antradienis, rugpjūčio 16 d.
JK įspėja: negalima „normalizuoti santykių“ su V. Putinu
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Vakarai neturi bandyti „normalizuoti santykių“ su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu po jo invazijos į Ukrainą, šeštadienį sakė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Dabartinę krizę jis pavadino „lūžio tašku pasauliui“.

„Pasaulyje yra žmonių, sakančių, kad mums geriau tartis su tironija... Manau, kad jie smarkiai klysta“, – sakė britų lyderis Konservatorių partijos suvažiavimui Blakpule Anglijos šiaurės vakaruose.

„Bandyti vėl normalizuoti santykius su Putinu po šito, kaip darėme 2014 metais, reikštų vėl daryti lygiai tą pačią klaidą... Tai lūžio taškas pasauliui ir pasirinkimo akimirka. Tai pasirinkimas tarp laisvės ir priespaudos“, – sakė jis.

Jo užsienio reikalų sekretorė Liz Truss šeštadienį įspėjo, kad taikos derybos karui Ukrainoje užbaigti gali būti „dūmų uždanga“ radikalesniems Rusijos kariniams manevrams.

Ji laikraščiui „The Times“ sakė, kad „labai skeptiškai“ vertina derybų sėkmės galimybes.

„Matome bandymą padaryti erdvės rusams persigrupuoti. Jų invazija nevyksta pagal planą“, – sakė ji.

„Baiminuosi, kad derybos yra dar vienas bandymas atitraukti dėmesį ir sukurti dūmų uždangą. Nemanau, kad jau esame pasiekę derybų tašką“, – pridūrė L. Truss.

Jos komentarai atkartoja britų žvalgybos vertinimą, kad V. Putinas gali imtis „vis radikalesnių veiksmų“, nors ir taip jau buvo „pasibaisėtinų žiaurių nusikaltimų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 19 18:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt