antradienis, rugpjūčio 9 d.
L. Truss: sankcijų Rusijai galėtų nelikti jai įsipareigojus nutraukti ugnį, išvedus karius
BNS
Twitter@TrussLiz
Liz Truss

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss šeštadienį pareiškė, kad JK sankcijos Rusijai dėl jos invazijos į Ukrainą galėtų būti atšauktos, jei Maskva įsipareigotų visiškai nutraukti ugnį ir išvestų savo karius.

Plačiame interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“ L. Truss teigė, kad Kremlius taip pat turi sutikti „nebetęsti agresijos“ prieš Ukrainą, kad būtų sušvelnintos JK sankcijos, įvestos šimtams asmenų ir subjektų.

Bendradarbiaudamas su Vakarų sąjungininkais, Londonas pastarosiomis savaitėmis paskelbė sankcijas daugiau kaip 1 000 Rusijos ir Baltarusijos fizinių ir juridinių asmenų, o naujausias sankcijų paketas paskelbtas anksčiau šią savaitę.

„Sankcijos turėtų būti panaikintos tik visiškai nutraukus ugnį ir išvedus [karius], taip pat įsipareigojus, kad daugiau nebus jokios agresijos“, – laikraščiui „The Sunday Telegraph“ sakė L. Truss.

„Be to, yra galimybė grąžinti sankcijas, jei ateityje agresija tęstųsi“, – pridūrė ji.

Britų diplomatijos vadovė pažymėjo, kad Rusija pasirašė daugybę susitarimų, kurių vėliau nesilaikė, todėl „reikia griežtų svertų“.

„Žinoma, sankcijos yra sunkus svertas. Tai tikras svertas, kurį, manau, galima panaudoti“, – pridūrė ji.

Šie jos komentarai antrina neseniai JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno išsakytai pozicijai, kad plataus masto sankcijos Rusijai „nėra nuolatinės“ ir galėtų būti panaikintos, jei Maskva pakeis savo elgesį.

Tačiau jie paskelbti vis augant diplomatinei įtampai su Kremliumi dėl jau mėnesį besitęsiančio karo Ukrainoje.

Šeštadienį JAV prezidentas Joe Bidenas pavadino Rusijos vadovą Vladimirą Putiną „skerdiku“, kuris „negali likti valdžioje“.

Duodama interviu L. Truss taip pat atskleidė, kad savo vadovaujamoje Užsienio reikalų ministerijoje įsteigė specialų derybų skyrių, skirtą padėti Ukrainai taikos derybose su Rusija.

Vis dėlto ji įspėjo, kad tai bus naudinga tik tada, „kai rusai bus rimtai nusiteikę derėtis“.

„Nemanau, kad šiuo metu jie nusiteikę rimtai, todėl sakiau, kad turime būti griežti, kad pasiektume taiką“, – pridūrė L. Truss.

Ji pažymėjo, kad kol kas JK ir kitos sąjungininkės turi „griežčiau taikyti sankcijas“ ir „padidinti ginklų, kuriuos siunčiame į Ukrainą, kiekį“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 27 13:22
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt