos
Europos Sąjunga ir Briuselis trečiadienį pasirašė susitarimus dėl vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija.
Lietuva
Informacija apie nacionalinių vizų išdavimo pasikeitimus, kurie įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 dienos
Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena, kad:
Aktualijos
Duris atvėrė naujas Migracijos departamento padalinys
Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos plečia aptarnavimo skyrių tinklą ir atidaro naują įstaigos padalinį Kėdainiuose.
Pasaulio lietuviai
Indijoje pradeda veikti Lietuvos vizų centrai
Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.
Lietuva
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. pasikeitė leidimo laikinai gyventi LR išdavimo tvarka
Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. prašymą dėl leidimo laikinai gyventi užsieniečiai gali pateikti tik atvykę į Lietuvos Respubliką, išskyrus užsienietį, kuris yra lietuvių kilmės asmuo arba turi teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo nustatyta tvarka, arba užsienietį, kuris yra perkeliamas įmonės viduje. Pastarieji užsieniečiai prašymą dėl leidimo laikinai gyventi taip pat gali pateikti Lietuvos Respublikos diplomatinei atstovybei ar konsulinei įstaigai.
Anglijoje
Aiškėja, kokias vizas europiečiams britai siūlys po „Brexit“
Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį paskelbė apie trejų metų imigracijos schemą daugumai Europos Sąjungos piliečių, norėsiančių atvykti į šalį po „Brexit“ be sutarties.
Lietuva
Keičiasi asmens dokumentų ir vizų išdavimo tvarka Lietuvos atstovybėse Centrinėje Europoje
Lietuvos ambasadoje Vienoje bus įdiegta naujos kartos biometrinė sistema, skirta asmens dokumentų ir vizų išdavimui. Sistema leis gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę ir efektyviau panaudoti valstybės biudžeto lėšas, atlikti reikiamus procesus, užtikrins aukštesnę asmens duomenų apsaugą.
Pasaulis
Nigerijoje pradeda veikti Lietuvos vizų centrai
Rugpjūčio 21 dieną Nigerijos Abudžos ir Lagoso miestuose atidaryti Lietuvos vizų centrai, kurie sudarys palankesnes sąlygas Nigerijoje gyvenantiems asmenims pateikti prašymus išduoti Šengeno ir Lietuvos nacionalines vizas.
Anglijoje
B. Johnsonas žada pertvarkyti vizų sistemą mokslo talentams į Britaniją pritraukti
Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pristatė planus sudaryti galimybes pagreitinta tvarka gauti vizą „gabiausiems ir geriausiems“ užsieniečiams.
Anglijoje
Keliaujant į Britaniją asmens tapatybės kortelės gali nebeužtekti
Po „Brexito“ į Britaniją vykstantiems lietuviams, patariama keliauti su pasu, o ne tapatybės kortele. Net jei Briuseliui ir Londonui nepavyktų sutarti dėl „Brexito“ sutarties, diplomatai tikisi, kad bent laikinai vizų keliaujant į Britaniją nereikės. Ekspertai sako, kad nereikia dramatizuoti, nes visi bus suinteresuoti kuo sklandesnėmis kelionėmis. Tačiau tarp Britanijos ir Lietuvos keleivius ir siuntas vežiojantys verslininkai prognozuoja savo verslo pabaigą.
The Economist
Pilietybė
Namai – kur piniginė
Prekyba pilietybe ir leidimais gyventi – didelis verslas. Ir kontroversiškas.
Aktualijos
Darbininkams iš užsienio atviresnė Lietuva: daugėja legaliai atvykstančių ukrainiečių
Vizų prašytojų eilėje prie Lietuvos ambasados Kijeve šaltą kovo rytmetį trypčiojantis 37-erių Olegas rengiasi dirbti kroviku sandėlyje prie Kauno. Jis tikisi pasinaudoti nuo sausio palengvintomis sąlygomis užsieniečiams dirbti Lietuvoje.
ŽYMA
VIZOS