penktadienis, vasario 26 d.
Aktualijos
Pensijos
Vyriausybė nepritarė 13-ajai pensijai
Vyriausybė nutarė nepritarti vadinamajai tryliktai pensijai – vienkartinei 200 eurų išmokai – ir teikia tokią išvadą Seimui. Socialinės apsaugos ir darbo
Anglijoje
May gali atidėti balsavimą dėl „Brexit“?
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May gali atidėti gruodžio 11-ąją parlamente numatytą balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo su Briuseliu, sekmadienį pranešė britų leidinys „The Sunday Times“.
Anglijoje
ES įspėjimas dėl „Brexit“
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier teigė, kad kitą savaitę dėl „Brexit“ susitarimo balsuosiančių Didžiosios Britanijos parlamentarų rankose bus sprendimas dėl jų šalies ateities.
Aktualijos
JK kilo grėsmė saugumui?
Didžiosios Britanijos karinėse bazėse paskelbtas aukščiausio lygmens saugumo įspėjimas. Tai nutiko po to, kai Rusijos televizijos komanda buvo pričiupta šnipinėjanti slaptoje Didžiosios Britanijos kibernetinio karo būstinėje.
Anglijoje
Paviešintas dokumentas, kuris neturėjo išvysti dienos šviesos
Didžiosios Britanijos vyriausybės vyriausiasis teisininkas perspėjo ministrus apie preliminarioje „Brexit“ sutartyje slypinčią „teisinę riziką“, sakoma jo konsultacijos tekste, kurį buvo priversta paviešinti Dauningo gatvė.
Anglijoje
Th. May blogos žinios
Didžiosios Britanijos vyriausybė sulaukė precedento neturinčio atkirčio iš įstatymų leidėjų dėl savo „Brexit“ planų, o šis žingsnis yra bloga lemiantis ženklas premjerei Theresai May, pradėjusiai debatus parlamente, nulemsiančius su Briuseliu suderėtos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties likimą.
Anglijoje
Daugėja vilčių, kad įvyks antras „Brexit“ referendumas
Didėjant nežinomybei dėl „Brexit“, Didžiojoje Britanijoje daugėja vilčių, kad bus surengtas antras referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES), tačiau yra ir didelių kliūčių – nuo datos pasirinkimo iki teisinių sunkumų abiejose Lamanšo pusėse.
Anglijoje
Th. May vyriausybė toliau byra
Didžiosios Britanijos universitetų ir mokslo ministras Samas Gyimah paskelbė atsistatydinantis dėl premjerės Theresos May „naivaus“ išstojimo iš Europos Sąjungos plano, tokiu būdu suduodamas dar vieną smūgį vyriausybės vadovės pastangoms prastumti „Brexit“ susitarimą parlamente.
Lietuva
Naujas viliotinis emigrantams
Vyriausybė patvirtino priemonių planą, kaip susigrąžinti į kitas šalis emigravusius gyventojus ir didinti gimstamumą.
Anglijoje
„Brexit“ bus smūgis JK ekonomikai, įspėja pasiruošti
Didžiosios Britanijos ekonomikai bus nepalankus bet koks išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) scenarijus, parodė trečiadienį paskelbta iždo tyrimo ataskaita.
Anglijoje
Tuskas prieš „Brexit“ viršūnių susitikimą prisiminė „Queen“ dainą apie draugystę
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas prieš šeštadienio vakare įvykusias derybas su Didžiosios Britanijos ministre pirmininke Theresa May prisiminė britų roko grupės „Queen“ dainą „Friends Will Be Friends“ („Draugai liks draugais“).
Pasaulis
Rusija pasišaipė iš Britanijos
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasišaipė iš britų sausumos pajėgų vado, pareiškusio, kad Rusija kelia didesnę grėsmę Didžiosios Britanijos saugumui nei „Islamo valstybė“ (IS).
Lietuva
May: „Brexit“ susitarimo projektas – „tinkamas susitarimas JK“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May (Tereza Mei) ketvirtadienį gyrė pasiektą „Brexit“ susitarimo dėl būsimų Londono ir Briuselio santykių projektą kaip „tinkamą susitarimą“ jos šaliai ir sakė, kad yra „pasiryžusi jį įgyvendinti“.
Aktualijos
Pigiausias namas rinkoje - galbūt tai Jūsų šansas
Pigiausias namas Britanijoje bus parduotas aukcione su pasiūlymais, prasidedančiais tik £ 1.
Anglijoje
„Brexit“ sutartis ir vėl pakibo ant plauko
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May nurodė šeštadienį grįšianti į Briuselį toliau tartis dėl savo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, likus parai iki planuojamo viršūnių susitikimo, per kurį turėtų būti pasirašyta „Brexit“ sutartis.
Anglijoje
Įspėjimas dėl ekonomikos reakcijos į „Brexit“
„Brexitas“ kelia pastebimą grėsmę ES ekonomikos augimui ateinančiais metais, pirmą 2019 m. Vokietijos biudžeto svarstymų dieną teigė šalies finansų ministras Olafas Scholzas.
Pramogos
Londonas pasisakė dėl galimo bendradarbiavimo su Rusija
Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministerija pareiškė, kad viena Rusijos bendrovė, kuriai patikėta rinkti prašymus dėl vizų suteikimo Maskvoje, „neturi absoliučiai jokios įtakos vizų išdavimo procesui“.
Anglijoje
Trečdalis JK vyriausybės narių pasisakė prieš „Brexit“ sutartį
Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May pateikto su Briuseliu suderinto „Brexit“ sutarties projekto nepalaikė net trečdalis jos kabineto narių, tačiau buvo pareikštas „kolektyvinis“ vyriausybės pritarimas šiam dokumentui, pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida.
Aktualijos
Studijavusiems JK teks gerokai papurtyti kišenes
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl mokesčių reformos padarinių Jungtinėje Karalystėje studijuojantiems lietuviams.
Anglijoje
Grįžo, bet mokesčius moka JK, taip daryti turėtų kiekvienas
Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai kaupti darbinę patirtį ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse. Tačiau dirbant užsienyje kaupiama ne tik darbo patirtis, bet ir darbo stažas bei įmokos į pensijų fondus. Tinklaraštis Euroblogas.lt domisi didelei daliai lietuvių aktualia tema: kas nutiks su jūsų pensija, jei per savo karjerą teks dirbti keliose ES šalyse.
ŽYMA
ZBIGNEVAS JEDINSKIS