šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Verslas
Personalo vadyba
A. JCM Van Vlietas: „Talentingas jaunimas tikrai nelauks kitų metų, kad galėtų tobulėti“
Į darbo rinką vis gausiau įsiliejančių Y ir Z kartų vien atlyginimas nebemotyvuoja. Didžiulę patirtį žmogiškųjų išteklių srityje turintis vadybos ekspertas Aadas JCM Van Vlietas papasakojo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui, kokia galėtų būti ateinančio dešimtmečio personalo vadyba.
Pasaulis
Investuoja į jų ateitį, o šie pabėga: kodėl jaunoji karta kratosi darbo
A Y ir Z kartų atstovams neteko darbuotis sunkmečio sąlygomis, todėl jų požiūris į darbą kitoks nei senesnių kartų. Tūkstantmečio, arba Y, kartai neretai priskiriamas polinkis dažnokai keisti darbą. Atrodo, kad lygiai toks nepastovumas būdingas ir po 1997-ųjų gimusiems Z kartos atstovams, rašo „Business Insider“.
Anglijoje
„Brexit" sutartis gali atnešti pabaigą JK suverenumui
Pagal bet kokį „Brexit“ susitarimą Didžioji Britanija turės sutikti su ribotomis naujomis administracinėmis prekybos kontrolės Šiaurės Airijoje priemonėmis, trečiadienį perspėjo Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
Pramogos
Į JK atvyksta D. Trumpas
Šiandien Jungtinėje Karalystėje (JK) su darbo vizitu lankysis kontroversiškasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Anglijoje
„Brexit“: JK ir ES nesusitarė
Po Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Briuselyje aiškėja, kad bendrijos ir Jungtinės Karalystės atstovams nepavyksta rasti bendros pozicijos dėl „Brexit“.
Anglijoje
„Brexit”: JK vilkina derybas su Europos Sąjunga
Vyriausiasis Europos Sąjungos (ES) derybininkas Michelis Barnier perspėjo, kad derybos dėl „Brexit” pasiekė kritinį tašką ir negali judėti į priekį, nes Jungtinė Karalystė (JK) „nesuteikia daugiau aiškumo”.
Lietuva
Atskleista populiariausia lietuvių emigracijos kryptis
Jungtinė Karalystė tebėra populiariausia lietuvių emigracijos kryptis, rodo Statistikos departamento duomenys.
Anglijoje
Kietas „Brexit“ Jungtinei Karalystei gali kainuoti 58 mlrd. svarų per metus
Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos be normalaus prekybos susitarimo, vadinamasis „kietasis“ „Brexit“, pridarys Didžiosios Britanijos ir Bendrijos įmonėms žalos už maždaug 58 mlrd. svarų sterlingų (80,4 mlrd. JAV dolerių) per metus.
Anglijoje
„Brexit“ ir vėl kyla grėsmė
Įtakingi lordų rūmų nariai reikalauja keisti esmines Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos susitarimo dėl „Brexit“ sąlygas.
Anglijoje
JK bus kaip Norvegija?
Europos Sąjungos institucijų koridoriuose sklando neoficialios kalbos, kad bendriją paliekantys britai iš principo sutiko pereinamuoju „Brexit“ laikotarpiu su sąjunga elgtis taip, kaip šiuo metu elgiasi Norvegija.
Pramogos
Iš JK regiono – užuominos apie nepriklausomybę (žemėlapis)
Europą krečiant regionų separatizmo vajui, užuomina apie atsiskyrimą nuo centrinės valdžios įžvelgiama ir didžiausios Jungtinės Karalystės grafystės – Yorkshire’o – veiksmuose.
Anglijoje
Eurozona vėl aplenkė Jungtinę Karalystę
Praėjusį ketvirtį bendrasis vidaus produktas vieningos Europos valiutos valstybėse augo greičiau nei Jungtinėje Karalystėje.
Anglijoje
Užsieniečių registracija JK – neteisėta?
Grupė Europos Parlamento narių tvirtina, kad Jungtinės Karalystės valdžios planai registruoti visus šalyje gyvenančius Europos Sąjungos valstybių piliečius prasilenkia su tarptautinės teisės normomis.
Pramogos
Gražiausi rudeniniai JK kraštovaizdžiai (nuotraukos, žemėlapis)
Ruduo – metas, kai gamta džiugina žmonių akis gražiausiomis savo spalvomis, o kartu su unikaliais kraštovaizdžiais jos sudaro įspūdingus derinius, nuo kurių tiesiog neįmanoma atitraukti akių.
Anglijoje
Skyrybų sąskaita stabdo „Brexit“ derybas
Britai nepadarė pakankamai pažangos „Brexit“ derybose, todėl kalbėtis su jais apie prekybos sutartį ar pereinamąjį laikotarpį dar per anksti, sako Europos Sąjungos atstovai.
Aktualijos
Kauno „Žalgiris" nušluostė nosį Torūnės „Polski Cukier" komandai (nuotraukos)
Titanų dvikova tarp Kauno „Žalgirio“ ir Lenkijos Torūnės „Polski Cukier krepšinio klubų įvyko. Penktadienį Londone esančioje Copper box arenoje buvo sausakimša.
Pramogos
Karalienės įprotis kelia nerimą
Pasirodo, kad žalingų įpročių turi ne tik paprasti žmonės, bet ir karalienės. Būtent dėl Jungtinės Karalystės karalienės Elizabetos II ir kyla daugiausiai nerimo, mat ji neatsisako įpročio, kurį propaguoja bene visą gyvenimą, kai tapo savarankiška monarche.
IQ Tema
Nuo pokario vaikų iki Z
Nuo prosenelių iki proanūkių – per 70 pastarųjų metų pasaulis matė mažiausiai keturias skirtingas kartas. IQ pristato esminius jų skirtumus.
Anglijoje
Londone vyksta masinis protestas prieš „Brexit“
Šiandien tūkstančiai prieš „Brexit“ nusiteikusių Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų išėjo į gatves protestuodami prieš išstojimą iš Europos Sąjungos (ES).
Anglijoje
Po „Brexit“ Britanija iš NATO nesitrauks
Europos Sąjungą paliekanti Didžioji Britanija trauktis iš NATO neketina, penktadienį pareiškė šalies diplomatijos vadovas Borisas Johnsonas, aplankęs Estijoje dislokuotus britų karius.
ŽYMA
Z KARTA