antradienis, rugpjūčio 16 d.
JK siekia supaprastinti sankcijų taikymo Rusijos oligarchams tvarką
BNS
Unsplash
Londonas

Jungtinė Karalystė ketina supaprastinti sankcijų taikymo Rusijos oligarchams ir jų derinimo su ES bei JAV procesą, reaguodama į Maskvos invaziją į Ukrainą, šeštadienį pranešė vyriausybė.

JK sulaukė daug kritikos, kad dėjo nepakankamai pastangų apriboti oligarchams galimybę naudotis neteisėtai įgytais turtais, kuris dažnai investuojamas į prabangų nekilnojamąjį turtą Londone, populiariame tarp rusų turtingųjų.

Į Ekonominių nusikaltimų įstatymo projektą bus įtrauktos pataisos, „siekiant susidoroti su korumpuotu elitu ir padidinti spaudimą [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino režimui“, sakoma pranešime. Vyriausybė pageidauja, kad Bendruomenių rūmai šį teisės aktą patvirtintų pirmadienį.

Iždo ekonomikos sekretorius Johnas Glenas šeštadienį pareiškė, kad pataisos „leis imtis griežtesnių ir greitesnių veiksmų“ taikant sankcijas.

„Stengiamės, kad būtų lengviau gauti teisinį pagrindą imtis veiksmų šių asmenų atžvilgiu. Manome, kad šie pakeitimai lems proveržį“, – radijui BBC kalbėjo J. Glenas.

„Esant tokiai situacijai, turime ieškoti, kaip galėtume greičiau priimti šiuos sprendimus“, – pridūrė jis.

Pataisos „leis JK greičiau koordinuoti veiksmus su atskiromis mūsų sąjungininkėmis, tokiomis kaip JAV, Kanada ir ES, taikant skubias sankcijų įvedimo procedūras“, mano vyriausybė. Londonas anksčiau buvo kritikuojamas, kad sankcijų sąrašai ne visada būna suderinti.

Taip pat ketinama sutrumpinti terminą, per kurį užsienio bendrovės privalės įregistruoti savo tikruosius savininkus, nuo 1,5 metų iki šešių mėnesių, „kovojant su pinigų plovimu per nuosavybę Jungtinėje Karalystėje“.

Pasak vyriausybės, įstatymo projekto patvirtinimas pirmadienį bus „spartinamas“ per Bendruomenių rūmus, siekiant, kad projektas „kuo greičiau“ taptų įstatymu.

JK jau patvirtino virtinę sankcijų Rusijos oligarchams, bankams ir verslui, taip pat uždraudė Rusijos lėktuvams ir laivas patekti į oro uostus ir uostus dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 05 13:33
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt