antradienis, rugpjūčio 16 d.
Kroatijoje dėl piktnaudžiavimo galiomis suimtas svarbus ministras
BNS
Facebook
Darko Horvatas

Vienas svarbiausių Kroatijos ministrų šeštadienį buvo suimtas korupcijos byloje, pranešė jo advokatas, o suėmimas tapo rimtu sukrėtimu konservatorių vyriausybei.

Statybos ministras Darko Horvatas buvo atvesdintas pas prokurorus apklausai po ryte surengto reido į jo namus, valstybiniam transliuotojui HRT teigė advokatas.

Papildomos informacijos kol kas nebuvo pranešta, tačiau vietos žiniasklaidos teigimu D. Horvatas, 2018 metais eidamas ekonomikos ministro pareigas, galėjo skirstyti neteisėtas subsidijas.

Pasak naujienų agentūros „Hina“, tyrimas gali turėti dar didesnių politinių pasekmių, nes jis taip pat yra nukreiptas į ministro pirmininko pavaduotoją Borisą Miloševičių ir kelis buvusius ir esamus pareigūnus.

Ministras pirmininkas Andrejus Plenkovičius paragino prokurorus paaiškinti „dramatišką skubą“ suimti esamą ministrą ir pažymėjo, kad šiam veiksmui parinktas laikas „nėra neutralus“.

„Šis žingsnis man atrodo neproporcingas, atsižvelgiant į nagrinėjamą atvejį“, – per televiziją transliuotą spaudos konferenciją kalbėjo a. Plenkovičius.

Nors A. Plenkovičius užsiminė, kad ministras gali būti nušalintas, jei jis liks suimtas, jis pabrėžė, kad parlamento dauguma yra stabili ir atmetė pirmalaikių rinkimų idėją.

51 metų D. Horvatas sulaukė griežtos opozicijos ir žiniasklaidos kritikos dėl lėto atkūrimo po dviejų žemės drebėjimų 2020 ir 2021 metais, tuo metu valdančioji Kroatijos demokratų sąjungos (HDZ) partija yra kaltinama sistemine korupcija.

Lapkritį dėl sukčiavimo, susijusio su Europos Sąjungos lėšų skirstymu, buvo sulaikytas buvęs ministras.

Kova su korupcija buvo esminė Kroatijos sėkmingos kampanijos dėl prisijungimo prie ES 2013 metais dalis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 02 19 18:03
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt