ketvirtadienis, liepos 2 d.
Gyvenimas
10 darbų namuose, kuriuos geriau patikėti vyrams
Šiuolaikinės šeimos vis dažniau renkasi draugiškus partnerystės santykius ir dalijasi buities rūpesčius. Sovietmečio laikų patriarchalinių santykių modelis, kai moteris
Lietuva
Koronavirusas Lietuvoje: dažniau serga ir miršta moterys, užsikrėtusių vaikų – keliolika
Lietuvoje koronavirusu dažniau serga ir nuo jo miršta vyresnio amžiaus moterys nei vyrai, užsikrėtusių vaikų iki šiol – tik keliolika,
Gyvenimas
Kokius kompleksus vyro dėka įsitaiso moterys?
Moterys labai jautriai reaguoja į tai, ką apie jas kalba vyrai. Ypač joms svarbi mylimo žmogaus nuomonė.
Verslas
Lyčių lygybė
Moterys Lietuvoje tebekovoja už savo teises
Dažnai lyčių lygybė siejama su tolerancija, kvotomis ar feminizmu. Vis dėlto pirmiausia vyrų ir moterų skaičiaus balansas ir sąžiningi atlyginimai yra ekonominio augimo variklis – tai skatina ir įmonių, ir šalies progresą.
Gyvenimas
10 mokslinių rekomendacijų merginoms, kaip patraukti vaikiną
Manote, kad jums nesiseka partnerio paieškose ir nežinote, ką daryti, kad patiktumėte vaikinams, pasinaudokite mokslo atradimais. Juk mokslininkai tyrinėja visas sritis, taip pat ir žmonių santykius.
Pasaulis
Kita Svajonių komanda: kaip JAV pradėjo dominuoti futbole
JAV rinktinė – labiausiai dominuojanti futbolo pasaulyje. Šis teiginys, skambantis kaip pokštas pagalvojusiems apie vyrų sportą, visai nejuokingas kalbant apie Jungtinių Valstijų moterų ekipą, savo galybę įrodinėjančią jau tris dešimtmečius.
Komentarai
Lyčių lyguma
Visi tie rinkimai – kaip egzaminai, kuriems dauguma balsuotojų deramai nepasiruošia, nes vis pritrūksta poros naktų: tai „Gyvulių ūkiui“ pavartyti, tai Konstitucijos spragoms galvoje užsilopyti. Žmonės programų neskaito, nes jose tas pats per tą patį; kas laukia ateity – negalvoja, nes ateities nežino niekas, net horoskopų sudarinėtojai.
Aktualijos
Amžinieji karo belaisviai
Tai, kas iš tikrųjų vyksta karo zonoje, smarkiai skiriasi nuo to, kas matoma viešojoje erdvėje ir kaip tai interpretuojama, kaip teigia amerikietė rašytoja, žurnalistė Helen Benedict. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei ji pasakojo apie vyrų ir moterų patirtis kare, veteranų integracijos problemas bei būtinybę pakeisti sistemą.
Aktualijos
Trečia lytis – jau greitai Kanados pasuose
Kanados vyriausybė paskelbė įvedanti specialų žymenį „X“ tiems šalies piliečiams, kurie nelaiko savęs nei vyrais, nei moterimis. Šis ženklas galės būti naudojamas pasuose bei kituose asmens dokumentuose.
Verslas
Taip, jos gali
Į lyčių lygybę imama žvelgti ne kaip į socialinę ir moralinę visuomenės pareigą, bet kaip į stiprų ir dar neįsuktą ekonomikos variklį
Pramogos
Nemokami tekstiniai pranešimai gali būti uždrausti
„WhatsApp” yra viena populiariausių nemokamų tekstinių pranešimų siuntimo programėlių pasaulyje, turinti daugiau nei 800 mln. aktyvių vartotojų. Tačiau dėl prieštaringai vertinamų naujų teisės aktų, šią išmaniųjų telefonų programėlę gali uždrausti Jungtinėje Karalystėje (JK).
ŽYMA
VYRAI