penktadienis, gruodžio 4 d.
Kultūra
Žaliasis Pakaunės smaragdas
Trys Kauno rajono miesteliai – Kulautuva, Kačerginė ir dalis Zapyškio – jau trečius metus gali didžiuotis kurortinės teritorijos statusu. Čia apribota tarši veikla, daugėja paslaugų, o kartu didėja ir turistų srautai.
Pasaulis
Mokslininkai į kiaulės embrioną sėkmingai suleido žmogaus kamieninių ląstelių
Tarptautinė mokslininkų komanda sėkmingai atliko žmogaus kamieninių ląstelių perkėlimą į kiaulės embrioną. Viso to buvo imtasi norint sukurti žmogaus-kiaulės hibridą tam, kad būtų išsiaiškinta, ar įmanoma gyvūnuose išvystyti žmogui tinkamus organus.
Pramogos
Mirė britų mokslo žvaigždė
Trečiadienio naktį mirė visame pasaulyje žinomas britų fizikas Stephen’as Hawking’as, išgarsėjęs dėl savo kosmoso ir tyrinėjimų nepaisant jį sukausčiusios negalios.
Pramogos
Doveryje – nežemiškos kilmės radiniai
Jungtinės Karalystės mokslininkai skelbia apie stulbinantį atradimą – ne mūsų planetos gyventojų pėdsakus Doverio pakrantės uolose.
Pramogos
Laboratorijose užauginta dirbtinė mėsa – jau greitai parduotuvėse
Manoma, kad parduotuvėse jau kitais metais bus galima įsigyti mėsos, kurios gamybai neprireiks nudobti nė vieno galvijo: maistas bus gaminamas iš jų ląstelių.
Pramogos
Patvirtinta moksliškai: žiemą gimę žmonės gyvena ilgiau
Statistiškai, žiemą gimę žmonės, gyvena maždaug 2,5 metų ilgiau nei tie, kurie pasaulį išvydo balandžio-gegužės mėnesiais. Ilgą laiką mokslininkams nepavykdavo atsakyti kodėl gimimo mėnesis turi tokią didelę įtaką žmonių gyvenimui.
Lietuva
Lietuviai bijo emigracijos ir alkoholizmo
Lietuvos gyventojams galvą labiausiai skauda dėl kasdienių rūpesčių. Tuo tarpu žiniasklaida daugiausiai kalba apie karines grėmes, bet jos žmonėms neatrodo pačios svarbiausios.
Pramogos
Žodžių galia – stipresnė nei galite įsivaizduoti
Mokslininkams pavyko įrodyti, kad žodžiai gali atgaivinti mirusias ląsteles. Tyrimų metu mokslininkai buvo apstulbinti, kokią didžiulę galią turi žodis. Kaip gi jiems pavyko to pasiekti?
Gyvenimas
Mokslininkas atskleidė pražūtingą klaidą, daromą kasdien
Šiaurės Airijos mokslininkas eksperimentu įrodė, kad milijonai žmonių kasdien kenkia savo sveikatai patys to nežinodami.
Lietuva
Lietuvis Nobelio premijos nelaimėjo
Genomo redagavimo įrankį CRISPR/Cas9 atradęs profesorius Virginijus Šikšnys Nobelio chemijos premijos nelaimėjo.
Gyvenimas
Keičiasi visata, keičiasi ir žmonės
Daugelis žmonių prisimena 2012 metų nežinomybę – kai buvo gąsdinama ir tikima įvairiais kataklizmais, kurie žmogui turėjo atnešti bėdas, o gal net pasaulio pabaigą.
Gyvenimas
Kalbatės su savimi? Nieko tokio
Kalbėjimasis su savimi nėra išprotėjimo ženklas, iš tiesų tai gali net padėti atlikti darbą greičiau.
Gyvenimas
Mokslininkai išsiaiškino dežavu paslaptį
Prancūzų kalboje déjà vu pažodžiui reiškia „kažkur matyta“. Taip pat terminas dežavu yra naudojamas apibūdinant fenomeną, kuomet yra juntamas jausmas, kai atrodo, jog dabar juntamas potyris ar matomas vaizdas jau buvo mus aplankęs praeityje.
Aktualijos
Šalį ruošiasi palikti šviesiausi protai
Pastaruoju metu kylanti ksenofobijos banga ir intelektualų ignoravimas verčia Didžiosios Britanijos mokslininkus galvoti apie emigraciją.
ŽYMA
ZAPYŠKIS