antradienis, rugsėjo 27 d.
Izraeliui sugriežtinus reikalavimus dėl „žaliojo paso“, šalyje kilo protestų
BNS
Pixabay
Izraelio vėliava

Izraelis sekmadienį sugriežtino reikalavimus dėl „žaliojo paso“ – į viešas uždaras patalpas bus įleidžiami tik nuo COVID-19 revakcinuoti arba neseniai nuo ligos pasveikę asmenys.

Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomas „žaliojo paso“ – skaitmeninio skiepų nuo COVID-19 pažymėjimo – atnaujinimas neapsiėjo be techninių problemų, milijonams izraeliečių bandant iš naujo atsisiųsti skaitmeninį dokumentą, leisiantį jiems lankytis parduotuvėse, restoranuose, kultūros renginiuose, sporto klubuose ir kituose uždarose patalpose vyksiančiuose renginiuose.

Nuo sekmadienio įsigaliojo naujas reikalavimas, kad „žaliąjį pasą“ gali gauti asmenys, gavę pastiprinančiąją vakcinos dozę arba antrą vakcinos dozę ne seniau nei prieš pusę metų arba ne seniau nei prieš pusę metų persirgę COVID-19.

Šie reikalavimai reiškia, kad skiepų nuo COVID-19 pasas artimiausiomis dienomis nustos galioti beveik 2 mln. šalies gyventojų. Vyriausybės speciali COVID-19 ekspertų komisija sekmadienį turėtų susirinkti ir aptarti suvaržymus.

Daug izraeliečių visoje šalyje protestavo prieš „žaliųjų pasų“ sistemą. Protestuotojų automobilių kolonos sekmadienio rytą užkimšo kelius, daugeliui izraeliečių po svarbių žydų švenčių grįžtant į darbus.

Protestuotojų teigimu, ši sistema – tam tikra priverstinės vakcinacijos forma.

„Mes kategoriškai pasisakome prieš bet kokį priverstinį skiepijimą, bet kokį priverstinį gydymą ir kategoriškai prieštaraujame, kad mūsų vaikams ir vaikaičiams būtų daroma tai, kam mes nepritariame“, – sakė viena akcijos dalyvių Sarah Felt, protestavusi pagrindiniame Jeruzalę ir Tel Aviva jungiančiame greitkelyje.

Šių metų pradžioje Izraelis suskubo pradėti suaugusių šalies gyventojų skiepijimą, sudaręs susitarimą su „Pfizer“ dėl medicininių duomenų perdavimo mainais į pastovų skiepų dozių tiekimą.

Šią vasarą Izraelis pradėjo aktyvią revakcinacijos kampaniją, siekdamas sustiprinti mažėjantį vakcinų veiksmingumą savo populiacijoje. Daugiau nei 60 proc. Izraelio gyventojų yra gavę po dvi „Pfizer/BioNTech“ vakcinos dozes, o beveik 3,5 milijono iš 9,3 milijono Izraelio piliečių jau yra revakcinuoti. Tačiau mažiausiai dar 2 mln. gyventojų yra gavę tik po dvi skiepo dozes ir dėl naujų pakeitimų dauguma jų neteks „žaliojo paso“.

Pastaraisiais mėnesiais Izraelyje padaugėjo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, sekmadienį daugiau nei 70 proc. iš 588 sunkiai koronavirusu susirgusių pacientų, gydomų Izraelio ligoninėse, yra neskiepyti asmenys.

Ministerija sekmadienio rytą paskelbė pareiškimą, kad dėl didelio vartotojų antplūdžio „žaliojo paso“ interneto svetainėje ir programėlėje anksčiau išduoti pažymėjimai galios dar kelias artimiausias dienas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 03 14:55
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt