trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
ES lyderiai paragino oro bendroves aplenkti Baltarusiją
BNS
Pixabay.com
Europos Sąjunga

Europos Sąjungos lyderiai pirmadienį pasmerkė Baltarusijos įvykdytą priverstinį keleivinio lainerio nutupdymą ir juo skridusio opozicijos aktyvisto Ramano Pratasevičiaus bei jo draugės Sofijos Sapegos sulaikymą, taip pat paragino Bendrijos oro bendroves vengti Baltarusijos oro erdvės.

Pranešime, paskelbtame Briuselyje vykstant ES viršūnių susitikimui, sakoma, kad Europos Vadovų Taryba „griežtai smerkia „Ryanair“ lėktuvo priverstinį nutupdymą Minske 2021 metų gegužės 23 dieną sukeliant pavojų aviacijos saugumui“, taip pat Baltarusijos tarnybų įvykdytą „žurnalistų Ramano Pratasevičiaus ir Sofijos Sapegos sulaikymą“, taip pat nurodė, kad Bendrija turėtų kuo greičiau apsvarstyti naujas tikslines ekonomines sankcijas Minsko režimui.

ES lyderiai pareikalavo, kad abu sulaikytieji, skridę iš Atėnų į Vilnių, būtų „nedelsiant paleisti ir kad būtų užtikrinta jų judėjimo laisvė“, sakoma pranešime.

Jie taip pat paragino Tarptautinę civilinės aviacijos organizaciją (ICAO) skubiai ištirti šį „beprecedentį ir nepriimtiną incidentą“.

Visos ES įsikūrusios oro bendrovės raginamos vengti skrydžių Baltarusijos oro erdvėje, sakoma lyderių pranešime.

Be to, ES Taryba raginama „priimti būtinų priemonių, kad būtų uždrausti Baltarusijos avialinijų skrydžiai ES oro erdvėje ir uždaryta prieiga prie ES oro uostų reisams, aptarnaujamiems tokių oro bendrovių“.

ES lyderiai išreiškė solidarumą su Latvija, Baltarusijai priėmus sprendimą išsiųsti beveik visus šios Baltijos šalies ambasados Minske darbuotojus dėl incidento Rygoje, kai oficiali Baltarusijos vėliava buvo pakeista istorine baltos ir raudonos spalvų baltarusių vėliava.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 25 06:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt