šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
59-oji Ukrainos karo diena: naujausios žinios iš fronto
Alfa.lt
BNS
Twitter
Karas Ukrainoje

22:00 Dnipropetrovsko srityje Ukrainos kariai numušė priešo nepilotuojamą orlaivį. Apie tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos spaudos tarnyba.

21:10 JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Pentagono vadovas Lloydas Austinas sekmadienį, kai Rusijos karas prieš Ukrainą įžengs į trečiąjį mėnesį, lankysis Kijeve, pranešė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

20:39 Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį vėl paragino su juo susitikti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, siekiant „užbaigti karą“.

„Manau, kad tas, kas pradėjo šį karą, sugebės jį ir užbaigti“, – sakė V. Zelenskis per spaudos konferenciją, surengtą metro stotyje Ukrainos sostinės centre.

Ukrainiečių lyderis pridūrė, kad „nebijotų susitikti“ su V. Putinu, jei toks susitikimas padėtų pasiekti taikos susitarimą tarp Maskvos ir Kyjivo.

Tačiau V. Zelenskis perspėjo, kad jo šalis pasitrauks iš taikos derybų, jei rusų pajėgos nukaus apsiausto Mariupolio uostamiesčio metalurgijos įmonėje „Azovstal“ įsitvirtinusius ukrainiečių karius. Prezidentas taip pat perspėjo Kremlių užimtose pietinėse teritorijose nerengti referendumų dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos.

„Jei mūsų vyrai bus nužudyti Mariupolyje ir jei šie pseudoreferendumai bus organizuojami Chersono srityje, Ukraina pasitrauks iš bet kokio derybų proceso“, – pareiškė V. Zelenskis.

20:03 Karinė administracija patvirtina 6 civilių sužalojimus dėl Rusijos okupantų apšaudymo, taip pat 3 gyventojų žūtį Chuguevo ir Dergačio apylinkėse.

19:10 Odesą apšaudžius raketomis, daugiaaukštis pastatas skendėjo liepsnose, tačiau gelbėtojams pavyko su gaisru susidoroti.

18:49 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabas teigia, kad Rusijos kariuomenė ruošiasi pulti Severodonetską ir sutelkia savo pajėgas Popasnos ir Rubižnės miestų užėmimui.

18:10 Odesoje per okupantų raketų apšaudymą žuvo 5 žmonės, tarp žuvusiųjų – trijų mėnesių kūdikis, dar 18 ukrainiečių buvo sužeisti.

„Penki Ukrainos piliečiai žuvo, dar 18 buvo sužeisti. Tai tik tie, kuriuos pavyko rasti – jų tikriausiai bus daugiau, – platformoje „Telegram“ paskelbė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas. – Tarp žuvusiųjų yra trijų mėnesių kūdikis.“

17:36 Mariupolio mero patarėjas pranešė, kad Rusijos okupantai sužlugdė planus iš apgulto Mariupolio evakuoti apie 200 moterų ir vaikų, motyvuodami „ukrainiečių nacionalistų apšaudymu“.

17:20 Centrinė žvalgybos valdyba praneša apie dviejų Rusijos generolų likvidavimą Chersono srityje.

16:50 Rusija smogė Odesai raketomis iš Kaspijos jūros. Dvi raketos buvo numuštos Ukrainos karo pajėgų, tačiau kitos dvi pataikė į karinį objektą ir gyvenamuosius pastatus.

16:38 Ukrainos Lvivo srities gubernatorius Maksymas Kozyckis penktadienį paskelbė komendanto valandą, įsigaliosiančią šiame vakariniame regione nuo ortodoksų Velykų nakties.

16:30 Luhansko srities valstybės administracijos vadovas Sergijus Gajdaj platformoje „Telegram“ pranešė, kad Zoloto mieste rusų sviediniai pataikė į gyvenamuosius pastatus. Pirminiais duomenimis du asmenys žuvo, yra ir sužeistų.

16:10 Rytinės Charkivo srities administracijos vadovas Olehas Sinjehubovas platformoje „Telegram“ pranešė, kad ukrainiečių kariai po įnirtingų mūšių atkovojo tris kaimus netoli Rusijos sienos.

„Mūsų daliniai išstūmė rusų karius iš Bezrukų, Slatynės ir Prudiankos gyvenviečių“, – parašė jis ir pridūrė, kad ukrainiečių pajėgos „įsitvirtino savo pozicijose“.

15:54 Kijeve kaukiant pavojaus sirenoms bus apribotas traukinių judėjimas metro.

15:38 Vokietijos finansų ministras pranešė, jog Vokietija padės Ukrainai, jei tai nekels pavojaus valstybės saugumui.

15:20 Odesoje girdimi sprogimai: gauta pranešimų apie raketų ataką ir gaisrą. Apie tai pranešė portalas „Suspline“.

15:11 Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą beveik 3 mln. pabėgo į Lenkiją.

14:14 Ukrainos skautai gavo dar vieną karo nusikaltėlių iš Rusijos sąrašą. Pranešė Ukrainos gynybos ministerija.

14:06 Vaikai iš Mariupolio yra išvežami į Vladivostoko meriją.

13:47 Rusija platina melą apie cheminio ar biologinio ginklo atakas Ukrainoje.

13:39 „Экономическая правда“ duomenimis, per Velykas gali suaktyvėjo priešo kibernetinės atakos.

13:36 Mariupolio merijoje mirė dvi jaunos teatro aktorės. Apie tai pranešė Mariupolio mero patarėjas Piotras Andriuščenka.

13:20 Ukrainos kultūros ministerija užfiksavo daugiau nei 240 Rusijos karo nusikaltimų kultūros paveldui Ukrainoje. Apie tai pranešė kultūros ministras Aleksandras Tkačenka.

12:41 Rusai apšaudė pasieniečius Černigovo srityje.

12:06 Rusų okupanatai tvarko Mariupolio dramos teatro griuvėsius, žuvusiųjų ukrainiečių kūnai yra išvežami į tranšėją.

11:30 Ukrainiečiai sugrįžta namo: ilgos eilės Lenkijos pasienyje.

10:57 Komendanto valanda sugrąžinti Kijyvo regione.

10:09 Dėl galimų provokacijų per Velykas, pratesiama komendanto valanda Nikolajeve.

09:37 Rusų okupantai pateko į vandens siurblinę – keli Luhansko srities miestai liko be vandens.

09:31 Anot Bučos mero Anatolijaus Fedoruko, kas trečias Kijevo srityje žuvęs žmogus yra iš Bučos.

09:02 Nuo okupantų jau yra nukentėję daugiau nei 595 vaikai.

08:34 Rusai apšaudė Popasnają: 2 žmonės žuvo. Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka informavo, kad per Rusijos pajėgų apšaudymus penktadienį regione žuvo mažiausiai trys civiliai gyventojai ir dar septyni buvo sužeisti.

07:07 Donetsko srityje rusų kariai apsupo visą frontą liniją. „Bučos budeliai“ pasitraukė prie Iziumo.

06:22 Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovai kitą savaitę vyks Černobylio atominę elektrinę.

05:43 Rusai galėjo naudoti ašarines dujas su cheminėmis medžiagomis Mariupolyje, praneša ESBO.

2022 04 23 08:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt