antradienis, rugpjūčio 9 d.
Kinija žada „kovoti iki galo“, kad sustabdytų Taivano nepriklausomybę
BNS
Scanpix
Kinija ir Taivanas.

Kinija „kovos iki galo“, kad sustabdytų Taivano nepriklausomybę, sekmadienį pažadėjo šalies gynybos ministras, pakurstydamas ir taip jau išaugusią įtampą su Jungtinėmis Valstijomis dėl šios salos.

Dažni Kinijos karinių orlaivių įskridimai į Taivano oro erdvės gynybos zoną kelia įtampą, o šeštadienį JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas), sakydamas kalbą Singapūre vykstančiame saugumo forume „Šangri La dialogas“, apkaltino Pekiną „destabilizuojančia“ karine veikla.

Kinijos gynybos ministras Wei Fenghe (Vei Fenghė) ugningoje kalboje atsikirto, kad Pekinas „neturi kito pasirinkimo“, kaip tik kovoti, jei bus bandoma Taivaną atskirti nuo Kinijos.

Demokratinį autonominį Taivaną Kinija laiko savo teritorija ir žada kada nors jį susigrąžinti, prireikus – jėga.

„Mes kovosime bet kokia kaina ir kovosime iki galo“, – sakė jis.

„Niekas niekada neturėtų nuvertinti Kinijos ginkluotųjų pajėgų ryžto ir gebėjimo apsaugoti savo teritorinį vientisumą“, – tęsė jis.

„Tie, kurie siekia Taivano nepriklausomybės mėgindami suskaldyti Kiniją, tikrai nepasieks nieko gero“, – teigė kinų ministras.

Wei Fenghe paragino Vašingtoną „nustoti šmeižti ir varžyti Kiniją, nustoti kištis į Kinijos vidaus reikalus ir nustoti kenkti Kinijos interesams“.

Tačiau kai kuriais momentais jo tonas buvo taikingesnis: gynybos ministras ragino palaikyti „stabilius“ Kinijos ir JAV santykius, kurie, anot jo, yra „gyvybiškai svarbūs taikai pasaulyje“.

Savo kalboje Ll. Austinas taip pat sakė, kad nori, jog „komunikacijos linijos“ su Kinijos pareigūnais išliktų atviros.

Penktadienį Singapūre Wei Fenghe ir Ll. Austinas surengė pirmąsias tiesiogines derybas, per kurias surėmė ietis dėl Taivano.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 12 08:27
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt