antradienis, rugpjūčio 16 d.
Jungtinė Karalystė paragino visus savo piliečius palikti Afganistaną
BNS
Scanpix

Jungtinė Karalystė penktadienį paragino visus savo piliečius nedelsiant išvykti iš Afganistano dėl „blogėjančios saugumo padėties“, intensyvėjant kautynėms tarp Talibano ir vyriausybės pajėgų.

Britanijos užsienio reikalų ministerija savo tinklalapyje atnaujino rekomendaciją keliautojams, ragindama susilaikyti nuo bet kokių kelionių į Afganistaną.

„Visiems Britanijos piliečiams Afganistane rekomenduojama dabar pat išvykti komercinėmis priemonėmis. Jeigu tebesate Afganistane, jums rekomenduojama išvykti dabar komercinėmis priemonėmis dėl blogėjančios saugumo padėties“, – sakoma pranešime.

Britai taip pat buvo perspėti nesikliauti galimybe būti evakuotiems specialiais reisais. Ministerija pabrėžė galinti suteikti tik „itin ribotą“ pagalbą.

Talibanas pradėjo didelio masto puolimą, kai iš Afganistano po beveik du dešimtmečius trukusio konflikto baigiama išvesti paskutines JAV vadovaujamas užsienio pajėgas.

„Labai tikėtina, kad teroristai mėgins surengti atakų Afganistane. Specifiniai atakų metodai vystosi ir tampa vis išmoningesni“, – perspėjo JK užsienio reikalų ministerija.

Šiuo metu Talibanas kontroliuoja didžiąją dalį Afganistano kaimiškų teritorijų ir kaunasi su vyriausybės pajėgomis dėl kelių miestų, įskaitant Heratą, esantį netoli vakarinės sienos su Iranu, ir Laškar Ga bei Kandaharą pietuose.

Penktadienį islamistai kovotojai pirmąkart užėmė provincijos sostinę nuo jų naujausio puolimo pradžios gegužę.

Pietinės Nimrūzo provincijos sostinė Zarandžas į talibų rankas perėjo „be kovos“, naujienų agentūrai AFP sakė provincijos gubernatoriaus pavaduotoja Roh Gul Khairzad.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 07 08:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt