trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Australijos rinkimų pirmieji rezultatai intrigos neišsklaidė
BNS
Unsplash
Australijos vėliava

Australijoje šeštadienį įvykusių nacionalinių rinkimų pirminiai balsų skaičiavimo rezultatai neatskleidė kurios nors politinės stovyklos pranašumo, todėl tikėtina, kad iki pat šio proceso pabaigos išliks intriga, ar valdžioje liks premjero Scotto Morrisono konservatyvi vyriausybė, nors apklausos rodė, kad tolesnius trejus metus šaliai veikiau vadovaus centro kairieji leiboristai.

Opozicinės Leiboristų partijos lyderis Anthony Albanese'is per šešių savaičių kampaniją tapo favoritu, galinčiu atvesti savo politinę jėgą į valdžią pirmąsyk nuo 2007-ųjų. Tačiau per 2019 metų rinkimus apklausos taip pat rodė opoziciją įgijus pranašumą, bet S. Morrisonas tąsyk sugebėjo išplėšti pergalę savo koalicijai.

Šiuo metu S. Morrisono Liberalų partijos ir jos partnerės Nacionalinės partijos koalicija turi tik 76 vietų daugumą 151 vietos Atstovų Rūmuose.

Atrodo, kad mažosios partijos ir nepriklausomi kandidatai atėmė šiek tiek balsų iš pagrindinių veikėjų, todėl didėja tikimybė, kad susiformuos „pakibęs“ parlamentas ir bus paskirta mažumos vyriausybės.

Pirmosios rinkimų apylinkės šalies rytų pakrantėje užsidarė 18 val. vietos (11 val. Lietuvos) laiku. Vakarų pakrantėje balsavimas baigėsi dviem valandomis vėliau.

Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos apie pusė iš 17 mln. Australijos rinkėjų balsavo paštu arba iš anksto, todėl balsų skaičiavimas gali sulėtėti.

Šalyje balsuoti yra privaloma. Per ankstesnius rinkimus savo valią pareiškė 92 proc. registruotų rinkėjų.

Išankstinis balsavimas, kuriame galėjo dalyvauti rinkėjai, dėl darbo ar kelionių negalintys atiduoti balso pagrindinę rinkimų dieną, prasidėjo prieš dvi savaites. Australijos rinkimų komisija dar dvi savaites priiminės paštu išsiųstus balsalapius.

Vyriausybė penktadienį pakeitė taisykles, kad koronavirusu užsikrėtę žmonės galėtų balsuoti telefonu.

Per vėliausius rinkimus 2019 metais konservatorių koalicija gavo 51,5 proc., o leiboristai – 48,5 proc. balsų. Šie rezultatai buvo visiškai priešingi, nei prognozavo penkios pagrindinės visuomenės apklausos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 21 15:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt