penktadienis, rugpjūčio 19 d.
26 metų britas mirė gavęs AstraZeneca vakciną: istorijoje – daug neatsakytų klausimų
Alfa.lt
Scanpix
AstraZeneca

Praėjusių metų birželį 26 metų absolventas Jackas Hurnas, gavęs AstraZeneca Covid – 19 vakciną, mirė. Mirties priežastis – smegenyse susidarę kraujo krešuliai, pranešė Dailymail.co.uk.

Savaitę trukęs Birmingemo koronerio teismo tyrimas atskleidė, jog bendrosios praktikos gydytojas informavo J. Hurną apie tai, kad jo amžiaus grupėje kraujo krešulių susidarymo rizika yra vienas iš 250 tūkst., o Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnyba, remiantis naujausiais duomenimis, apskaičiavo, kad yra viena iš 50 tūkst.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad jaunuolis nusprendė paskiepyti pirmąją AstraZeneca vakcinos doze 2021 m. gegužės 29 d., sužinojęs, jog šiuo metu sandėlyje nėra „Pfizer“ skiepų. Per kelias dienas nuo vakcinavimosi J. Hurnas pradėjo kęsti galvos skausmus, galiausiai, mirė. Anot gydytojų. staigią jaunuolio mirtį išprovokavo smegenyse susiformavę kraujo krešuliai.

Mirus J. Hurnui, Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba patarė jaunesniems nei 40 metų pacientams siūlyti alternatyvą AstraZeneca vakcinai.

Rašant nuosprendį Birmingamo rajono koronerė Emma Brown sakė: „Sutariama, jog J. Hurnas žinojo apie skiepijimosi riziką, kuri buvo viena iš 250 tūkst. Kaip tik tuo metu Jungtinis vakcinų ir imunizacijos komitetas patarė jaunesniems nei 40 metų asmenims, neturintiems pagrindinių ligų, skiepytis kita nei AstraZeneca Covid-19 vakcina. Dėl to, galima sakyti, jog J. Hurnui nebuvo suteikta visa informacija, reikalinga pagrįsto sprendimo priėmimui. Būtent komplikacijų rizika jo amžiaus grupei buvo neįvertinta.“

Sugniuždyta J. Hurno šeima dėl sūnaus mirties ketina imtis teisinių veiksmų.

2022 05 28 15:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt