penktadienis, rugpjūčio 19 d.
Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka nutraukia ryšius su Rusija
BNS
Fox news
Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą ir paskelbė „visišką nepriklausomybę“, taip žengdama istorinį žingsnį prieš Maskvos patriarchatą.

„Nesutinkame su Maskvos patriarcho Kirilo pozicija dėl karo“, – sakoma Bažnyčios pareiškime, paskelbtame po tarybos susirinkimo, kuriame daugiausia dėmesio skirta Rusijos agresijai prieš Ukrainą ir kuriame buvo paskelbta „visiška Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybė ir autonomija“.

Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios Maskvos atšaka iki šiol oficialiai buvo ištikima Maskvos patriarchui Kirilui, kuris išreiškė aiškią paramą prezidento Vladimiro Putino puolimui Ukrainoje.

„Taryba smerkia karą kaip Dievo įsakymo „Nežudyk!“ pažeidimą ir reiškia užuojautą visiems nuo karo kenčiantiems žmonėms“, – sakoma atšakos pranešime.

Jame nurodoma, kad jos santykiai su Maskvos patriarchatu nuo tada, kai Ukrainoje buvo paskelbta karinė padėtis, buvo „sudėtingi arba jų visai nebuvo“.

Ji taip pat paragino Ukrainą ir Rusiją „tęsti derybų procesą“ ir rasti būdą „sustabdyti kraujo liejimą“.

Bažnyčios atstovas spaudai arkivyskupas Klimentas naujienų agentūrai AFP sakė, kad taryba pabrėžė, jog „visiškai atmeta patriarcho Kirilo poziciją dėl karo“.

„Jis ne tik nepasmerkė Rusijos karinės agresijos, bet ir nerado žodžių kenčiantiems Ukrainos žmonėms“, – sakė jis.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia „negavo oficialaus Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios pareiškimo“ ir negali komentuoti, platformoje „Telegram“ parašė atstovas spaudai Vladimiras Legoida.

Jis sakė, kad Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia yra „labai sunkioje padėtyje ir patiria spaudimą iš daugelio pusių: valdžios, intrigantų, nacionalistiškai nusiteikusių žmonių... ir žiniasklaidos“, kaltindamas „išorines jėgas bandant sugriauti Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vienybę“.

Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia suskilo 2018 metais, kai didelė dalis dvasininkijos atsiskyrė nuo Maskvai ištikimos bažnyčios ir įsteigė nepriklausomą instituciją, lojalią Stambule įsikūrusiam stačiatikių patriarchatui.

Per religinį skilimą iš bažnyčios, susijusios su Maskva, masiškai traukėsi tikintieji – daugiausiai dėl Rusijos politinio vaidmens Ukrainoje.

Šimtai kunigų, likusių Maskvai lojalioje Ukrainos bažnyčioje, pastaraisiais mėnesiais pasirašė atvirą laišką, kuriuo raginama surengti bažnytinį tribunolą Kremliui ištikimam Rusijos patriarchui Kirilui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 28 12:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt