antradienis, rugsėjo 27 d.
JAV minint atakų metines, Rusija sako esanti pasiruošusi drauge kovoti prieš terorizmą
BNS
REUTERS
Vašingtonas

Rusija šeštadienį pareiškė, kad yra pasiruošusi atnaujinti antiteroristinį bendradarbiavimą su Jungtinėmis Valstijomis, šiai šaliai minint 20-ąsias Rugsėjo 11-osios atakų metines.

Ambasadorius Anatolijus Antonovas pareiškime, kurį paskelbė Maskvos diplomatinė atstovybė Vašingtone, sakė, kad Rusija sielvartauja kartu su JAV ir siūlo atnaujinti bendradarbiavimą kovojant su terorizmu, nepaisant daugybės dvišalių santykių problemų.

Maskvos pasiuntinys pareiškė, kad Rusija yra pasirengusi atnaujinti dvišalį dialogą dėl kovos su terorizmu, kuris buvo vykdomas globojant Užsienio reikalų ministerijoms 2018–2019 metais.

„Rusijos pusė yra pasirengusi atgaivinti minėtą formatą. Tai natūralus mūsų prioritetas“, – sakoma A. Antonovo pareiškime, paskelbtame Rusijos ambasados ​​feisbuko puslapyje. „Turėtume atmesti visus prieštaravimus bei ginčus ir bendradarbiauti ne tik Rusijos ir JAV, bet ir visos žmonijos saugumo ir klestėjimo labui“, – pridūrė jis. Rusija, pasak A. Antonovo, buvo dėkinga Jungtinėms Valstijoms už tai, kad jos pasidalino informacija, padėjusia užkirsti kelią išpuoliams Sankt Peterburge 2017 ir 2019 metais.

Problematiški dvišaliai santykiai dar labiau pablogėjo, kai Joe Bidenas tapo prezidentu ir padidino spaudimą Kremliui.

Liepą Rusija formaliai JAV pavadino „nedraugiška valstybe“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė, kad iškvietė JAV ambasadorių šalyje Johną Sullivaną dėl JAV technologijų bendrovių „kišimosi į rinkimus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 11 19:46
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt