trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Krizės apimta Šri Lanka įsigijo rusiškos naftos
BNS
BNS
Nafta

Gilią krizę išgyvenanti ir su užsienio valiutos stygiumi susidurianti Šri Lanka šeštadienį gavo rusiškos naftos, kuriai netrukus gali būti taikomas ES embargas, siuntą, skirtą atnaujinti vienintelės šalyje naftos perdirbimo gamyklos veiklą, pranešė energetikos ministras.

Šri Lanka šiuo metu išgyvena didžiausią ekonominį nuosmukį nuo nepriklausomybės atkūrimo, o degalų ir kitų būtiniausių dalykų stygius smarkiai apsunkina 22 mln. gyventojų gyvenimą.

Valstybinė naftos perdirbimo gamykla „Ceylon Petroleum Corporation“ (CPC) buvo uždaryta kovo mėnesį, kai kilus užsienio valiutos krizei, vyriausybė nebegalėjo finansuoti importo, įskaitant žalios naftos, įvežimą.

Rusiškos naftos siunta sostinės Kolombo uosto jūroje išbuvo daugiau nei mėnesį, nes šalis negalėjo surinkti 75 mln. JAV dolerių sumos, reikalingos ją apmokėti, teigė Energetikos ministras Kanchana Wijesekera.

Kolombas taip pat derasi su Maskva dėl tiesioginio žalios naftos, anglių, dyzelino ir benzino tiekimo, nepaisydamas JAV sankcijų Rusijos bankams ir diplomatinio pasipiktinimo dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

„Pateikiau oficialų prašymą Rusijos ambasadoriui dėl tiesioginio Rusijos naftos tiekimo“, – žurnalistams Kolombe teigė K. Wijesekera.

„Vien žaliava nepatenkins mūsų reikalavimo, mums reikia ir kitų rafinuotų [naftos] produktų“, – pridūrė jis.

Ministras pažymėjo, kad CPC jau yra įsiskolinusi tiekėjams 735 mln. JAV dolerių.

Jis pridūrė, kad iš rusiška Sibiro lengvoji nafta nėra idealus variantas šalies naftos perdirbimo gamyklai, kuri yra pritaikyta Irano lengvajai naftai, tačiau joks kitas tiekėjas nesutiko pratęsti kreditų.

Vis dėlto Šri Lanka paskelbs naujus tiekimo konkursus per dvi savaites, iki pasibaigiant gautajai siuntai.

Kolombo pakraštyje įsikūrusi naftos perdirbimo gamykla atnaujins darbą maždaug po dviejų dienų ir kasdien pagamins apie 1 tūkst. tonų dyzelino, kad būtų patenkintas didelis šalyje jaučiamas trūkumas.

Tuo metu Europos Sąjungos lyderiai pirmadienį vėl tarsis dėl naujų sankcijų Rusijai, įskaitant naftos embargą.

Rusijos naftai jau taikomas JAV embargas, o nafta parduodama su didele nuolaida, palyginti su etaloninių naftos rūšių kaina, kuri nuo konflikto pradžios smarkiai išaugo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama/

2022 05 28 20:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt