trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
„Blue Origin“ surengė penktą kosmoso turistų skrydį į kosmosą
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka

Privati JAV aerokosminių technologijų bendrovė „Blue Origin“, priklausanti milijardieriui Jeffui Bezosui, šeštadienį surengė penktą raketos „New Shepard“ suborbitinį 10 minučių skrydį su šešiais kosmoso turistais.

Baltas erdvėlaivis 8 val. 26 min. vietos (15 val. 26 min. Lieutuvos) laiku riaumodamas pakilo iš dykumos Teksaso vakaruose.

Raketai pakilus į kosmosą jos įgula šūkavo iš džiaugsmo, rodė „Blue Origin“ organizuota vaizdo transliacija internetu.

Tarp įgulos narių buvo 26 metų Katya Echazarreta, kuri tapo jauniausia kada nors į kosmosą pakilusia amerikiete moterimi. Gvadalacharoje gimusi moteris taip pat yra pirmoji į kosmosą pakilusi meksikietė.

Jis skrydį finansavo programa „Space for Humanity“, kuri siekia suteikti daugiau galimybių paprastiems žmonėms pakilti į kosmosą. Ji buvo atrinkta iš 7000 kandidatų.

Tarp įgulos narių taip pat buvo pirmas į kosmosą pakilęs brazilas Victoras Correa Hespanha, o taip pat verslininkai Hamishas Hardingas, Jaisonas Robinsonas, Victoras Vescovo ir Evanas Dickas.

Tokių kelionių į kosmosą bilietų kaina yra laikoma paslaptyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 06 05 19:39
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt