trečiadienis, spalio 5 d.
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi Kyjive susitiko su V. Zelenskiu
BNS
Scanpix
N. Pelosi susitinka su V. Zelenskiu

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi Kyjive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuriam išreiškė paramą Ukrainos „kovai už laisvę“, sekmadienį pranešė JAV ir Ukrainos pareigūnai.

„Manome, kad lankomės čia tam, kad padėkotume jums už jūsų kovą už laisvę. Esame ties laisvės siena ir jūsų kova yra kova už kiekvieną. Pasižadame remti jus tol, kol ši kova bus užbaigta“, – pareiškė ji V. Zelenskiui, kaip matyti Ukrainos prezidentūros paskelbtame vaizdo įraše.

Ankstų sekmadienio rytą paskelbtame vaizdo įraše matyti, kad N. Pelosi per vizitą Ukrainos sostinėje lydėjo Kongreso delegacija, kurioje buvo, be kita ko, kongresmenai Jasonas Crow, Jimas McGovernas ir Adamas Schiffas.

V. Zelenskis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Dėkoju Jungtinėms Valstijoms už pagalbą ginant mūsų valstybės suverenumą ir teritorinį vientisumą.“

„Jungtinės Valstijos pirmauja teikiant didelę paramą Ukrainai jos kovoje su Rusijos agresija“, – parašė Ukrainos prezidentas.

Apie JAV Atstovų Rūmų pirmininkės ir Kongreso delegacijos vizitą anksčiau nebuvo skelbta.

„Mūsų delegacija didžiuodamasi perdavė žinią, kad rengiama papildoma amerikiečių parama, nes mes toliau dirbame siekdami prezidento [Joe] Bideno prašymą dėl finansavimo įforminti teisės aktų rinkinyje“, – rašoma N. Pelosi biuro paskelbtame pranešime.

JAV prezidentas J. Bidenas praėjusią savaitę pasiūlė Kongresui išskirti dar 33 mlrd. dolerių (beveik 31,5 mlrd. eurų) pagalbos Ukrainai, besistengiančiai atremti Rusijos invaziją.

Jis taip pat apžvelgė siūlomą naują įstatymų paketą, kuris leistų panaudoti Rusijos oligarchų turtą, konfiskuotą pagal beprecedentes sankcijas, išmokėti kompensacijoms Ukrainai už Maskvos karinės invazijos padarytą žalą.

„Kai grįšime į Jungtines Valstijas, turėsime dar daugiau informacijos, būsime pasisėmę didelio įkvėpimo ir pasirengę daryti tai, ko reikia siekiant padėti Ukrainos žmonėms, ginantiems demokratiją savo tautos ir viso pasaulio labui“, – rašoma N. Pelosi biuro pranešime.

Praėjusį mėnesį Kyjive lankėsi JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 01 11:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt