trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Kariaujančiai Ukrainai prognozuojama pergalė „Eurovizijos“ dainų konkurse
BNS
Scanpix
Ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“

Gyvenimą Europoje temdant karui Ukrainoje, labai populiarus „Eurovizijos“ dainų konkursas šeštadienio vakarą pasieks savo spalvingą kulminaciją: Italijos šiauriniame Turino mieste 25 grupės tiesiogiai pasirodys publikai, kol dar milijonai žmonių stebės šią fejeriją per televiziją.

Lažybų tarpininkai su 60 proc. tikimybe pranašauja pergalę ukrainiečių grupei „Kalush Orchestra“, tradicinius ukrainietiškus ritmus, kostiumus ir šokių judesius derinančiai su šiuolaikiniu hiphopu.

Jos daina „Stefanija“ buvo parašyta kaip duoklė grupės lyderio motinai, tačiau vasario 24 dieną prasidėjus Rusijos invazijai kūrinys tapo himnu karo draskomai valstybei, o dainuojami žodžiai įgavo naują prasmę.

„Visada rasiu kelią namo, net jei visi keliai bus sunaikinti“, – parašė „Kalush Orchestra“ vokalistas Olehas Psiukas.

Šešis vyrus atlikėjus vienijanti grupė gavo specialų leidimą išvykti iš šalies ir atstovauti Ukrainai bei ukrainiečių kultūrai muzikos konkurse. Vienas iš narių pasiliko kariauti, o kiti planuoja grįžti, kai tik baigsis renginys.

Nugalėtoją lygiomis dalimis išrenka kiekvienos konkurse dalyvaujančios šalies muzikos ekspertų komisijos ir balsuojantys žiūrovai – taigi, neatmestina netikėtumų galimybė.

Remiantis prognozėmis, tiek brito Samo Ryderio, tiek švedės Cornelios Jakobs galimybė laimėti – 10 proc., o italų dueto „Mahmood & Blanco“ – 6 procentai.

Nugalėtojas namo parsiveš trofėjų – stiklinį mikrofoną, taip pat galės tikėtis postūmio savo muzikinei karjerai.

Renginys vyks Italijoje, nes pernai Roterdame „Euroviziją“ laimėjo italų roko grupė „Maneskin“. Po šios pergalės Romoje įsikūrę rokeriai pelnė tarptautinę šlovę: jie atidarė legendinės britų roko grupės „The Rolling Stones“ koncertą, taip pat pasirodė amerikiečių televizijos laidoje „Saturday Night Live“ ir papuošė daugelio žurnalų viršelius savo „firminiais“ abiem lytims tinkančiais kostiumais.

Šią savaitę per du pusfinalius buvo atrinktos 20 grupių, kurios varžysis su „Didžiuoju penktuku“ – Italija, Jungtine Karalyste, Prancūzija, Vokietija ir Ispanija. Šioms šalims dėl konkursui skiriamos finansinės paramos jame suteikiamos nuolatinės vietos.

Rusija šiemet buvo pašalinta iš Eurovizijos dėl įsiveržimo į Ukrainą. Pasak organizatorių, toks sprendimas priimtas, kad konkurso, skirtą skatinti tautų įvairovė ir draugystę, neaptemdytų politika.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 14 16:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt