šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Pramogos
Tradicinis britų patiekalas veganiškai? Tai tikrai įmanoma
Paklausa gimdo pasiūlą – net jei veganiško maisto mėgėjai Didžiosios Britanijos sostinėje nori tradicinės keptos žuvies su bulvytėmis, tai bus pagaminta ir patiekta. Londone jau atvėrė duris pirma veganiška, tai yra gyvulinės kilmės produktų nenaudojanti, užkandinė, kuri siūlo originalaus recepto keptą žuvį su traškiomis bulvytėmis.
Pramogos
Atskleista karalienės Elžbietos II paslaptis, ji turi dirbtinę ranką
Kai kitą mėnesį Meghan Markle drauge su princu Harry‘iu leisis į pirmąją savo didelės apimties užsienio kelionę, jai teks labai daug mojuoti. Kaip rašo people.com, paaiškėjo, kad karalienė Elžbieta turi įrenginį, kurį pora galėtų pasiimti su savimi, kai jiedu vyks į Australiją, Naująją Zelandiją, Fidžį ir Tongą.
Pramogos
M. Markle pamiršo karališkąjį protokolą
Meghan Markle greitai priprato prie karališkų tradicijų ir elgesio normų. Ji ištobulino karališką reveransą, jos spintoje vietą sėkmingai rado peršviečiamos pėdkelnės ir jai meistriškai pavyksta sėdėti „kunigaikštienės poza“ – tai tokia sėdėjimo poza, kai kojos yra suglaustos ties keliais ir kiek pakrypusios į šoną.
Pramogos
Karališkosios šeimos vaikų Kalėdos: tai ko neturi kiti (sąrašas)
Jungtinės Karalystės monarchų šeimoje pasiruošimas Kalėdoms – toks pat kaip ir bet kurioje kitoje šeimoje, tačiau yra ir įpročių, būdingų tik karališkųjų rūmų gyventojams. Arba tik jie gali sau tai leisti.
Pramogos
Nematomos anglų elgesio taisyklės: perpratus jas gyvenimas Anglijoje taps geresnis
Kiekvienas svetimšalis, gyvenantis Jungtinėje Karalystėje savaip interpretuoja vietinių gyventojų elgesį, įpročius ir tradicijas, daro sau priimtinas išvadas, o šioje šalyje ne vienerius metus gyvenanti lietuvė Jolanta Paulauskienė su tautiečiais nutarė pasidalinti anglų antropologės Kate Fox įžvalgomis – juk anglai save analizuoja kur kas labiau nei kiti.
Pramogos
JK monarchai nesiliauja stebinti: tūkstantmečius skaičiuojanti tradicija atlikta skambant „Sostų karų" muzikai
Sargybos pasikeitimo ceremoniją prie Bakingamo rūmų sekmadienį pirmą kartą per garsiosios rikiuotės 357 metų istoriją atliko Didžiosios Britanijos Karališkojo jūrų laivyno jūreiviai.
Pramogos
Vestuvių prietarai: norite tikėkite, norite ne
Nėra tradiciškesnio įvykio už vestuves. Per pastaruosius dešimtmečius, saviems ir skolintiems – užsieniniams – persipynus, vestuvių papročių dar padaugėjo.
Aktualijos
Prezidentės metiniame pranešime kritika dėl stumdomos atsakomybės ir imituojamų reformų
Po pernai įvykusių rinkimų atrodė, kad pokyčiai netruks pasiekti visas visuomenės gyvenimo sritis, tačiau užsitęsusi valstybės valdymo sumaištis ir chaosas reformų prasme jau kelia nerimą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Pramogos
Kodėl tekilos butelio dugne plaukioja kirminas?
Atsakiusieji į šį klausimą veikiausiai tik įsivaizdavo žinantys tiesą apie šią labai seną tradiciją. Arba apie tekilą. Mat jeigu kada nors savomis akimis matėte tą šleikštų daiktą, didelė tikimybė, kad gėrėte ne tekilą, o žemesnės kokybės distiliuotą alkoholinį gėrimą, vadinamą meskaliu (isp. Mezcal).
Pramogos
Lietuvoje gyvenantis italas: „Tai yra visų galimybių šalis“
„Ir dar čia labai geri ramūs žmonės bei auga puikus prieskonis – mėta“, – komplimentus apie Lietuvą beria patyręs virėjas Gian Luca Demarco laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kas jį suviliojo likti Lietuvoje.
Pramogos
Beata Nicholson ragina atgaivinti senovines Kūčių tradicijas
„Jei mes neperduosime šių tradicijų savo vaikams, jos išnyks“ – mano Beata Nicholson. Ji ragina per Kūčias ragauti ne modernių, bet tradicinių, senovės lietuvių patiekalų: „Turime labai daug įdomių valgių, kad ir avižų kisielius – jis yra tarsi pamirštas, o anksčiau šis gardus lietuviškas valgis būtinai būdavo ant Kūčių stalo. Norėtųsi atgaivinti senąsias tradicijas“.
Pramogos
Ar jau esate pasiruošę švęsti Velykas?
Paklausti, kas gi svarbiausia per Velykas, dauguma nė nemirktelėję išpoškina: margučiai! Jei jų turėsi, vadinasi, Velykoms pasiruošęs.
Gyvenimas
Tradicinė lietuviška Kūčia ir spanguolių gira
Nuo senų senovės ant kūčių stalo pagrindinis valgis buvo KŪČIA (kutia, kutinys, kūtelė. Atsiradusi nuo žodžio – kūtoti, kūtavoti, tai yra saugoti, globoti), gaminama iš grūdų, kai kuriose Lietuvos vietose vėlesniais laikais iš grucės (perlinių kruopų), dar anksčiau iš grūdų, pupų, žirnių, aguonų, pasaldintų medumi ir skirtas pavaišinti į puotą pakviestoms protėvių vėlėms.
Lietuva
Sostinė kviečia į tradicinę mugę
Šiltas rugsėjis nesitrauks iš Lietuvos ir artimiausią savaitgalį. Tad vilniečiai ir miesto svečiai galės nesislėpdami po skėčiais apsilankyti sostinės centre vykstančioje Tautų mugėje ir Derliaus šventėje. Tradicinė mugė vyks Gedimino prospekte bei pagrindinėse miesto aikštėse Vilniaus centre.
Lietuva
Mamos svajoja apie ypatingas dovanas
Artėjant motinos dienai, kuri Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį, daugelis suka galvas, kaip parodyti dėmesį ar nustebinti mamas bei atsidėkoti joms už meilę, rūpestį ir šilumą. Vieni pamalonina mamas gėlėmis, kiti perka dideles ir vertingas dovanas. O apie ką svajoja mamos? Į tokį klausimą atsakymo sumanė paieškoti „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kartu su viena kredito unijų atlikdamas gyventojų nuomonių tyrimą.
Gyvenimas
Ar moki taupiai naudoti maistą?
Pasauliui nepajėgiant išspręsti bado problemos, statistika, bylojanti apie veltui išmetamo maisto kiekį, gali pasirodyti kontroversiška: apskaičiuota, jog vien europiečiai iššvaisto beveik 90 mln. tonų maisto per metus. Lietuvoje šis skaičius siekia beveik 600 tūkst. tonų. Šį opų klausimą galima spręsti įvairias būdais – imtis naujų mitybos, pirkimo ar gaminimo įpročių, taip pat labiau pasitikėti naujausių technologijų buities įranga, leidžiančia dvigubai ilgiau išsaugoti maisto skonį, naudingąsias savybes ir išvaizdą.
Lietuva
Šv. Velykų belaukiant: kalinių kojų plovimas ir nesibaigiantys darbai
Krikščioniškasis pasaulis ruošiasi pasitikti vieną svarbiausių metų švenčių – Šv. Velykas. Vakar tikintieji minėjo didįjį ketvirtadienį. Bažnyčiose kunigai plovė kojas tikintiesiems, tokia pat ceremonija vyko ir Kauno įkalinimo įstaigoje.
Pramogos
Iš parduotuvių lentynų iššluoti šokoladiniai kiaušiniai
Didžiausi Jungtinės Karalystės (JK) prekybos tinklai šokoladinių šventinių skanumynų nebeturėjo dar kovo pabaigoje. Pirkėjai suskubo apsirūpinti populiariausiais skanėstais likus dar savaitei iki didžiausios pavasario šventės.
Lietuva
Kovo 11-oji : skaičiai ir faktai
Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
Lietuva
Vilniaus aikštes užtvindė patriotai
Iš sovietų gniaužtų Lietuva išsivadavo pries 25-erius metus. Mes buvome pirmieji trenkę durimis ir labai įsiutinę Sovietų Sąjungos tarnus. Dabar Lietuva švenčia laisvę! Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukaktį!
ŽYMA
VYRIAUSYBĖS DARBO VERTINIMAS