antradienis, spalio 4 d.
Lenkų ir ukrainiečių aktyvistai dalyvavo renginiuose už LGBTQ teises
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka

Tarp dešimčių tūkstančių LGBTQ aktyvistų, šeštadienį dalyvavusių „Pride“ parade Lenkijos sostinėje, buvo nemažai ukrainiečių, o Kyjivo „Pride“ direktorė padėkojo Varšuvos eitynių organizatoriams bei lenkų bendruomenei už ukrainiečių LGBTQ aktyvistų įtraukimą.

Lenny Emson taip pat sakė, kad Ukrainos LGBTQ bendruomenė nori išsaugoti savo teises, bet tam turi baigtis karas Ukrainoje.

Lenkija yra priėmusi daugiausiai ukrainiečių pabėgėlių Europos Sąjungoje – Jungtinių Tautų duomenimis, per 1,1 milijono.

Vis dėlto „Pride“ eitynės Varšuvoje prasidėjo tylos minute pagerbiant du žmones, žuvusius per šeštadienio nakties išpuolį netoli gėjų baro Norvegijos sostinėje.

Norvegų policija dėl išpuolio, per kurį taip pat buvo sužeistas 21 žmogus, areštavo „islamistiniu terorizmu“ įtariamą asmenį.

Išpuolis buvo surengtas per metinį Oslo LGBTQ festivalį ir privertė atšaukti šeštadieniui planuotas „Pride“ eitynes.

Tačiau Norvegijos ambasadorius Lenkijoje Andersas Eide sakė, kad meilė ir teisingumas nugalės.

„Mūsų kova už lygias teises visiems ir mūsų parama LGBTQ+ bendruomenei yra neabejotinos ir tokios liks“, – prasidedant eitynėms sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Varšuvos gėjų eitynes tvirtai parėmė liberalų meras Rafalas Trzaskowskis, bet kitose dešiniojo sparno vyriausybės valdomos šalies vietose lyčių ar seksualinės mažumos sutinkamos ne taip šiltai.

2020 metais tarptautinė nevyriausybinė organizacija „ILGA-Europe“ skyrė Lenkijai 44 vietą tarp 49 Europos valstybių kalbant apie LGBTQ teisių apsaugą.

Ukrainai buvo skirta 39 vieta.

Susibūrimas Kyjive

Ukrainos sostinėje Kyjive dešimtys likusių LGBTQ bendruomenės narių surengė nedidelį susibūrimą viename naktiniame klube miesto centre.

„Visų svarbiausia priimti žmones tokius, kokie jie yra“, – sakė 28 metų Viktorija Myhula. Pasak jos, didžiausią dėmesį žmonės turėtų skirti „tam, kaip šiandien galime padėti savo šaliai“.

Praėjus keturiems Rusijos invazijos mėnesiams, Europos Sąjunga ketvirtadienį suteikė Ukrainai šalies kandidatės į bloko nares statusą.

„Jei pamažu judame Europos Sąjungos link, turime pademonstruoti, kad visuomenė atvira“, – pridūrė V. Myhula.

Naktinio klubo šefas, 26 metų Oleksijus Krasnenka, sakė, jog didžiuojasi dalį pajamų skirdamas Ukrainos kariuomenei.

„Ukraina yra laisva, atvira šalis“, – sakė jis, bet pripažino, kad kažkiek diskriminacijos yra.

Per praėjusį Kyjivo „Pride“ renginį 2019 metais, prieš COVID-19 pandemiją, buvo dislokuotos didelės policijos pajėgos, nes kraštutinių dešiniųjų ir krikščionių ortodoksų aktyvistai surengė atsakomuosius protestus.

Nors šio šeštadienio renginys buvo kuklus, juo susidomėjo jaunų vyrų kariško tipo drabužiais grupelė, išprovokavusi muštynes prie susibūrimo vietos. Policija juos greit išvaikė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 06 26 18:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt