šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Išradingi britai: „Zelenskio“ degtinė renka paramą Ukrainai
Alfa.lt
Evening Standard
„Zelenskio“ degtinė

Jungtinėje Karalystėje į parduotuvių lentynas atkeliavo mėlyna ir geltona etikete bei Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio profiliu papuošta „Zelenskio“ degtinė. Kaip rašo britų dienraštis „Evening Standard“, tokiu būdu verslininkas Tobias Reichmuthas ir kovą iš Kyjivo pabėgusi ukrainietė Anastasija Rosinina renka pinigus Ukrainai remti.

Tviterio grotažyme „gerk už taiką“ pažymėto degtinės butelio kaina – 29,9 svaro (36 eurai). Be paramos Ukrainai, 5 svarai (6 eurai) nuo kiekvieno butelio keliaus į pasirinktos nevyriausybinės organizacijos sąskaitą.

T. Reichmutas „Evening Standard“ pasakojo taip bandęs numalšinti karui prasidėjus kilusį bejėgiškumo jausmą. „Kaip verslininkas klausiau savęs, kaip nuo to bejėgiškumo jausmo išsivaduoti ir ko nors imtis“, – teigė jis.

Įkūrėjams naują įmonę įkurti ir paleisti orginalų produktą užtruko aštuonias dienas. Nors degtinė dažnai asocijuojama su Rusija ir dėl to pirkėjai šio gėrimo vis labiau atsisako, nuo pardavimų pradžios už parduodamą „Zelenskio“ degtinę jau surinkta 30 tūkst. svarų (36 tūkst. eurų), kurie paaukoti vaikų ligoninei Kyjive ir vienai nevyriausybinei organizacijai, padedančiai vaikų turintiems mažų pajamų ukrainiečiams.

„Zelenskio“ degtinė gaminama Vokietijoje ir Šveicarijoje, įmonės įkūrėjai tikisi, kad per metus pavyks parduoti milijoną butelių. Šiuo metu jos nusipirkti galima Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Šveicarijoje, bet planuojama pardavimus išplėsti ir į daugiau šalių.

2022 04 16 13:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt