trečiadienis, rugpjūčio 17 d.
Britų užsienio reikalų sekretorė: JK rengia naujas sankcijas Rusijai, kad „nebūtų kur slėptis“
BNS
Twitter@TrussLiz
Liz Truss

Jungtinė Karalystė, siekdama atgrasyti Maskvą nuo invazijos į Ukrainą, kitą savaitę pristatys naujų sankcijų Rusijai projektą, apimsiantį daug daugiau ekonominių taikinių, sekmadienį sakė britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Pasak jos, pagal projektą bus numatyta daugiau sankcijų įrankių, kad būtų galima taikytis į „bet kokią su Kremliaus interesais susijusią kompaniją ir režimą Rusijoje“.

„Putino oligarchams nebus kur slėptis“, – televizijai „Sky News“ sakė L. Truss.

„Paskelbsiu patobulintą įstatymą dėl sankcijų, kad galėtume taikytis į daugiau Rusijos interesų, tiesiogiai svarbių Kremliui. Šis įstatymo projektas... sudaro galimybes taikytis į daug įvairesnius taikinius“, – sakė ji.

Rusijos ir Vakarų santykiai yra žemiausiame taške nuo Šaltojo karo laikų, Maskvai prie Ukrainos sienų dislokavus dešimtis tūkstančių karių.

Jungtinė Karalystė, reaguodama į augantį „Rusijos priešiškumą“ Ukrainos atžvilgiu, rengiasi pasiūlyti NATO „didelį“ karių, ginklų, karo laivų ir lėktuvų dislokavimą Europoje, šeštadienį paskelbė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

L. Truss sekmadienį įspėjo, kad sąjungininkės Europoje privalo išlikti vieningos kalbant apie Maskvos atgrasymą ir teikti prioritetą „laisvės ir demokratijos gynimui“, o ne „artimiausiems finansiniams klausimams“.

Atrodo, kad Vokietija užima „daug griežtesnę“ poziciją dėl prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“, pažymėjo L. Truss.

„Negalime teikti pirmenybės trumpalaikiams ekonominiams interesams nepaisydami ilgalaikio laisvės ir demokratijos išlikimo Europoje. Mums visiems reikia priimti sunkų sprendimą“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 01 30 15:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt