penktadienis, rugpjūčio 19 d.
Lenkijoje aptikti 4 žuvę kalnakasiai, dar 6 ieškoma
BNS
Pixabay
Kasykla

Pastarosiomis dienomis dviejose anglių kasyklose pietų Lenkijoje žuvusių kalnakasių skaičius išaugo iki devynių, kai į paviršių buvo iškelti ir paskelbti žuvusiais keturi darbininkai, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Žuvusieji buvo tarp 10 kalnakasių, laikytų dingusiais be žinios po šeštadienį anksti ryte įvykusio požeminio drebėjimo ir metano dujų išmetimo „Borynia-Zofiowka“ kasykloje.

Šeši kalnakasiai tebėra laikomi dingusiais, tačiau su ryšio su jais nėra, o gelbėtojai tęsia paieškas.

Netoliese esančioje Pniuveko kasykloje per kelis metano dujų sprogimų, prasidėjusius trečiadienį, žuvo penki darbuotojai, o septyni dingo be žinios. Dingusiųjų paieška penktadienį buvo sustabdyta, kai vėlai ketvirtadienį įvykus naujiems sprogimams buvo sužeisti 10 gelbėtojų, kai kurie iš jų – sunkiai.

Abi kasyklas valdo įmonė „Jastrzebska Spolka Weglowa“ (JSW).

Didžioji dalis Lenkijai reikalingos energijos gaunama iš anglių, dėl ko šalis sulaukia daug kritikos iš Europos Sąjungos ir aplinkosaugos grupių, nerimaujančių dėl anglis dioksido išmetimo ir klimato kaitos tikslų įgyvendinimo.

Dauguma anglių kasyklų Lenkijoje yra pietiniame Silezijos regione, o joms būdingi dideli metano kiekiai uolienoje.

Lenkija siekia mažinti anglių naudojimą ir neseniai ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis nurodė nutraukti anglių importą iš Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos, reaguodamas į Maskvos invaziją į Ukrainą, taip pat siekdamas mažinti ilgametę Lenkijos priklausomybę nuo rusiškų energijos šaltinių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 24 21:35
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt