antradienis, rugpjūčio 16 d.
Jungtinėje Karalystėje uosto darbininkai atsisakė iškrauti rusišką naftą iš tanklaivio
BNS
Pexels

Jungtinėje Karalystėje uosto darbininkai šeštadienį atsisakė iškrauti rusišką naftą iš tanklaivio ir paragino vyriausybę panaikinti sankcijų „spragą“, leidžiančią laivams, plaukiojantiems su užsienio vėliavomis, tiekti naftos produktus iš Rusijos.

Šiuo metu naftos produktų tanklaivis „Seacod“ yra prišvartuotas netoli Stanlou naftos perdirbimo gamyklos šiaurės vakarų Anglijoje. Pasak profsąjungos, šiam kroviniui netaikomas Rusijos laivams taikomas draudimas įplaukti į šalies uostus, nes tanklaivis plaukioja su Vokietijos vėliava.

JK sankcijos, įvestos dėl invazijos į Ukrainą, draudžia įplaukti į Didžiosios Britanijos uostus visiems Rusijos nuosavybės teisėmis valdomiems, eksploatuojamiems, kontroliuojamiems, registruotiems ar plaukiojantiems laivams.

Profsąjungos „Unite“ generalinė sekretorė Sharon Graham teigė, kad „dėl Ukrainoje tebesitęsiančio konflikto profsąjungos nariai [Stanlou] objekte jokiomis aplinkybėmis neiškraus Rusijos naftos, kad ir kokia būtų laivo vėliava“.

„Unite“ paragino transporto sekretorių Grantą Shappsą nedelsiant panaikinti šią spragą.

JK yra mažiau priklausoma nuo Rusijos energijos nei daugelis kitų Europos šalių.

Pasak profsąjungos, dar du su Kipro vėliava plaukiojantys tanklaiviai, gabenantys rusiškas dujas – „Boris Vilkitsky“ ir „Fedor Litke“, – penktadienį buvo apgręžti nuo Graino salos Kente, pietryčių Anglijoje.

„Nors atrodo, kad mūsų veiksmai buvo sėkmingi, regint, kaip šie laivai buvo apgręžti, išlieka esminė problema“, – sakoma JK didžiausios profsąjungos „Unison“ pareigūno energetikos klausimais Matto Lay pareiškime.

„Vyriausybė turi nedelsdama imtis veiksmų, kad panaikintų spragą, neapimančią laivų krovinių kilmės, ir sustabdytų Rusijos prekių tolesnį atvykimą į JK prisidengus kita šalimi“, – pareiškė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 05 15:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt