pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
JAV žvalgyba: galbūt niekada nepavyks nustatyti COVID-19 kilmės
Alfa.lt
Scanpix
COVID-19 greitasis testas

JAV žvalgybos agentūros teigia, kad galbūt niekada negalės nustatyti COVID-19 kilmės, tačiau padarė išvadą, kad jis nebuvo sukurtas kaip biologinis ginklas.

Atnaujindamas viruso pradžios įvertinimą, JAV Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuras atkreipė dėmesį, kad perdavimas iš gyvūno žmogui ir nutekėjimas laboratorijoje yra tikėtinos jo plitimo hipotezės, tačiau nebuvo pakankamai informacijos, kad būtų galima padaryti galutinę išvadą.

Išvadose teigiama, kad žvalgybos bendruomenė tebėra susiskaldžiusi dėl labiausiai tikėtinos viruso kilmės. Keturios agentūros „mažu pasitikėjimu“ įvertino, kad tai kilo nuo užkrėsto gyvūno ar susijusio viruso.

Tačiau viena agentūra yra „vidutiniškai įsitikinusi“, kad pirmoji žmogaus infekcija greičiausiai buvo laboratorinės avarijos, kuri buvo susijusi su Uhano virusologijos instituto eksperimentavimu ar gyvūnų apdorojimu, rezultatas.

Ataskaitoje taip pat skelbiama, kad Kinijos pareigūnai nežinojo apie viruso egzistavimą prieš pradinį COVID-19 protrūkį Uhano mieste 2019 m. pabaigoje. Tačiau rašoma, kad Kinija ir toliau trukdo pasauliniam tyrimui ir atsisako dalintis informacija.

Kinijos valdžios institucijos ankstyvuosius COVID-19 atvejus susiejo su jūros gėrybių rinka Uhane, todėl mokslininkai iškėlė teoriją, kad virusas pirmą kartą žmonėms buvo perduotas iš gyvūnų.

Tačiau anksčiau šiais metais JAV žiniasklaidos pranešimuose buvo pasiūlyta vis daugiau įrodymų, kad virusas galėjo atsirasti iš Uhabo laboratorijos dėl atsitiktinio nutekėjimo.

Gegužę prezidentas J. Bidenas įsakė žvalgybos pareigūnams ištirti viruso kilmę, įskaitant laboratorijos nutekėjimo teoriją, kurią Kinija atmeta.

Reaguodama į žvalgybos ataskaitą, Kinijos ambasada Vašingtone „Reuters“ sakė: „JAV žingsniai pasikliauti savo žvalgybos aparatu, o ne mokslininkais, siekiant atsekti COVID-19 kilmę, yra visiškas politinis farsas.“

„Mes remiame mokslu pagrįstas pastangas nustatyti kilmę ir toliau aktyviai dalyvausime. Tačiau mes griežtai nepritariame bandymams politizuoti šią problemą“, – pasidalijo Kinijos ambasada.

2021 10 30 19:45
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt